DENİZLİ Matematik Özel Ders ile Matematik sorunu çözülür

DENİZLİ MATEMATİK ÖZEL DERS PROGRAMLARI

DENİZLİ Matematik Özel Ders programları ile hazırlanan DENİZLİ Matematik Özel Ders eğitimlerinde bu  noktaya ulaşmanın etkili bir yolu, çocuğunuza zor kavramlar konusunda rehberlik edebilecek  bir matematik özel ders öğretmeni bulmaktır .

Birebir Matematik özel dersleri , matematik özel dersi dışında ekstra pratiklerden faydalanabilecek veya mevcut matematik becerilerini daha da ileriye taşımak isteyen çocuklar için harikadır. Sınıfta başarılı olmanın ötesinde, daha iyi matematik becerileri, çocukların yaşlandıkça eleştirel düşünme, problem çözme, kendine güvenme ve hatta mali durum ve mesleki başarı konularında ilerlemelerine yardımcı olabilir.

Çocuğunuz için  doğru matematik özel ders öğretmenini nasıl ve nerede bulacağınızı öğrenmek için bugünden itibaren okumaya devam edin .

DENİZLİ Özel Matematik öğretmeni bulma sürecini başlatmak

Çocuğunuzu matematik ödevlerinde desteklemek, özellikle yoğun bir programınız varsa veya evde çalışarak çok zaman harcıyorsanız, olmadan dengeyi sağlamak zor olabilir .

İşte nasıl başlayacağınız.

1. Çocuğunuzun matematik öğretmenine danışın

Bir Bireysel matematik özel ders öğretmeni tutmadan önce çocuğunuzun ihtiyaçlarını öğretmeniyle tartışmak iyi bir fikirdir. Öğretmenler, ister yüz yüze ister çevrimiçi öğrensinler, Matematik özel ders oturumları için hedefler geliştirmenize yardımcı olmak amacıyla öğrencilerinin öğrenme ihtiyaçları hakkında tonlarca fikir sağlayabilir.

Çocuğunuzun öğretmeni, çocuğunuz için mükemmel öğretmene ulaşmanıza yardımcı olacak bazı kritik soruları yanıtlayabilir, örneğin:

 • Matematik öğretmeni hangi becerilere odaklanmalıdır?
 • Çocuğunuz öğretmeniyle ne sıklıkla görüşmeli?
 • Öğretmen hangi spesifik matematik kavramları konusunda yardımcı olabilmelidir?
 • Öğretmen ödev yardımına mı, sınav hazırlığına mı yoksa genel beceri geliştirmeye mi odaklanmalı?

Ayrıca çocuğunuzun öğrenmesiyle ilgili aşağıdakiler gibi daha genel sorulara da fikir verebilirler:

 • Onları okulda motive eden şey nedir?
 • Matematik dersinde en çok neyden keyif alıyorlar?
 • Derslerde en çok neyle uğraşıyorlar?
 • Hangi çalışma stratejileri öğrenme stillerine uygundur?

Tüm bu soruların yanıtlarını almak, ihtiyacınız olan özel ders düzeyini ve bütçenizi anlamanıza yardımcı olabilir.

Evde eğitim gören ebeveynler için ipucu : Çocuğunuzun öğrenme ihtiyaçları söz konusu olduğunda başvurulacak kişi siz olduğunuz için, yeni bir öğretmene danıştığınızda elinizin altında olması açısından yukarıdaki soruların her birinin yanıtlarını yazın. 

2. Çocuğunuza en çok fayda sağlayacak özel ders hizmetinin türünü belirleyin

Öğretmenlik yapmanın birçok farklı yolu vardır. Ve bir ebeveyn olarak çocuğunuzun neye en iyi tepki vereceğini bilirsiniz.

Çocuğunuz için bir Birebir Matematik özel ders hizmeti seçerken şunları göz önünde bulundurun:

 • 1:1 öğrenme ihtiyaçları — Çocuğunuz için grup dersi mi yoksa özel ders mi daha iyi?
 • Öğrenme hedefleri — Çocuğunuzun büyümesine ve en iyi şekilde öğrenmesine ne yardımcı olacak? Büyük resme bakmak için performansın ve notların ötesine bakmaya çalışın.
 • Motivasyonlar – Olumlu bir ebeveynlik yaklaşımı benimseyin ve çocuğunuzun öğretmeninden daha fazla şey öğrenmeye devam etmesini neyin sağlayacağını düşünün. Onları matematik problemleri üzerinde çalışmaya nasıl teşvik edebilirsiniz?
 • Bağımsızlık – Öğretmenin ne kadar katılımını istiyorsunuz? Çocuğunuzun mümkün olduğu kadar bağımsız çalışmasına izin vermesini mi istiyorsunuz, yoksa her soru üzerinde takım halinde çalışmasını mı istiyorsunuz?

