yüz binlerce özel İngilizce öğretmeni var. İşte sizin için mükemmel özel İngilizce öğretmeni nasıl bulacağınıza dair en iyi ipuçlarımız.

Mükemmel Özel İngilizce Öğretmeni Nasıl ve Nerede  Bulunur?

Mükemmel  Özel   İngilizce Öğretmeni Nasıl Bulunur? Aralarından Mükemmel Özel İngilizce Öğretmeni Nasıl Bulunur? konusunda seçim yapabileceğiniz yüz binlerce Nitelikli özel İngilizce öğretmeni var. İşte sizin için özel bir usta İngilizce öğretmeni nasıl bulacağınıza dair en iyi ipuçlarımız.

Ne oldu?

İngilizce öğrenmek de farklı değil.

Üzerinde ne kadar çok çalışırsan o kadar iyi olursun.

Bağımsız olarak ve bir sınıfın parçası olarak öğrenebilirsiniz.

Bir gün dinlemeye, ertesi gün yazmaya odaklanabilirsin..

Deneyimi Olan İyi bir özel İngilizce öğretmen, dil öğrenme yolculuğunuzun her alanında size yardımcı olabilmelidir. Zayıf yönlerinizi bulabilmeli ve daha hızlı öğrenmeniz için size özel tavsiyeler verebilmelidirler.

İngilizce öğrenmek, size rehberlik edecek biriyle daha kolaydır.
Evet, Tanınmış Mükemmel özel İngilizce Birebir öğretmeni daha pahalıya mal olur ama kesinlikle buna değebilir.

Bunları bir maliyet olarak değil, bir yatırım olarak düşünmenizi tavsiye ederim. Dahası, bir Teke tek eğitim veren özel Kişisel İngilizce öğretmen tutmak sandığınızdan daha ucuza da gelebilir!

Özel İngilizce öğretmeni nerede bulunur?

Çoğu Özel İngilizce öğretmeni özel ders vermekten mutluluk duyar. Ne de olsa bu onlar için fazladan para kazanmanın bir yolu ve öğretmenlere her zaman iyi maaş ödenmiyor.

Yerel bir okulda İngilizce öğreten birine yaklaşmayı deneyebilirsiniz.

Akşamları veya hafta sonları size ders vermeleri muhtemeldir. Birçok emekli öğretmen de özel öğrenci alıyor.

Dersleri olmadığında size özel ders vermeye istekli bir üniversite öğrencisi bulabilirsiniz.

Tabii ki, bir üniversite öğrencisi profesyonel bir öğretmen değildir. Ancak amacınız sadece konuşma pratiği yapmaksa, bu iyi bir seçenek olabilir.

Paradan tasarruf etmek için yapabileceğiniz başka bir şey de, bir veya iki arkadaşınızla bir ekip oluşturmak ve bire bir eğitim yerine küçük, özel bir sınıf istemektir. Bu şekilde yaparsanız, özel Bireysel İngilizce öğretmeni  fiyatlarını düşürebilmelidir.

Örneğin, bir öğretmen bir kişilik özel ders için saat başına 30 ABD Doları alıyorsa, bunu iki kişi için 20 ABD Dolarına veya üç kişi için 15 ABD Dolarına düşürebilir.

Daha az ödersiniz, öğretmen daha çok kazanır ve yine de kişisel ilgi görürsünüz. Buna “kazan-kazan” senaryosu diyoruz (herkesin faydalandığı).

Ancak çevrimdışı öğrenmenin de avantajları vardır.

Bir öğretmenle şahsen tanıştığınızda, daha güçlü bir kişisel bağ kurabileceksiniz. Sadece bir ekrandaki yüzler olmayacaksınız.

Nihayetinde en önemli şey, bireysel öğretmenin sizin için uygun olup olmayacağıdır.

Öğrenmeniz gerekenleri değerlendirme
Ne tür bir öğretmen istediğinizi düşünmeden önce, gerçekten ne öğrenmeniz gerektiğini düşünün.

