İNGİLİZCE ÖZEL DERS VERENLER CENNETİ İSTANBUL

İngilizce Özel Ders Verenler Hakkında

1 –  İngilizce Özel Ders Verenler ( Birebir İngilizce Özel Ders )
2 – İngilizce Özel Ders Verenler (4 Kişiden Oluşturulan Gruplarla İngilizce Özel Ders )

 İngilizce özel ders verenler  sayfasına ve burada ki İngilizce özel ders verenlerin kim olduklarına bu  İngilizce özel ders verenlerin nerede ve ne şekilde özel ders verdiğine zaman, zaman internet sayfalarında gezinirken yolum düşüyor yada denk geliyor, bakıyorum da İstanbul İngilizce özel ders verenler cenneti haline dönüşmüş. Önüne gelen İngilizce özel ders verenler sınıfına dahil olmuş.. Ya bir web sayfası yaptırmış yada özel ders sitelerine kayıt olmuş İngilizce özel ders verenler listesine dahil olmuş.

İngilizce özel ders verenler şeklindeki bu durumdan nasıl bir yorum çıkar bilmem ama ders almak üzere bu gibi insanlara baş vuranların çok dikkatli olmalarında fayda var sanırım. İngilizce özel ders verenlerden İngilizce özel ders almak için bu insanlar arandığında, eğer kendilerine ait özel bir siteleri mevcutsa, REFERANSLAR  sayfasına girerek daha önce ne gibi dersler verdiğine bakmak gerek. Ayrıca, eğer referanslar sayfası varsa, bu sayfada verilen isimlerin ulaşılabilir ve bilgi alınabilir olması gerek. 

Sanırım yazılan bu eleştirel yazı nedeni ile benim site de o sayfalarda çıkabilir. Beni aramak isteyenler, beni aramadan önce arayan her kimse, lütfen referanslar sayfasına baksın ve beni ondan sonra arasın. El aleme talkım veren kendisi salkımı yutanlardan olmak istemem.

İngilizce bilmekle İngilizce   hocası olunmaz. İngilizce öğretmeyi bilmek gerek. Yabancı bir dili başka birine öğretebilmek için sadece dil bilmek yetmez. Kendi dilin ile öğrettiğin dil  arasındaki farkları çok iyi bilmek de gereklidir ki buda dil eğitimi veren birinin kendi dilini de çok iyi bilmesi ve kullanabilmesi anlamına gelir.

Bazen eğitim programlarında tesadüfen rast geliyorum. İngilizce öğretmeni olduğunu söyleyen biri, İngilizce  eğitimi hakkında konuşuyor ama kullandığı Türkçe evlere şenlik.