İNGİLİZCE ÖZEL DERS PROGRAMI HAKKINDA BİLGİ

İNGİLİZCE ÖZEL DERS PROGRAM İÇERİĞİ HAKKINDA AYRINTILAR

 1 –  İngilizce Özel Ders Programı ( Birebir İngilizce Özel Ders )
2 – İngilizce Özel Ders Programı ( 4 Kişiden Oluşturulan Gruplarla İngilizce Özel Ders ).

 1 – İNGİLİZCE ÖZEL DERS PROGRAMI ( BİREBİR İNGİLİZCE ÖZEL DERS ): İngilizce özel ders programı dahilinde kurulan İngilizce özel ders programlarında  ki İngilizce akademik sınavlara hazırlık sürecinde,  birebir İngilizce özel ders almak amacı ile katılan  öğrencilere günlük yaşamlarında bir aksama yaşamamaları için İngilizce özel ders programlarının uygulanacağı  saatleri belirleme imtiyazı verilir. Bu şekilde  İngilizce özel ders programına katılan   öğrenci yaşamında can sıkıcı değişiklikler yapma gereği olmaksızın hem gereksinimi olan İngilizce özel ders programını alır diğer yandan da özel yaşamına devam eder. Bu İngilizce özel ders programı için eğitim  alan  öğrenci için büyük bir avantaj oluşturur.  İngilizce özel ders programına  katılacak olan  öğrenci hangi akademik sınava hazırlanmak için ders alacağına bakılmaksızın seviye tespit sınavına tabi tutulur ve bu sınavdan elde edilen verilere bakılarak İngilizce özel ders programıyla kaç ders verilmesi gerektiği konusunda karar verilir.

2 – İNGİLİZCE ÖZEL DERS PROGRAMI ( 4 KİŞİLİK GRUPLARLA İNGİLİZCE ÖZEL DERS ):  İngilizce özel ders programının uygulandığı kampüslerde İngilizce özel ders programları uygulamalarında, tüm akademik sınavlara hazırlık veya genel İngilizce  dersleri için, seviyeleri bir birine çok yakın olan 4 kişilik homojen gruplara dâhil olarak da İngilizce özel ders programına dahil olunur.  Bu grupların, birebir İngilizce  özel  ders kalitesinde bir eğitim gücüne sahip olabilmesi amacı ile İngilizce özel ders programlarında gruplar 4  öğrenciden oluşturulur.

İngilizce özel ders programının uygulandığı kampüslerde ki İngilizce özel ders programlarında, bu şekilde verilen eğitimin  niteliği birebir İngilizce özel dersin taşıdığı özelliklere çok yakınlaşır. Her şeyden önce, grup eğitimlerinde  öğrenciler, aynı birebir İngilizce özel ders programında olduğu gibi anlamadıkları bir konu hakkında bilgi sahibi olabilmek için eğitmene soru sorabilme imkânı bulur.

İNGİLİZCE ÖZEL DERS PROGRAMLARINDA NEDEN BİZ

  • İngilizce özel ders programları düzenlenen merkezdeki İngilizce özel ders programlarına katılan öğrencilere “ SENET “ yapılmaz.
  • İngilizce özel ders programlarında akademik İngilizce sınavlara hazırlık derslerinde aday öğrencilere genel İngilizce dışında ayrıca katılan sınavın teknikleri ve taktikleri hakkında bilgiler de verilerek sınavda  daha hızlı yanıt verilmesi sağlanır.

NEDEN  ÖZEL DERS

İngilizce öğrenmenin en kolay ve tercih edilmesi gereken yolu  İngilizce özel ders programıyla ders almaktır. Çünkü, bireysel olarak uygulanan derslerde öğrencinin algılaması  ve anlama kapasitesi birebir İngilizce özel ders olduğundan öğretmen tarafından rahatlıkla anlaşılır.