Özel İngilizce Uzman öğretmen tutan öğrencilerin çoğu konuşma pratiği arıyor. Daha akıcı olmak ve daha güvenli konuşmak isterler.

Ancak özel bir İngilizce öğretmeni tutmanın tek nedeni bu değil. İşte diğerleri:

IELTS gibi bir sınava hazırlanmak istiyorsunuz.
Yazınızı geliştirmek istiyorsunuz çünkü yakında üniversiteye gideceksiniz ve burada İngilizce yazmanız gerekecek.
İş yerinde terfi almak için İngilizcenizi geliştirmek istiyorsunuz.
Sadece bir hobi olarak İngilizce öğrenmek istiyorsunuz.
Konuşma pratiği arıyorsanız, bu herhangi bir öğretmenin sunabilmesi gereken bir şeydir. Hatta bir öğretmen tutmayı atlayabilir ve çevrimiçi bir konuşma partneri bulabilirsiniz .

Öte yandan, bir sınava hazırlanıyorsanız, geçmenize yardımcı olacak ipuçlarını ve püf noktalarını bilen bir özel İngilizce öğretmenine ihtiyacınız  vardır.

Yazınızı geliştirmek için dilbilgisini tartışmanız gerekecek ve bu, bir üniversite öğrencisine değil, sertifikalı bir özel İngilizce öğretmenine ihtiyacınız olduğu anlamına gelir.

Akademik ve ticari yazarlık, her öğretmenin deneyimine sahip olmadığı daha uzmanlaşmış alanlardır. Bunlardan biri hedefinizse, uygun bir özel öğretmen bulmak için daha çok aramanız gerekecektir.

İngilizce öğretmenim  seçme

Mükemmel  Özel   İngilizce Eğitim Öğretmeni Nasıl Bulunur . Artık bir öğretmen tutma nedenlerinizi düşündüğünüze göre, mükemmel özel Birebir İngilizce öğretmeninizi bulurken göz önünde bulundurmanız gerekenleri içeren kontrol listem burada.

Anadili mi yoksa anadili olmayan mı?

Öğretmeninizin anadili İngilizce olan biri olmasına mı ihtiyacınız var? Bu ilginç bir soru.

Bir yandan, anadili İngilizce olan Özel İngilizce Öğretmeninin daha iyi İngilizceye ve daha doğal bir aksana sahip olması muhtemeldir. Öte yandan, ana dili İngilizce olmayan özel İngilizce öğretmeni de tıpkı sizin gibi dili öğrenme sürecinden geçmiştir.

Nihayetinde, seçmek size kalmış. Bu konuyu daha fazla keşfetmek istiyorsanız, Anadili İngilizce olmayanlar hakkında bir rehber yazdık .

Senin dilini konuşuyorlar mı?

Ana dilinizi konuşan Kişisel Özel İngilizce öğretmeni seçebilirsiniz. Bu şekilde, öğretmeniniz İngilizcede yaptığınız yaygın hatalardan bazılarını bilecektir.

Dilinizi çok az bilmek bile, bir öğretmenin size daha spesifik tavsiyeler verebileceği anlamına gelir. Eğer ana dilinizde akıcılarsa, bu daha karmaşık kavramları açıklamaya geldiğinde de yardımcı olabilir.

Onları seviyor musun?

Bu garip bir soru gibi görünebilir, ancak Ünlü özel İngilizce öğretmeninle bire bir durumda çok fazla zaman geçireceksiniz. Tek başına özel ders veren İngilizce Öğretmeninin sevdiğiniz ve güvendiğiniz bir kişi olması önemlidir..

Herhangi bir “tehlike işareti” (tuhaf görünen şeyler, örneğin öğretmenin size tuhaf bir şekilde bakması gibi) olduğunu düşünüyorsanız, farklı bir öğretmen seçmek daha iyidir.

Örneğin, emekli bir öğretmen hoş ve cana yakın olabilir, ancak kendi yaşınıza daha yakın biriyle gerçekten “gelişebilirsiniz”. Ortak ilgi alanlarınız olabilir ve saatlerce rahatça sohbet edebilirsiniz.

