İngilizce PTE Sınavı Özel Ders merkezimizdeki PTE Sınavı Özel Ders ünitelerimizde hazırlanan PTE Sınavı Özel Ders....

PTE SINAVI Özel Ders , PTE Sınavı Hakkında Bilgi

PTE SINAVI ÖZEL DERS HAKKINDA AYRINTI

1 –  PTE SINAVI Özel Ders ( Bireysel – PTE SINAVI Özel Ders ):

PTE sınavı özel ders, PTE  programlarında PTE SINAVI Özel Ders , PTE için birebir ders alarak PTE sınavında başarılı olmak çok  kolay.


2 –  PTE SINAVI Özel Ders ( 4 kişilik Gruplarla Yapılan – PTE SINAVI Özel Ders):

4 kişiden kurulan eşit İngilizce seviyesine sahip öğrenciler arasında PTE SINAVI Özel Ders alarak PTE sınavında her öğrenci başarılı olabilir.

İngilizce PTE Sınavı Özel Ders merkezimizdeki PTE Sınavı Özel Ders ünitelerimizde hazırlanan PTE Sınavı Özel Ders programlarına katılarak PTE de başarıyı yakalayın.

Pte Sınavı  Academic Hakkında,

İngilizce PTE Sınavı Özel Ders merkezimizdeki PTE Sınavı Özel Ders ünitelerimizde hazırlanan PTE Sınavı Özel Ders ile adı geçen   Pearson Testi PTE bilgisayar tabanlı yeni bir milletler arası akademik İngilizce sınavıdır. Pte Sınavı, anadili İngilizce Olan veya olmayanlar için geçerlidir. 

İngilizce olmayan ve akademik İngilizce

PTE Sınavında düzeylerini ispatlamak  zorunda olan katılımcıların dinleme, okuma, konuşma ve yazma becerilerini tam olarak ölçen ve bu konu hakkında bilgi veren bir sınavdır.
PTE Academic Sınavı, üniversiteler, yüksek eğitim kurumları, devlet birimleri ve akademik İngilizce gerektiren kurumlar için katılımcıların dil seviyelerinin  gerçek ölçümlerini belirler . PTE Academic, Mezuniyet Yönetim Kabul Konseyi (Graduate Management Admission Council®) (GMAC)® tarafından destek görmektedir.

1. Sınav formatı

PTE Academic, akademik İngilizce düzeyine sahip olanların dinleme, okuma, konuşma ve yazma becerilerinin  ölçüldüğü  bilgisayar tabanlı bir sınavdır.

Pte Sınav Formatı:
Bölüm İçerik Süre
Giriş ( Introduction ) : Zaman kısıtlaması yok
1. Bölüm Speaking and writing 77-93 dakika
2. Bölüm Reading 32-41 dakika
İsteğe bağlı mola 10 dakika
3. Bölüm Listening 45-57 dakika

Sınav süresi:

PTE sınavı, tek oturumdan oluşan yaklaşık üç saatlik bir zaman diliminde  tamamlanır. Sınavda katılımcıların önündeki her bir ekranda o anki bölüm için ne kadar süreniz kaldığını gösteren bir sayaç vardır. Diğer katılımcıların da olduğu bir sınav salonundaysanız, güvenlik nedeni ile her birinize farklı bir sınav grubu verilecektir. Diğer katılımcılar sizden daha hızlı ya da yavaş ilerliyorlarsa paniğe kapılmanız gereksiz.. Kendi ekranınıza ve ne kadar sürenizin kaldığına odaklanınız.

Molalar :

PTE Sınavının  2. bölümünden  (Reading) sonra katılımcılara kısa bir mola verme hakkı tanınır . Yapmanız gerekenler uygun zamanda ekranınızda görünecektir. Mola vermek için, ekranınızda görünen ve yapılması istenenleri izlemeniz yeterlidir . Molanın süresi 10 dakikadır, bu süreye sisteme girişiniz ve masanıza dönüşünüzü kapsayan süreç te dahildir.  10 dakika olan mola iznini  aşarsanız, aştığınız kadar süre sınavınızın bir sonraki bölümünden
düşülecektir. Şayet mola vermek istemiyorsanız, mola süresi sınav sürenize katılmayacak ve süre uzamayacaktır .  