Yine çocuğunuzun günlük eğitimcileri size burada yardımcı olabilir. Spesifik olarak, seçtiğiniz öğretmenin çocuğunuzun okul müfredatı konusunda bilgili olması gerekip gerekmediğine veya belirli matematik kavramlarında uzmanlığın yeterli olup olmadığına karar vermenize yardımcı olabilirler.

Bir öğretmen seçerken şunları öğrendiğinizden emin olun:

 • Ne kadar ilgili olacaklar
 • Öğretme tarzları nedir
 • Çocuğunuzu nasıl değerlendirecekler
 • Matematik alanında uzmanlaşıp uzmanlaşmadıkları
 • Sizden ne kadar katılım istiyorlar

3. Bütçenize ve genel planınıza karar verin

İlkokul, ortaokul, lise veya üniversite düzeyinde matematiğe ihtiyacınız olup olmadığına bağlı olarak özel ders fiyatları büyük ölçüde değişebilir. Ailenizin bütçesine neyin uygun olduğuna karar vermek size kalmıştır.

Şu anda matematik özel derslerinin ortalama ücreti saat başına 10 ABD doları civarındadır. Ancak banka hesaplarınızı yeniden düzenlemeye başlamadan önce tüm seçeneklerinizi göz önünde bulundurun.

Diğer faktörlerin yanı sıra, matematik özel dersi fiyatı bulunduğunuz yere, ihtiyaç duyulan özel ders düzeyine ve özel öğretmenin deneyim düzeyine bağlı olarak değişir. Örneğin, uzun yıllara dayanan deneyime sahip bir öğretmen muhtemelen yaşı daha büyük bir öğrenciden çok daha fazla ücret alacaktır.

Ancak daha düşük maliyetli özel ders hizmetleri, daha pahalı olanlar kadar etkili olabilir.

Matematik dersi için iyi bir planın nasıl geliştirileceği aşağıda açıklanmıştır.

1. Aylık harcamalarınızın bir listesini yapın

Ailenizin ayda ne kadar para harcadığını tam olarak yazın ve her harcamayı yiyecek, eğitim, eğlence vb. kategorilere ayırın.

Buradan, diğer yükümlülükleri etkilemeden, Tek Başına Matematik  özel ders için ayırabileceğiniz  maksimum para miktarını hesaplayabilirsiniz .

2. En önemli önceliklerinizi seçin

Yukarıda yanıtladığınız tüm sorulara dayanarak, çocuğunuzun matematik öğretmeni veya Matematik  özel ders hizmeti için  olmazsa olmaz 3-5 şeyin bir listesini yapın.

Sizin için en önemli olan nedir? Hangi konuda taviz verebilirsiniz?

Örneğin çocuğunuzun matematik konusunda uzmanlaşmış deneyimli bir öğretmene sahip olmasını istiyorsanız, ekstra maliyeti telafi etmek için Matematik  özel ders oturumlarının sıklığını azaltmayı düşünün.

3. Özel ders planınızı oluşturun

İdealinizi yazmak için yukarıdaki bilgileri kullanın:

 • Sıklık   — Çocuğunuzun özel ders derslerini ne sıklıkla almasını istiyorsunuz? Örneğin tatillerde ara verecek misiniz veya seans sayısını azaltacak mısınız?
 • Ortalama aylık maliyet — Bir aralık üzerinde karar vermeye çalışın, böylece satın alma işleminizi yaparken biraz hareket alanınız olur.

Özel derslerini Prodigy Math ile tamamlayın

Prodigy Math ile evde matematik çalışmayı eğlenceli hale getirin. Bu uyarlanabilir çevrimiçi oyunda çocuklar, matematik becerilerini geliştirirken görevler ve yaratıklarla dolu bir fantastik dünyayı keşfederler!

Özel Matematik öğretmeni nasıl bulunur?

Artık hazır olduğunuza ve başlamaya hazır olduğunuza göre, mükemmel öğretmeninizi bulma zamanı!

İhtiyaçlarınıza uygun  bir matematik özel ders öğretmeni bulmanın en iyi 5 yolunu burada bulabilirsiniz .

1. Çevrimiçi olun

Çocuğunuz çevrimiçi öğrenme ortamında başarılı oluyorsa, çevrimiçi matematik öğretmenleri sizin için harika bir kaynak olabilir.

Çevrimiçi Matematik  özel ders hizmeti aracılığıyla , çocuğunuzun ihtiyaçlarına göre özel olarak tasarlanmış, esnek programlara sahip bir öğretmen bulabilirsiniz, böylece her zaman yardıma hazır biri bulunur. Üstelik çocuğunuz ev konforunda çalışabilir.