Ne kadar ücret alıyorlar?

Tabii ki, Şöhretli Mükemmel özel Deneyimli İngilizce öğretmeni dünyanın farklı ülkelerinde farklı ücretler alıyor. En iyi seçeneğiniz, üç veya dört farklı öğretmenden fiyat almak ve karşılaştırmaktır .

İngilizce Öğrenmenin Maliyeti Ne Kadardır? başlıklı kılavuzumuzda bu fikri daha ayrıntılı inceledik.

Tecrübeli mi?

Deneyimli Özel öğretmen ile yeni bir öğretmen arasında büyük bir fark vardır. Deneyimli bir öğretmen “ bloğun etrafında olmuştur ”.

Onlara sorduğunuz herhangi bir soruyu cevaplayabilecekler. Ayrıca zayıf alanlarınızı anlamada ve size gelişmeniz için yollar sunmada daha iyi olacaklardır.

Ne zaman kullanılabilirler?

Çoğu özel İngilizce öğretmeni , iş taahhütleri nedeniyle yalnızca akşamları veya hafta sonları müsaittir.

Gündüzleri öğretmen bulmakta zorlanıyorsanız, o zaman çevrimiçi bir öğretmen bulmanızı tavsiye ederim . Birçok özel ders sitesinde binlerce Özel İngilizce öğretmeni vardır ve programınıza uygun birini kolayca bulabilirsiniz.

İhtiyaçlarınıza uyum sağlamaya istekliler mi?

Unutmayın, bir Bireysel özel İngilizce öğretmen tuttuğunuzda sorumlu kişi SİZSİNİZ.

Kişisel Mükemmel özel Uzman İngilizce öğretmeni, öğrenmeniz gerekenler konusunda size tavsiyelerde bulunabilir. Ancak sonuçta, örneğin yazmaya mı yoksa konuşmaya mı daha fazla odaklanmak isteyip istemediğiniz size kalmış.

Ev ödevi hakkında konuşmayı unutmayın. Eğitmen size sınıf oturumunuzun dışında bir çalışma vermeye istekli mi? Bunu işaretlemek için zaman harcamak istiyorlar mı? Amacınız yazınızı geliştirmekse bu özellikle önemlidir.

Olağan üstü Mükemmel Bir Bireysel özel İngilizce öğretmenin fiyatını düşünürken akılda tutulması gereken başka bir şey. Bir öğretmen saat başına 10$ alabilir ama sizin için ev ödevi hazırlamaz veya işaretlemezken, başka bir öğretmen saat başına 20$ alabilir ancak ödevinizi hazırlar ve sizin için notlar.

Eğitmeninizin performansını değerlendirme

Daha fazla ilerlemeye karar vermeden önce öğretmeninize bir veya iki dersi denemek istediğinizi söyleyin. İlk ders sırasında Yüz Yüze Özel İngilizce öğretmeni hala ihtiyaçlarınızı öğreneceği için iki ders öneriyorum.

İkinci dersten sonra kendinize öğretmenin performansından memnun olup olmadığınızı sorun. İşte gözden geçirmenizi önerdiğim bir kontrol listesi:

Hiç vakit kaybetmeden tüm saati öğrettiler mi?

Derse mi odaklandılar yoksa başka şeyler mi düşünüyorlardı (telefonlarına bakmak gibi)?
Size özel ders materyalleri mi sağladılar yoksa bir kitaptan bir dersin fotokopisini mi çektiler?
Hatalarınızı düzelttiler mi?
Yeni kelime dağarcığı ve dil öğeleri mi tanıttılar yoksa sizinle bir saat boyunca “sohbet” mi ettiler?
Hedef belirlemenize yardımcı olmayı teklif ettiler mi?
İyi, deneyimli bir öğretmen bunların hepsini veya en azından çoğunu yapar ve sizinle arkadaş canlısı ve yardımsever bir şekilde iletişim kurar.