Cevapları kontrol etme :

Sorunuza cevap verip Next (N) butonuna tıkladıktan sonra, önceki sorulara dönüp yanıtlarınızı değiştiremezsiniz.
Sınav sonunda cevaplarınızı kontrol etme gibi bir hakkınız yoktur.Cevapları kontrol edemezsiniz.

Dinleme soruları :

Bazı sorular İngilizce konuşmaları kavrama  yeterliliğinizi ölçer. Sınavda İngiliz, Amerikan ve Avustralya İngilizcesi gibi çeşitli aksanlar kullanılmaktadır. Ses ve video dosyalarını sadece bir kere dinleyebileceksiniz; her bir dosyada sesi istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Sınavda ses/video dosyalarını tekrar devreye sokamazsınız.

Konuşma soruları :

Bazı sorular İngilizce konuşma yeterliliğinizi ölçer. Mikrofona konuşup yanıtınızın kaydedilmesi  istenecektir.
Yanıtlarınızı  tekrar kaydedemezsiniz. Uyarı sinyalini duyduktan sonra, üç saniye içinde soruyu yanıtlamazsanız, cevabınız kaydedilmeyecek ve bir sonraki soruya geçmeniz gerekecektir.

Yazma soruları:

Bazı sorular İngilizce yazma yeterliliğinizi belirler. Cevaplarınızı İngiliz ya da Amerikan İngilizcesi gibi yaygın imlâ kurallarından herhangi birini kullanarak yazabilirsiniz. Her soruya belli bir süre içinde yanıt vermeye başlamalısınız. Eğer bu süre içinde soruyu yanıtlamazsanız, bir sonraki soruya geçmek mecburiyetinde kalırsınız. 

KAYIT VE REZERVASYON NASIL YAPILIR

Sınavda ter almak isteyen atılımcılar PTE Academic’e kaydolmak ve sınava girebilmek için 16 yaşından büyük olmaları gerekir. Eğer kayıt sırasında 16 ya da 17
yaşındaysanız, Veli İzin Belgesi Parental Consent Form doldurmanız istenecektir. Bu belge sınava girmek için ailenizin iznini aldığınızın kanıtıdır.
Belgeye, bölgenizdeki Pearson Müşteri Hizmetleri’ni arayarak ya da www.pearsonpte.com/resources/PTE Academic/forms adresindeki
“kaynaklar” bölümünü ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

ÖNEMLİ bilgilendirme:

• İsminizi, sınav gününde yanınızda getireceğiniz kimlikte yazıldığı  gibi girin. PTE El Kitabı’nın Kimlik ve Güvenlik bölümüne bakın.
Eğer hesabınızdaki ve kimliğinizdeki isimler uyuşmazsa, sınava alınmayacak ve sınav harcı geri verilmeyecektir.
• Kayıt sırasında Latin harfleri kullanın.

Lütfen dikkat ediniz:

• Eğer hem soyadınız hem de adınız olarak tek bir adınız varsa, isminizi “Family Name” bölümüne  giriniz. “Given Name” kısmına nokta koymayı unutmayınız.
• Eğer isminiz ayrılan bölüme sığmıyorsa ( isminiz uzunsa ), yazabildiğiniz kadarını yazınız. Daha sonra Müşteri Hizmetleri’yle iletişime geçerek hesabınız ve kimliğinizde ki isimler arasında farklılık olabileceğini bildiriniz.

 

PTE-YDS Eşdeğerlik Tablosu

PTE Akademik /  YDS
90                              100
87                              95
84                              90
81                               85
78                              80
75                              75
71                              70
67                              65
55                              60
50                              55
45                              50
38                              45
30                              40

PTE sonuçlarının diğer sınavlar ile karşılaştırılması:

PTE :58-60 = IELTS : 6.5 = TOEFL IBT : 80-85

 

İngilizce Özel Ders , PTE SINAVI Özel Ders , PTE

Leave a Comment