İNGİLİZCE DERSİ HAKKINDA

İngilizce Dersi Hakkında Bilgiler

1 –  İngilizce Dersi ( Birebir Özel İngilizce Dersi )
2 – İngilizce  Dersi ( 4 Kişiden Oluşturulan Gruplarla İngilizce Dersi )


1 –  İngilizce Dersi ( Birebir Özel İngilizce Dersi ): İngilizce dersi  etkinlikleri için  İngilizce dersi programlarındaki İngilizce dersi konusunda kurulan ve   İngilizce dersi platformunda açılan yada İngilizce dersi sınıflarında İngilizce dersi türünde hazırlanmış birebir özel İngilizce dersi alarak gerçekten İngilizce öğrenmek isteyenler;  İngilizce dersi vermeyi   bilen hocaların ciddi, disiplinli ve üzerinde durarak uyguladığı, İngilizce öğrenmenin kaçınılmaz olduğu, kısa sürede öğrenciyi konuşturan ve ilerlemesini sağlayan bilgilerin bulunduğu, öğretici, etkili İngilizce dersi programları ile İngilizce dersi  merkezimizde birebir İngilizce dersi alarak İngilizce  öğrenebilir.

2 – İngilizce  Dersi ( 4 Kişiden Oluşturulan Gruplarla İngilizce Dersi ): İngilizce dersi  etkinlikleri kapsamında İngilizce dersi hakkında bilgi verilen ve İngilizce dersi departmanlarındaki İngilizce dersi uygulamalarında  toplu İngilizce derslerin yapıldığı gruplara katılarak İngilizce dersi alarak İngilizce  öğrenmek isteyenler, 4 kişiden kurulan  ve sayısı azaltılarak küçültülen bu gruplarda öğrenci ile birebir ilgilenen, onlarla iletişim kurarak İngilizce öğrenme konusunda her desteği veren, içeriğinde ki öğrencinin kolaylıkla anlayabileceği şekilde verilmiş bilgilerle onu İngilizce öğreneceğine inandıran ve moralini yükselterek İngilizce dersine sıkı, sıkı sarılmasını sağlayan İngilizce dersi programlarının   uzman İngilizce dersi eğitmenleri aracılığı ile İngilizce dersinde uygulanması sonucunda İngilizce dilini  istedikleri gibi İngilizce dersi merkezimizde hedeflerine uygun bir biçimde öğrenebilir.

İNGİLİZCE DERSİ HAKKINDA

İngilizce dersi, denilince akla ilk gelen ders şekli, devlet okullarında verilen olmalı. Okullarda verilen hani şu İngilizce  dersi diye sürekli verilen dil bilgisi dersi. Nedense okullarda İngilizce  dersi sürekli zamanlar yada sınıflar ilerledikçe verilen diğer kurallar şeklinde geçer. Herkes yabancı İngilizce dersinden geçer kimisi 4 alır kimisi 5. Ama iki kelime konuş desen kimse konuşamaz. Yazılı olarak bir cümle kurulması istense her hangi bir lise mezunundan,  cümle kuramaz, tek bir söz edemez. Bu nasıl yabancı dil bir türlü kimse anlamaz . Herkes fikir yürütür ama bu tür bir İngilizce dersinin öğrencilere ne yararı olduğuna dair kimse bir şey söylemez, Tınmaz. Dinler, birkaç kelime söyler ama sonra devamı gelmez. Bu işten sorumlu devlet adamları gerçeği  bilirler ,söylerler ama İngilizce dersin  düzelmesi için  kimse faaliyete geçmez. Yerinden kıpırdamaz. Herkes konuşur ama kimse iş yapmaz. Okullardaki İngilizce dersi de bu şekilde yıllardır devam eder durur. 

NE YAPILMALI

İngilizce dersi için devletin okullardaki fiziki koşulları en kısa zamanda değiştirmesi gerekir. Finans açısından imkansız gibi görünse de devlet isterse başka yerlerden kısarak İngilizce  dersi eğitimine daha fazla pay ayırabilir.