İngilizce özel ders korkusu İngilizce özel ders almak  isteyenlerde yaşanan bir çekingenliktir. Nedense bazı öğrencilerde bu tür bir İngilizce özel ders korkusu..

İNGİLİZCE ÖZEL DERS KORKUSUNU YENEMEYENLER 

İngilizce Özel Ders Korkusu Hakkında Bilgi

1 –  İngilizce Özel Ders ( Birebir İngilizce Özel Ders )
2 – İngilizce Özel Ders ( 4 Kişiden Oluşturulan Gruplarla İngilizce Özel Ders )

İngilizce özel ders korkusu İngilizce özel ders almak  isteyenlerde yaşanan bir çekingenliktir. Nedense bazı öğrencilerde bu tür bir İngilizce özel ders korkusu vardır. Bazı öğrenciler İngilizce derslerde kendilerini kalabalık gruplar içinde İngilizce özel ders korkusu yüzünden daha güvende hisseder. Bu tür öğrencilere İngilizce özel ders verilmek istendiğinde onlarda bir İngilizce özel ders korkusu oluşur. Bunun İngilizce özel ders korkusu İngilizce özel ders almak  isteyenlerde İngilizce Özel Ders Korkusu gibi psikolojik bir nedeni olduğu sanılıyor. Oysa İngilizce özel ders korkusu taşıyanlar bu duyguyu yendikleri anda İngilizce özel dersle kendilerini İngilizce öğrenme konusunda büyük bir başarı bekler.

1 – İngilizce özel dersin pahalı olduğunu düşünenlerin yaşadığı İngilizce özel ders korkusu.
2 – Direk öğretmenle yüz yüze kalmaktan ürkenlerin yaşamak istemediği İngilizce özel ders korkusu.

 1  – İngilizce özel dersin pahalı olduğunu düşünenler:

İngilizce özel ders korkusu İngilizce özel ders almak  isteyenlerde yaşanan bir çekingenliktir. Nedense bazı öğrencilerde bu tür bir İngilizce özel ders korkusu vardır. Bu tür insanlar İngilizce özel ders korkusu  dahil adı özel olan her şeyden korkan tiplerdir. Zira, özel kelimesi onlara lüksü çağrıştırır. Harcanacak o kadar çok parası olmadığını düşünenlerdir. Oysa, hiç bir şey dışarıdan göründüğü gibi değildir. İngilizce özel ders alındığında, alınan dersin alanına göre,   bitirilmesi gereken konular, kalabalık gruplarla aynı işlem yapıldığında  İngilizce özel derse oranla 2 misli daha uzun bir zaman alır. Bu şekilde, İngilizce özel ders için 6 aya ödenecek az miktarda taksit ile, 3-4 ay ödenecek çok taksit sonuçta aşağı yukarı aynı olur. Ödemeler taksitle yapılıyorsa, daha uzun bir süre taksit ödenmesi gerekir. Oysa bu süre, İngilizce özel ders korkusu düşünülmeden İngilizce özel ders alındığında, kalabalık gruplarla yapılan eğitimin süresinden daha kısadır. Böylece, ödenecek taksit süresi 6 aysa, İngilizce özel derste bu süre 3-4 ay gibi biz zaman alır. Bu nedenle  İngilizce özel ders almak pahalıdır düşüncesi iflas etmiş olur.

2- Direk öğretmenle yüz yüze kalmaktan ürkenler:

Bazı öğrenciler  İngilizce özel ders korkusu yaşar, ve bu İngilizce özel ders korkusu yüzünden İngilizce özel ders almak istemezler. Daha çok kalabalık gruplarla yapılan İngilizce derslere katılmak ve o şekilde eğitim almak isterler. Çünkü, bu tip öğrenciler, İngilizce özel ders korkusunun yanında İngilizce özel ders aldıklarında kaytarma da olmayacağını bilirler. Verilen ödevlerin tamamını yapmak zorunda olacaklarını, çalışmaları gereken yerleri çalışmaları gerektiğini çünkü İngilizce özel ders  olduğundan öğretmenin verilen ödevleri tek, tek kontrol etme imkanına sahip olduğunu çok iyi bilirler.

Oysa, kalabalık gruplarla İngilizce özel ders yapıldığında gır gır şamata olacağını, ders çalışmasa bile büyük bir ihtimalle kendisine sıra gelmeyeceğini, gelse bile bir şeyler bahane ederek bunu atlatabileceğini zira, kalabalık gruplarla yapılan İngilizce derslerinin İngilizce özel ders kadar disiplinli ve ciddi olmadığını bilen öğrenciler  İngilizce özel ders korkusundan kurtulur. 

İngilizce özel ders  korkusu İngilizce özel ders almaktan ötürü İngilizce özel ders korkusunun diğer bir nedeni ise, kalabalık gruplarda kız öğrenciler vardır ve arkadaşlık kurma imkanı bulunur. Oysa,İngilizce özel derste böyle bir durum mevcut değildir.