Matematiği çevrimiçi öğrenmek – özellikle özel bir matematik öğretmeniyle – öğrencilerin okulda olduğundan daha farklı öğrenmelerine olanak tanır.

Her öğrencinin öğrenme stiline bağlı olarak, öğretmenler matematik öğretimini gerektiği kadar etkileşimli, görsel veya işbirlikçi hale getirebilir. Çocuğunuz ve öğretmeniyle birlikte mümkün olan en iyi çevrimiçi ders planını oluşturabilirsiniz.

2. Denizli  Matematik Özel ders programları için yerel kütüphanenize, toplum merkezinize veya kolejinize danışın

Çevrenizdeki yerel kaynaklardan yararlanın! Şehrinizdeki öğretmenler için topluluk bültenlerinizi kontrol etme (veya sosyal medya hesaplarını takip etme) alışkanlığı edinin.

Kütüphaneler ve toplum merkezleri genellikle matematik yardımı veya ev ödevi yardımı sağlar ve birçok kolej genç öğrencilere Matematik  özel ders verir. Çocuğunuz evdeki dikkat dağıtıcı şeylerden uzakta daha iyi öğreniyorsa bu harika bir seçenek olabilir. Aynı zamanda onlara istikrarlı bir rutin ve sabırsızlıkla bekleyebilecekleri bir aktivite de sağlayabilir.

Bazı topluluk programları, birçoğu özel ders deneyimine sahip olan ve hatta size seyahat edebilecek öğrencilere özel ders de sunabilir.

3. Çocuğunuzun öğretmenine sorun

İşte öğretmenlerin mükemmel bir kaynak olmasının başka bir yolu daha!

Çocuğunuzun matematik öğretmeni onların ihtiyaçlarını iyi biliyor ve muhtemelen en iyi yanıt verecekleri ders türü hakkında bir fikirleri var.

Öğretmenlerin genellikle eğitim camiasında birçok bağlantısı olduğundan, çevrimiçi veya yüz yüze Matematik  özel ders hizmetleri sunan diğer öğretmenleri veya daha büyük öğrencileri bile tavsiye edebilirler.

4. Bir özel ders ajansı kullanın

Öğrencileri doğru öğretmenle buluşturma konusunda uzmanlaşmış yerel bir ajansı veya özel ders merkezini arayın. Öğrencilerin mükemmel uyumu bulmalarına yardımcı olacak uzmanlığa sahiptirler.

Bölgenizdeki en iyi özel ders merkezini aramayı deneyin ve onları arayın veya e-posta gönderin.

5. Diğer ebeveynlerle konuşun

Çocuğunuz ister temel konularda uzmanlaşsın, isterse trigonometri, cebir öncesi veya matematik öncesi ilerleyişini sürdürsün, en iyi kaynaklarınızdan biri tüm bunları daha önce deneyimlemiş bir ebeveyndir.

Bir sonraki PTA toplantınızda  arkadaşlarınızla ve ailenizle konuşun, çevrimiçi ebeveynlik gruplarında paylaşım yapın veya diğer öğrencilerin ebeveynleriyle konuşun.

Şunun gibi sorular sorun:

 • En çok hangi özel ders hizmetlerini seviyorlar
 • Kullandıkları her özel ders hizmeti için ortalama ücretler
 • İster lise ve üniversite öğrencilerini, ister nitelikli öğretmenleri, ister deneyimli öğretmenleri tercih ediyorlar.

Çocukları sizinkine benzer ihtiyaçlara sahip olan ebeveynlerle konuşmak, çocuğunuzun neye en iyi tepki vereceği konusunda size iyi bir fikir verecektir. Ayrıca, özel öğretmeniniz işe alındıktan sonra bile bağ kurabileceğiniz birine sahip olacaksınız.

Matematik özel dersin faydaları

Matematik özel dersi her yaştan öğrenciye birçok fayda sunar. İşte en önemli avantajlardan birkaçı.

1. Akademik performansı ve fırsatları artırır

Öğrenmede bu ekstra desteği elde etmek, öğrencilerin test puanlarında ve genel notlarında büyük fark yaratabilir.

Ve tüm bu büyümenin başarabileceklerinin sınırı yok! Örneğin matematik veya fen bilimleri alanında ekstra ders vermek, çocuğunuzu STEM alanında gelecekteki bir kariyere yönlendirebilir!

2. Güveni artırır

Bir öğretmenle çalışmak, çocukların yeni kavramları anlamaları ve yeni becerileri doğru hızda geliştirmeleri için zaman ayırmalarına olanak tanır. Bir öğretmenin desteğiyle çocuklar daha fazlasını öğrenmek için ihtiyaç duydukları özgüveni geliştirebilirler!

