HAYATIMIZ: İNGİLİZCE Mİ

Hayatımız İngilizce, Sonumuz Ne

  1 –  İngilizce Özel Ders ( Birebir İngilizce Özel Ders )
2 – İngilizce Özel Ders ( 4 Kişiden Oluşturulan Gruplarla İngilizce Özel Ders )

Merhaba ben Okan. Başlığı böyle Hayatımız İngilizce diye seçmemin nedeni; gerçekten hayatımızın İngilizce ile çok büyük bağlantısı olmasıdır.İngilizce şu an Dünya Dilidir.Evet bunu hepimiz biliyoruz fakat  İngilizce’nin asıl değerini ve önemini bilmiyoruz.

İngilizce şu an dünyadaki 7’den 70 e her insan için farkındalık gerektiren bir dil. Hepimiz isterdik ki Dünya Dili Türkçe olsun fakat bunu başaramamışız. Bizim de tarihimiz şanlı hem de yeterince fakat; İngilizler bir şekilde dillerini dünyaya yaymışlar. Neyse konumuza dönecek olursak İngilizce benim için elim, koluma veya ayağım neyse o’dur. Çünkü İngilizce benim hayatımda bir şeylere başlamam ve bitirmem için gerekli en önemli şeylerden biridir. Benim hayatımın devamı için önümde çok zor ve önemli bir sınav var. Adı da Toefl. Şimdi bu konuya gelecek olursak Toefl gerçekten gayret gerektiren ve bizi zorlayacak bir sınav. Benim de bunları gerçekleştirip bu sınavı geçmem lazım ki güzel mesleğime ilk adımı atayım. Amerika’da okuyayım. Hayatıma başlayayım. Bu nedenle de Hayatımız İngilizce diyebilirim.

Sonuç olarak; İngilizce hepimiz için eskiden gerekliydi, şu an da gerekli ve hep gerekli olacak. Ben sizlere benim için neden gerekli olduğunu anlattım. Hepimize bol İngilizceli günler dilerim.

                                                                 Okan KABAYUKA