Ülkemizde İngilizce Eğitimi Nasıl olmalıdır, şeklinde ki soruya   Ülkemizde İngilizce Eğitimi Nasıl olmalıdır yanıtı.

Ülkemizde İngilizce Eğitimi Nasıl olmalıdır? Konusu

TÜRKİYE DE İNGİLİZCE EĞİTİMİ

1 –   İngilizce Özel ders ( Bireysel – İngilizce Özel ders )
2 –   İngilizce Özel ders – 4 kişilik gruplarla yapılan  İngilizce Özel ders )

  Ülkemizde İngilizce Eğitimi Nasıl olmalıdır, şeklinde ki soruya   Ülkemizde İngilizce Eğitimi Nasıl olmalıdır yanıtı arandığında karşılaşılan durum Ülkemizde İngilizce Eğitimi Nasıl olmalıdır? sorusunun yanıtı az., yurdumuz ve insanımız İngilizce eğitimi ile çağdaş uygarlığı yakalamayı amaçladığı için, tüm dünya da yaygın bir şekilde  kullanılan dil olan İngilizce artık ilk eğitim dördüncü sınıfta başlatılarak Ülkemizde İngilizce Eğitimi Nasıl olmalıdır? konusunda alınan bir kararla lise ikinci sınıfa değin müfredata alınmıştır. Bunun dışında  lise hazırlık sınıflarıyla yoğun İngilizce eğitim programının mevcut olduğu  Anadolu liseleri ve Süper lise olarak isimlendirilen ve şu anda eğitim sisteminden kaldırılmış olan  deneme liseleri de bulunmaktadır.
Yurdumuzun çağdaş uygarlık seviyesine çıkma gayretlerinde en önemli unsurlardan biri eğitimdir.
Ortadan kaldırılması gereken bazı problemlere, toplumumuzu geri bırakan bazı noksanlıklara eğitim yoluyla çare üretilebilir . Kısa vadeli planlardan daha çok kalıcı ve çözüm üreten planlar gereklidir. Özellikle yabancı dil olarak İngilizce eğitiminde bugüne kadar pek çok iyi niyetli gayret plansızlık nedeni ile  emek ve kaynakların boşuna harcanmasına sebep olmuştur.
Aslında bu çok üzerinde çok düşünülmesi gereken çok geniş bir mevzu senelerdir üzerinde yazılıyor, çiziliyor pek çok kişi heves edip bu dili öğrenmeye çabalıyor ama ne yazık ki çok küçük bir kısmı hakkıyla bu dili öğreniyor. 
İngilizce öğrenmiş  bu kişilerin dışında kalan pes eden kişiler ise sabırsız, plansız davranışlardan ve fedakarlık yapmamaktan kaynaklanan nedenlerle İngilizce öğrenmeyi başaramıyorlar.
İngilizce insanın sahip olduğu en güzel şeydir. İngilizce içinde sadece kelimeleri değil konuşulduğu ülkenin kültürünü, yaşam stilini, geleneğini ve birçok özelliklerini barındırır.
Bu nedenle , İngilizce öğrenirken insan bunları da öğrenir zamanla ve bu bazı üç kağıtçıların, para tuzağı kursların 5 günde, 1 ayda 2 ayda öğretiyoruz demeleri çocukça ve bir kandırmacadan başka bir şey değildir.
Planlı giden ve sabırlı özverili davranan İngilizceyi bir zaman sonra akıcı bir şekilde konuşmaya başlar. İngilizce Eğitimi çok ciddi bir konudur. Bu konuda türlü türlü kurslar hem yurt içinde hem yurt dışında var. Peki, en doğru biçimde İngilizce nasıl, nerede, kimlerle öğrenilir?

aaa 240Benim yabancı dile yeteneğim yok ben öğrenemem diyen biri zaten her konuda olduğu gibi baştan kaybetmeye mahkum biridir. Zira yurt dışına gittiğinizde yabancı diliniz yoksa hem sağır hemde dilsiz biri olursunuz.

Bu yüzden kendinize bir yol çizmeniz şarttır.
1- İlk aşamada kurs mu yoksa özel ders mi alacaksınız ona karar verin.
2- Paranız varsa özel hoca tutmanızda fayda vardır.
Çünkü denildiği üzere şuan herkes 1 ayda İngilizce öğretiyor ama kalıcı olup olmadığı sizin deneyiminize ve özümseyebilmenize bağlıdır.
Artık çoğu üniversitede mecburi İngilizce hazırlık eğitimi var ve de eğitimin en az %30’u İngilizce olarak veriliyor. Verilen bu eğitimi anlamak ve öğrenmek için, yalnızca gramer değil beraberinde okuma yazma konuşma gibi hususların da içinde yer aldığı bir eğitim sistemi uygulanmalıdır Yani, akademik seviyede bir İngilizce bilmek gerekiyor.
Ülkemizde İngilizce Eğitimi Nasıl olmalıdır babında konu içinde Neden İngilizce Öğrenmeliyim diyorsanız cevabı şunlardır.
*İngilizce, dünya da herkesin konuştuğu ortak bir dil olmanın yanında, bugün hayatın her alanında yer edinmiş  bir dildir.
*Toplantılar, görüşmeler, yapılan iş ve yöntemleri, kendi alanınızla ilgili terimler mesela : bilgisayar hep İngilizce bağlantılı, kaynaklı olmaktadır.
İş verenler, özellikle büyük firmalar sizden belirli bir seviyede İngilizce bilmenizi, konuşmanızı ve (ya) yazmanızı istemektedir.
Ülkemizde İngilizce Eğitimi Nasıl olmalıdırBu nedenle, İngilizce eğitimi ülkemizde büyük bir popülarite kazanmıştır. Dünyanın hemen hemen her yerinde İngilizce eğitimi üst düzey bir seviyede veriliyor. 
Yabancı dil öğretiminde sadece bilgi vermek değil, bu bilgiyi öğrenciye aktarırken çeşitli araç ve gereçlerden de yararlanmak gerekmektedir. Bu bağlamda görsel, işitsel, araçlar eğitim amaçlı kullanılmalıdır. Öğretilmek istenenin somutlaştırılması öğrenmeyi pozitif olarak  etkiler. İyi bir yabancı dil öğretmeni anadiline ve öğretmeyi amaçladığı dile çok iyi vakıf olmalıdır. Dil yaşayan bir organizma ve sürekli değişim halinde olan bir olgu olduğu için öğretmen öğrettiği İngilizce dilini  konuşan ülkenin kültürel yapısını iyi bilmeli ve bunları öğrencilerine aktarabilmelidir.

Leave a Comment