TIP DİL SINAVI ÖZEL DERS
( TIP ÖĞRENCİLERİNE )

TIP DİL SINAVI ÖZEL DERS Programı

1 –  Tıp dil sınavı özel ders ( Bireysel – Tıp dil sınavı özel ders )
2 –  Tıp dil sınavı özel ders ( 4 kişilik gruplarla yapılan – Tıp dil sınavı özel ders )

Bireysel – İngilizce Özel Ders : Tıp dil sınavı özel ders hazırlık programlarına bireysel olarak katılan aday öğrencilere programların uygulanacağı günler konusunda bir avantaj sağlanarak ,programların işleneceği gün ve saatleri seçme ” önceliği ” verilir. Aday öğrenciler kendi yaşam tarzlarında her hangi bir değişikliğe gitmeden istedikleri gün ve saatlerde tıp dil sınavı özel ders hazırlık programlarına katılabilirler. Bireyse olarak Tıp dil sınavı özel ders  hazırlık için İngilizce özel ders alan aday öğrencilere verilmesi gereken ders sayısı, aday öğrencilere tarafımızdan hazırlanmış olan İngilizce seviye belirleme sınavı sonuçlarına ve aday öğrencinin Tıp dil sınavından almak zorunda olduğu puana göre belirlenir.

4 kişilik gruplarla  Tıp dil sınavı Özel Ders Hazırlık Programları : Grup şeklinde yapılan bu programlara katılmak isteyen aday öğrencilere İngilizce seviye tespit sınavı yapılır. Seviyeleri aynı yada hiç değilse bir birine çok yakın seviyede olan aday öğrencilerden 4 er kişilik homojen gruplar oluşturulur. Bu gruplara katılan aday öğrencilerin 4 kişi ile kısıtlanması bir rastlantı değil tamamen bilimsel araştırmalar sonucu elde edilen bilimsel verilere dayalıdır. Eğitimle ilgili yapılan grup derslerinde, grup sayısının 4 kişi olması aday öğrencilerin  en verimli ve en etkili bir eğitim almasını sağlayan en ideal sayı olmasından kaynaklanır. Grupları 4 kişiden oluşmasının derslere katılan aday öğrencilere sağladığı 2 tür avantaj vardır.

Avantaj 1 : Grup ders sayısında ki aday öğrenci sayısının azlığı aday öğrencilere eğitim süresince anlamadığı yerlerle ilgili soru sorma imkanı tanıması.
Avantaj 2 : Grup aday öğrenci sayısı az “olduğu için eğitim veren hocaların aday öğrencilerin ger biri ile teker teker ilgilenebilme imkanının olması.

AMAÇ

Yılların kazandırdığı deneyim ile tüm sağlık camiası mensuplarına kaliteli ve etkin bir eğitim sağlamak

NEDEN BİZ 

Tıp dil sınavı sınavlarına hazırlık programlarında görev alan hocalar yıllardır bu konularda eğitim vermiş gerçek uzman hocalardır. Tıp dil sınavı ve benzer akademik sınavlarda başarı kazanmanın en kestirme yollarından biri bilinen akademik kelime sayısını arttırmak ve kelime haznesini genişletmek ve geliştirmektir. Bu nedenle tıp dil sınavı hazırlık programlarına katılan aday öğrencilere özel kelime çalışmaları verilerek yakından izlenir ve kelime çalışması yapmaları için aday öğrenciler teşvik edilir. Tıp dil sınavı özel ders hazırlık programlarının uygulama aşamasında aday öğrencilere sınavda sorulan soruları doğru , kolay ve rahatlıkla çözmelerine katkı sağlayacak olan gramer kuralları beraberinde tıp dil sınavı çözüm teknikleri ve çözüm taktikleri eğitimi de verilir.

 

Leave a Comment