İngilizce özel ders sektörü son zamanlarda öyle değişti ki İngilizce özel ders  sektörü oyuncuları...

İNGİLİZCE ÖZEL DERS SEKTÖRÜ HAKKINDA BİLGİ 

İngilizce Özel Ders Sektörü İncelemesi

1 –  İngilizce Özel Ders Sektörü ( Birebir İngilizce Özel Ders )
2 – İngilizce Özel Ders Sektörü ( 4 Kişiden Oluşturulan Gruplarla İngilizce Özel Ders


İngilizce özel ders sektörü
son zamanlarda öyle değişti ki İngilizce özel ders  sektörü oyuncuları aralarında inanılmaz bir savaşa girişti.İngilizce özel ders sektörü oyuncularının arasına girmek elbette ki çok zorlaştı. Bu oyuncular  Birebir ve Bireysel İngilizce özel ders sektöründe adeta bir İngilizce özel ders sektörü tekeli oluşturmaya çalışıyorlar.

İngilizce özel ders sektöründeki Rekabet

İngilizce özel ders sektörü son zamanlarda öyle değişti ki İngilizce özel ders  sektörü oyuncuları aralarında inanılmaz bir savaşa girişti.İngilizce özel ders sektöründeki İngilizce alanında  İngilizce dersi verenler İngilizce özel ders sektörü koşullarında kendi içlerinde adeta bir rekabet ve İngilizce Özel Ders Sektörü için çekişme halindeler. Birebir İngilizce özel ders sektörü oluşturdular. Ama bu İngilizce özel ders sektöründeki rekabet ve çekişme bir birini tanıyan insanlar arasında olan bir durum değil.
İngilizce Bireysel özel ders sektöründe
Hiç kimse bir birini görmüyor fakat bir rekabetin ve bir çekemezlik durumunun olduğu apaçık ortada. Bir örnek vermek gerekirse. Yds  sınavı bir çok insanın girmek ve başarmak zorunda olduğu bir  İngilizce sınav. Ülkemizde belirli bazı yerlere gelmek açısından yani kariyer için yada diğer bazı nedenlerden ötürü başarılması zorunlu bir sınav. Bu kadar çok isteklisi olan bu İngilizce sınava hazırlanmak isteyenler içinde İngilizce Akademik ve Genel özel ders sektöründe elbette özel ders hocaları ortada cirit atıyor. .İngilizce özel ders sektörü oyuncularının Hepsi İngilizce özel ders sektöründeki pastadan pay kapmak  istiyor ama ülkemizde sanki yerleşmiş ve gelenek haline gelmiş gibi olan, İngilizce özel ders sektöründe hiç bir şey bilmediği halde, bir şey biliyormuş gibi davranan İngilizce özel ders sektöründeki insanlar, bu durumdan yararlanmak için  yeterli bilgiye sahip olmadıkları halde  hoca yada  özel ders veren kurumlar havasına bürünüyor.  Bu durum da  sınavlara hazırlık   alanında İngilizce ders vermek isteyenlerin arasında bir Kişisel İngilizce özel  ders sektörü doğuruyor.

Ana İngilizce özel ders sektöründe, İngilizce özel ders vermek çok büyük bir birikim ve bilgi donanımı  isteyen bir eğitim dalı ve alanı. Bu nedenle bu tür bir eğitimi vermek isteyenlerin bilgi konusunda uzmanlaşmış yıllarca İngilizce  dersler vermiş ve öğrenciler yetiştirmiş öğretmenlerden oluşması gerek. Ama, incelenecek olursa uygulamada bu böyle değil. İngilizce YDS, IELTS özel ders sektöründe İngilizce dersi verecek bilgi ve beceriye sahip olmayan bir çok insan  öğretmen  olduğunu ileri sürdüğü gibi, bu tür insanları ne yazık ki İngilizce özel ders sektöründeki Grup İngilizce kursları adı altında faaliyet gösteren kurumlar da istihdam ediyor Nedeni, bu tür insanların .İngilizce Ekonomik özel ders sektöründe çok düşük ücretlerle çalışmayı razı olması. İyi de, bu kurumlara gelen, inanan ve İngilizce ders alan insanlar ne olacak.  Bu insanların kaybolan  yıllarına, harcadıkları paralara yazık değil mi. Bir çoğu, üstelik büyük bir olasılıklı tüm maddi olanaklarından, günlük kişisel yaşamlarından veya geçim için kazandıkları gelirlerinden keserek bu ücretleri ödüyor.