3. Bağımsız öğrenmeyi teşvik eder

Eğitmenler, öğrencilerin zorlu sorunları kendi başlarına aşmak için ihtiyaç duydukları problem çözme becerilerini geliştirmelerine ve öğrenme söz konusu olduğunda  gelişen bir zihniyeti geliştirmelerine yardımcı olur.

Çocuğunuz bir öğretmenle sorunları nasıl çözeceğini öğrendiğinde, gelecekte aynı stratejileri kendi başına kullanabilecektir.

Matematiğin öğrenciler için bu kadar stresli olmasının nedenlerinden biri de her yeni kavramın, kendisinden önce öğrenilenlerin bilgisini gerektirmesidir . Ve bir sınıfta bu kadar çok öğrenci varken geride kalmak kolay olabilir (ya da asla yetişemeyecekmişsiniz gibi hissedebilirsiniz).

Ancak öğretmenler bireysel başarıyı teşvik etmek için çok çalışırlar. Doğrudan destek almak ve kendi hızlarında çalışabilmek, çocukların daha karmaşık problemler üzerinde çalışırken bile matematik konusunda kendilerini rahat hissetmelerine (kaygılı olmamalarına) yardımcı olabilir.

5. Zamanı gününüze geri getirir

Ekstra destek, çocuğunuzun matematik ödevlerinde veya sınav hazırlıklarında yardımcı olmaya daha az zaman ayırmanız gerektiği anlamına gelir. Çocuğunuzla ilgilenen bir öğretmenin olması içinizi rahatlatabilir ve çok ihtiyaç duyduğunuz zamanı size geri verebilir.

6. Çocuğunuzun benzersiz ihtiyaçlarını destekler

Öğrenme herkese uyacak tek kalıp değildir ve özel derse yönelik kalıplaşmış yaklaşım çoğu zaman işe yaramaz. Ancak bireyselleştirilmiş eğitimle çocuğunuz kendi öğrenme stiline tam olarak uyan yöntemleri deneyebilir.

7. Çalışma alışkanlıklarını geliştirir

Doğru araçlara sahip olmak ve çalışmanın en iyi yolunu bilmek çocuğunuzun matematikte başarılı olması için motive olmasını sağlayabilir. Düzenli ders oturumları, çocukları gelişime açık bir zihniyet geliştirmeye ve ev ödevini bir angarya değil bir seçim haline getirmeye teşvik eder.

8. Sosyal etkileşimi artırır

Öğretmenler çocuğunuza sosyal etkileşim sağlayabilir ve sosyal duygusal becerilerini geliştirebilir . Çocuğunuz ve öğretmeni sağlam bir bağ kuracak ve her zaman güvenebilecekleri bir öğretmene sahip olduklarını bilecekler.

Çocuğunuzun özel derslerini Prodigy Math ile destekleyin

Çocuğunuzun güvenebileceği ve kendisinden ders alabileceği bir öğretmen bulmak kolay bir iş değildir. Ancak doğru araçları toplamak ve doğru soruları sormak, hedefe çok kısa sürede ulaşmanıza yardımcı olabilir.

Bir matematik öğretmeni tuttuktan sonra, onun her zaman çocuğunuzun çıkarlarını düşündüğünü bilerek kendinizi güvende hissedebilirsiniz.

Çocuğunuzun matematik pratiğini geliştirmek ve müfredata uygun temel becerileri geliştirmesine yardımcı olmak mı istiyorsunuz?

Prodigy Math, matematiği eğlenceli hale getirmeye yardımcı olan çevrimiçi bir oyundur!

Prodigy’nin sunduğu özellikler:

 • Ücretsiz oyun içi eğitim içeriğiyle güvenli ve ilgi çekici bir öğrenme ortamı.
 • Ücretsiz aylık raporların yanı sıra öğrenme hedefi ve oyun içi ödül belirleme olanağı sunan ebeveyn hesapları.
 • Odaklanma Modu ve Hayal kırıklığı Tespiti gibi matematik pratiğini desteklemeye yardımcı olacak ekstra özelliklerin kilidini açan üyelikler !

Araştırmalar Prodigy Math’ın çocukların matematik öğrenmekten keyif almasına, daha fazla beceri geliştirmesine ve hatta standart testlerde daha iyi performans göstermesine yardımcı olabileceğini göstermiştir.

Çocuğunuz için matematiği eğlenceli hale getirmeye hazır mısınız? Size ve çocuğunuza Birebir  Matematik  özel  ders için hangi ekstra özellikleri sunduğumuzu keşfedin.