İngilizce özel ders kaynakları ile bilgi edinmenin çok zor bir olay olduğu konusunda bir çok İngilizce öğretmeni..

İNGİLİZCE ÖZEL DERS KAYNAKLARI HAKKINDA

İngilizce Özel Ders Kaynakları Hakkında Bilgi

 1 –  İngilizce Özel Ders ( Birebir İngilizce Özel Ders )
2 – İngilizce Özel Ders ( 4 Kişiden Oluşturulan Gruplarla İngilizce Özel Ders )

İngilizce özel ders kaynakları ile bilgi edinmenin çok zor bir olay olduğu konusunda bir çok İngilizce öğretmeni arkadaşla İngilizce Özel Ders Kaynakları için aynı fikre sahibiz. Bire bir İngilizce özel ders kaynaklarını kullanarak İngilizce özel ders veren hocanın, alınan dersin seviyesi ne olursa olsun Bireysel İngilizce özel ders kaynakları hemen, hemen hiç yoktur. Hocanın tüm İngilizce özel ders kaynakları yıllarca verdiği İngilizce derslerinden elde ettiği deneyim ve bu deneyimlerin ona kazandırdığı bilgi ve birikimdir.

Çoğu kez İngilizce dersler sırasında öğrencilere Günlük İngilizce özel ders kaynakları ile ilgili  falanca İngilizce kitabını alın dendiği olur ama bu sadece öğrencinin elinde bir baş vuru niteliği taşıyan kitaptır.Normal İngilizce özel ders kaynakları olamaz Hele akademik seviyede ki İLERİ İngilizce hazırlık derslerinde genellikle öğrencide kitap dahi olmaz. İngilizce Hocasının elinde olan ve İngilizce ders alan öğrencinin gireceği sınavın özelliklerinde bilgi taşıyan bir kitap hem öğrencinin hemde eğitmenin İngilizce kaynağı olur.İngilizce Hocasının Gerçek İngilizce özel ders kaynakları budur. Zira, bu kitap yılların tecrübesi ile Ana  İngilizce Özel Ders Kaynakları olarak belirlenmiş ve başka bir yerde pek bulunmayan veya bulunsa da bilinmeyen bir İngilizce hocanın özel ders kaynağı kitabıdır.

İngilizce özel ders veren iyi bir hoca eğer işini ve öğretmeyi biliyorsa İngilizce Eğitim özel ders kaynakları için sıradan her kitaba itibar etmez ve kendi İngilizce özel ders kaynakları olur. Çünkü, piyasada kaynak kitap diye satılanların çoğu, kaynağı olduğu sınavla ilgili bilgi verir ve deneme sınavları içerir ama bu İngilizce sınavların yapılan resmi İngilizce sınavla özellikleri pek örtüşmez. Bunu bilen hocalarda yıllarca kullandıkları İngilizce özel ders kaynak kitaplarını derler, toparlar ve İngilizce dağınık özel ders kaynaklarını bir araya getirerek içinden İngilizce özel ders için gerekli olan bilgileri alır ve kendine özgü bir İngilizce kaynak hazırlar. Bu kaynak kitap kimsede olmaz. Aransa  da bulunmaz. Çok çeşitli kitapların bir araya gelmesi ile oluşur bu İngilizce özel ders kaynak kitapları.

Yani, tam olarak söylemek gerekirse İngilizce özel ders veren hocanın İngilizce Özel Ders Kaynakları  kitabı  hangi alanda ders verirse versin bizzat kendidir. Kendi bilgi birikimidir. Kendi deneyimlerinden kazandığı bilgilerin birikimi ve bir araya getirilmiş şeklidir.

Bu nedenle  akademik seviyede İngilizce dersi vermek çok zordur. Yani, yeni mezun bir İngilizce öğretmeninin bunu yapması  beklenemez. Yıllar ister akademik seviyede İngilizce ders vermek için. Kendine Özgü İngilizce özel ders kaynakları için kaynak kitap olmak zaman ister.