İngilizce Özel Dersin Kıymeti Konusunda Araştırma

İngilizce Özel Dersin Kıymeti Konusunda Veriler

İngilizce özel dersin kıymeti bahis konusu olduğunda , İngilizce özel dersin Kıymetinin ne derece olduğu, İngilizce özel dersin kıymeti biliniyor mu şeklinde ki konular toplum içinde yayılıyor ve biliniyor.  Bu  İngilizce özel dersin kıymeti nedir sorusuna yanıt araştırmak için bu yazı yazıldı. Bu konuyu irdelemek amacı ile yazılan bu makalede bir çok farklı fikirlere rast gelebilirsiniz zira, toplum içinde daha  İngilizce özel dersin kıymetini bilmeyen ve bu soruya yanıt veremeyen  o kadar çok insan var ki İngilizce özel dersin ne olduğunu bilmeyen bir insanın kıymetini bilmesi yada bilmemesi gibi bir sorundan bahsetmek yanıltıcı olabilir. Bu nedenle, ilk aşamada insanlara, özel ders nedir. İnsanlar özel ders aldığında nelerle karşılaşır. Kurslara göre farkı ne gibi konularda bilinçlendirilmeli ki İngilizce özel dersin kıymeti konusunda  fikirlerini yansıtabilsin.

İngilizce  öğrenmek isteyen insanların ilk aklına gelen şey, kurslar oluyor. Elbette bu da mantıklı bir durum. İngilizce kursların o kadar çok  görsel basında yada yazılı basında reklamı yapılıyor ki, akıla ilk gelenin kurs olması doğal oluyor. Bunun açıklaması çok net. Kurslar bir şirket. Kar amacı ile kurulan kurumlar. Şirket olmaları nedeni ile sermayeleri büyük. Reklam için bütçe ayırabilirler. Ama İngilizce özel ders veren bir hocanın bu tür bir sermayesi yok. Varsa da kurumların olduğu kadar büyük değil. Nasıl reklam verebilsin. Bu özel ders işini yapanlar daha  çok İngilizce öğretmenleri. Cesur olan ve risk alan insanlar. Ama paraları yok yada yeteri kadar yok diyelim. Dolayısı ile, verdikleri İngilizce derslerle ilgili bilgi vermek amacı ile, İngilizce özel dersin ne tür bir eğitim sistemi olduğunu anlatacak ve yaygınlaştıracak  ortam bulamıyor.

Yeteri kadar bütçesi olmayan İngilizce özel ders öğretmenlerinin bu yola baş vurmaları imkansız. O zamanda, İngilizceyi özel ders vererek öğretme yolu tıkanıyor. Meydan kurslara ve bu işi yapan bazı kurumlara kalıyor. tamam kurumlara kalsın da, onlar bu işi tam olarak yapamıyorlar kişi Yüzlerce, binlerce insan var ülkede İngilizce kursa gitmiş ama hiç bir şey öğrenmeden bırakmış. Kurslarda İngilizceyi tam anlamı ile öğrenmiş tek bir insana bile bu güne değin rastlanmadı. Kurslara giden İngilizce   öğrenmek istediğini söyleyerek kayıt olan çoğunluğun aklında İngilizce öğrenmek değil sosyal bir çevre edinmek olduğunu bizler bal gibi biliyoruz. İşte, öğretenlerle öğrenmek isteyenler arasındaki bu paralellik yabancı dil  öğrenmeyi değil, öğrenmemeyi sağlıyor.