Proficiency Özel Ders Programları

Proficiency Özel Ders Programları Hakkında 

1 – Proficiency Özel Ders ( Birebir Proficiency Özel Ders )
2 – Proficiency Özel Ders (  4 Kişilik Gruplarla Proficiency Özel Ders )

1 – Proficiency Özel Ders  ( Bireysel – Proficiency Özel Ders  ) : Proficiency Özel Ders  programlarına bireysel özel ders almak için iştirak eden adaylara, programların uygulanacağı günler ve saatler konusunda bir ayrıcalık tanınır ve aday, kendi günlük yaşam düzenini  değiştirmeden, istediği gün ve saatlerde bireysel Proficiency Özel Ders    programlarına katılabilir. Bilindiği gibi, Türkiye de her  üniversite vermiş olduğu eğitimin özelliklerine ve karakteristiklerine uygun bir biçimde  sınav uygular. Bu nedenle hiçbir üniversitenin uyguladığı sınav diğer başka bir üniversitenin sınav özelliğini taşımaz. Bireysel olarak  Proficiency Özel Ders   alan  öğrenciye gideceği üniversitenin sınav formatına uygun bir şekilde eğitim verilir. Burada ortaya sınav için kaç ders alması gerektiği şeklinde bir sorun ortaya çıkar. Bunun üstesinden gelmek amacı ile,  öğrenciye seviye sınavı uygulanır ve bu seviye sınavında öğrencinin , İngilizce de güçlü olduğu yanlar ile bilgisinin az yada yetersiz olduğu yanlar belirlenerek bu belirlemelere göre verilmesi gereken ders sayısı tayin edilir.


 2 – Proficiency Özel Ders (  4 kişiden oluşan gruplarla Proficiency Özel Ders ) : Grup şeklinde ki  Proficiency Özel Ders   programlarına katılmak isteyen adaylara , seviye sınavı yapılarak seviyeleri belirlenir ve aynı üniversiteye mensup ve seviyeleri bir birine çok yakın olan yada denk olan öğrencilerden oluşturulan homojen ( dört ) 4 kişilik gruplarda eğitim verilir. Grupların 4 kişiden oluşturulmasının nedenleri : A. Yapılan son araştırmalara göre grup eğitimlerinde verimli sonuç alınabilmesi için grup sayısının 4 olması eğitim açısından en ideal sayıdır. B.Grup sayısının az olması, grup derslerine katılan adaylara, kalabalık gruplarda pek bulunmayan soru sorma imkanını sağlar ve adaylar anlamadıkları yerlerle ilgili soruları rahatlıkla sorabilirler. C. Dört kişiden oluşan bu gruplarda ,grubun derslerinde görev yapan hocaların, öğrencilerle  bire bir ilgilenebilmesini sağlar ki ki bu durum grup derslerinin adeta bireysel  özel ders niteliği kalitesi ve niteliği kazanmasına yol açar.

AMAÇ

Üniversitelerin hazırlık sınıfını bitirdikten yada hazırlık sınıfı okumaksızın direk birinci sınıfa başlamak isteyen aday öğrencilere bu  sınava hazırlık konusunda kaliteli eğitim vermek

PROFICIENCY ÖZEL DERS için NEDEN BİZ

♥ Bu sınav gibi akademik seviyedeki bir sınavda, başarılı olabilmenin temel unsurlarından biri çok sayıda akademik kelime bilmektir. Özellikle eş anlamlı kelimelerin bilinmesi bu sınavda başarılı olabilmenin temel bir unsurudur. Bu nedenle, Proficiency Özel Ders sınav hazırlık programlarında  adaylara akademik kelimelerle ilgili çalışmalar verilir ve bu yapılan çalışmalar yakından izlenir.

♥ Sınav hazırlık programlarının gerek bireysel gerekse grup olarak yapılan çalışmalarında, eğitimde görev alan hocalar yılların tecrübesine sahip, konusunda uzman gerçek sınav hocalarıdır.

♥ Gerek bireysel  Proficiency Özel Ders gerekse grup şeklinde icra edilen ders programlarında adaylara sadece gramer bilgisi verilmez, gramer bilgisinin yanında, sınavda soruları daha hızlı, daha doğru ve daha  rahat   yanıtlamaya katkı sağlayan ”  sınav  teknikleri ve  sınav taktikleri eğitimi de” verilir.

♥ Programlara katılan adaylara  senet  İMZALATILMAZ. Her adayın ders alma  nedeni aldığı eğitimin kalitesinden kaynaklanır.


Proficiency Özel DersProficiency Özel Ders Programlarının Uygulandığı Üniversiteler

Bilgi Üniversitesi, Yeditepe Üniversitesi, Koç Üniversitesi, Sabancı Üniversitesi , Bahçeşehir Üniversitesi, Okan Üniversitesi, Doğuş Üniversitesi, Özyeğin Üniversitesi , Fatih Üniversitesi, Kadir Has Üniversitesi, Aydın Üniversitesi, Kültür Üniversitesi, İTÜ ( İstanbul Teknik Üniversitesi ), YTÜ ( Yıldız Teknik Üniversitesi ), ODTÜ ( Ortadoğu Teknik Üniversitesi ) , Marmara Üniversitesi , İstanbul Üniversitesi

Leave a Comment