İngilizce özel dersin yararı nedir

İngilizce özel dersin yararı nasıl olur

İngilizce özel dersin yararı ne şekilde olur bunu bilmeyenler İngilizce özel dersin yararını anlamak için normal İngilizce ders almaları  gerekir. O zaman İngilizce öğrenmek bazen zor olabilir ve aynı zamanda hangi tür bir dersi  seçeceğinizi bilmek de zor olabilir. Genel İngilizce? Sınav İngilizcesi? İş İngilizcesi? İngilizce Özel dersler? Hepsi farklıdır ve kursunuzu seçmeden önce tam olarak neye ihtiyacınız olduğunu biliyorsanız İngilizce ne tür ders almanız gerektiğine yardımcı olabilir. Ancak bu her zaman böyle değildir. En popüler dersler arasında yer alan  İngilizce özel dersin yararını bilenler İngilizce özel dersler  almaktadır.

Peki, neden İstanbul’da  özel İngilizce dersleri almalısınız ? Bunlar genellikle (çok) grup sınıflarından daha pahalıdır ve çoğu zaman da daha kısadır. Peki neden öğrenciler onları almaya karar veriyor? Bu şekilde İngilizce özel dersin yararı çok olur.

  1. Öğretmen, SİZİN İngilizcenize, güçlü yanlarınıza ve üzerinde çalışmanız gereken alanlara odaklanabilir.
  2. Çok fazla ev ödevi yaptığınız sürece, İngilizceniz bir grupta eğitim görmekten daha hızlı bir şekilde gelişebilir.
  3. Ders konularını ve sorunlarını öğretmenle görüşebilir ve SİZİN ilginç bulduğunuz  şeyleri inceleyebilirsiniz.
  4. Belirli bir iş veya durum için İngilizce’ye ihtiyacınız varsa (Üniversite Projesi, İş Görüşmesi) SADECE bu konuda çalışmak için İngilizce özel ders almak çok yardımcı olabilir.
  5. Öğretmenden, sınıftaki diğer öğrenciler için endişelenmeden istediğiniz kadar düzeltme ve istediğiniz kadar açıklama isteyebilirsiniz.
  6. Hızınızı düzenleyerek gidebilirsiniz – çok hızlıysa, yavaşlayın! Çok yavaşsa ? Hızlandırın!
  7. Kendi materyallerini sınıfa getirebilirsin ve öğretmen sana özel dersler hazırlayabilir.
  8. Genellikle daha az dikkat dağıtıcı şeyler vardır ve özel dersler genellikle çok YOĞUNDUR. Ancak, birçok öğrenci bunu büyük bir fayda olarak görüyor.

Ancak, İngilizcenizi diğer öğrencilerle uygulama şansınız olmadığı ve grup etkileşimi olmadığı için özel derslerin bir dezavantajı vardır. Bu önemlidir, çünkü İngilizce konuşma hayatınızın çoğu, ana dili  İngilizce bile olmayan konuşanlar ile yada  farklı kişilerle gruplar halinde kendi dilinizde konuşmak zorunda kalırsınız.

Bu nedenle, İngilizce özel dersin yararı  çok olsa da, her ikisini de yapmak iyi bir fikirdir – İngilizce dersinizi karıştırın ve Özel Derslerin yanında grup dersleri alın – bu,  DÜNYANIN EN İYİ YÖNTEMİ olabilir.