İNGİLİZCE DERSİNDE BAŞARI KAZANMAK

İngilizce Dersinde Başarı Nasıl Gelir ?

1 – İngilizce Dersi ( Birebir Özel İngilizce Dersi )
2  – İngilizce Dersi ( 4 Kişi ile düzenlenen  İngilizce Dersi )

İngilizce dersinde başarı demek İngilizce özel ders almak demektir. İngilizce dersinde başarı kazanmanın yolu İngilizce özel ders almaktan geçer.

1 – İngilizce Dersi (  Birebir Özel İngilizce Dersi ): Şayet  İngilizce dersinde başarı hedefi taşıyorsanız ve bu amaç için  İngilizce dersinde başarı hedefine yöneldiyseniz şunu unutmamanız gerekir İngilizce dersinde başarı sahibi olmanın yanında İngilizce dersinde başarıyı sürdürmek ve bunun devamını isteyerek İngilizce öğrenmek için çok çalışmalısınız.  İngilizce dersi platformunda  düzenlenen birebir özel İngilizce dersi kapsamında hiç bilmeyenlerden başlayarak akademik seviyeye kadar öğrencilere destek olan, İngilizce öğrenmek isteyen öğrenciye içinde bulunan temel bilgilerle seviye atlatan ve bilgi düzeyini ileri taşıyan, İngilizce dilini öğretmeyi amaç edinmiş uzman eğitmelerin gözetim ve denetiminde uygulanan programlarla İngilizce dersinde başarılı olmayı ve bire bir İngilizce özel ders alarak İngilizce dersinde başarı kazanmayı öğrenebilirsiniz. 

2  – İngilizce Dersi ( 4 Kişi ile  düzenlenen İngilizce Dersi ): İngilizce dersinde başarı kazanmak için,  İngilizce dersi platformunda  toplu olarak yapılan İngilizce derslerinde, öğrencinin kendisini birebir İngilizce ders alırmış gibi hissetmesini  sağlayan, anlatmakla değil grubun içine girerek yaşanmakla öğrenilen, İngilizce  öğrenmenin ne denli keyif verici bir olay olduğunu her an her dakika kanıtlayan, yazılımında ki ve hazırlanışında ki özelliklerinden ötürü toplu İngilizce derslerinde her öğrenciye birebir ulaşabilen 4 öğrenciden kurulu gruplar için hazırlanmış özel İngilizce ders  programlarının desteğinde İngilizce dersinde başarı kazanabilir ki buna bilginin kullanılabilir hale gelmesi denir. Öğrencinin İngilizce dersinde başarı kazandığını  söyleyebilmek  için, derse  özel bir ilgi göstermesi, dersin dışında da İngilizce ile ilgili çalışmalar yapması özetle sürekli olarak İngilizce ile ilgilenmesi ve dersin içinde bulunması hatta yaşaması gerekir.

 

İNGİLİZCE DERSİNDE BAŞARI KAZANMAK

Okullarda okuyan ve dersler alan öğrenciler Dil Dersinde nasıl başarılı olur :  Okulda okuyan bir öğrencinin İngilizce dersinde başarı kazanması  diğerlerine oranla oldukça kolaydır.Bunu sağlayan ve öğrencinin lehine olan iki faktör, öğrenciye biraz çalıştığında ve dersi ciddiye alarak tüm ödevleri yaptığında, İngilizce dersinde başarılı olması değil başarısız olması anormal olur.Bunun için öğrencinin  İngilizce dersinde başarı kazanması için normal zekalı bir çocuk olması ve istemesi yeterlidir. Zira, lehine olan iki faktör onu İngilizce dersinde başarılı olmaya adeta arkasından iter. Bunlardan biri öğretmenin otoritesi ve baskısı ikincisi ise  “ not  alma ve sınıfta kalma korkusu” dur. Elbette sınıf geçecek kadar not almak İngilizce dersinde başarı kazanmak anlamına gelmez. Önemli olan öğrenilen ve verilen İngilizce bilgilerin öğrenci tarafından özümsenmesi.