Proficiency özel ders kampüsündeki Proficiency özel ders kampüslerimizde , bire bir olarak Proficiency özel ders.

PROFICIENCY ÖZEL DERS PROGRAMI

Proficiency Özel Ders Hakkında Bilgi

1 –   Proficiency İngilizce Özel ders ( Bireysel – İngilizce Özel ders )
2 –   Proficiency İngilizce Özel ders – 4 kişilik gruplarla yapılan  İngilizce Özel ders )

1 –   Proficiency İngilizce Özel ders ( Bireysel – İngilizce Özel ders ) : 

Proficiency özel ders kampüsündeki Proficiency özel ders kampüslerimizde , birebir olarak Proficiency özel ders almak isteyen aday öğrenciler, proficiency özel ders programlarının uygulanma gün ve saatlerini belirler. Bu , bireysel proficiency özel ders almanın ödülüdür. Bu tür Proficiency özel ders programlarında yer alan ve bire bir proficiency eğitimi isteyen adaylar, yaşadıkları günlük hayatlarında bir değişim yapmalarına gerek kalmadan eğitim alabilirler. Aday öğrenciler Proficiency Özel Ders programları ile girmek zorunda oldukları üniversitenin hazırlık sınıflarında verilen İngilizce eğitimine bire bir uyumlu ve girecekleri İngilizce proficiency sınavının formatlarına uygun bir şekilde Proficiency özel ders kampüsündeki Proficiency özel ders kampüslerimizde eğitim alırlar.

2 –   Proficiency İngilizce Özel ders – 4 kişilik gruplarla yapılan  İngilizce Özel ders ) :

Proficiency özel ders kampüsündeki Proficiency özel ders kampüslerimizde , bire bir olarak Proficiency özel ders almak isteyen aday öğrenciler 4 kişiden oluşmuş grup Proficiency özel ders programlarına dahil olarak, bire bir proficiency özel ders kalitesi ve niteliklerinde proficiency eğitimi alabilir. Bu Proficiency özel ders programlarının bireysel eğitim kalitesine ve niteliğine ulaşması, Proficiency Özel Derste katılacağınız grupların 4 kişi olmasından kaynaklanır. Proficiency özel ders programında görev yapan Proficiency eğitmenleri , grubun küçük olmasının nimetlerinden olağanüstü yararlanır. Aday öğrenci sayısı az olduğu için , Proficiency eğitmenleri her aday öğrenci ile Proficiency Özel Derste bire bir ilgilenebilir ve de aynı zamanda , aday öğrenciler, kalabalık gruplar şeklinde uygulanan proficiency özel ders programlarında var olmayan ” anlamadıkları konularla ilgili soru sorabilme imkanını ” bu küçük gruplarda elde edebilirler.

NEDEN BİZİ SEÇMENİZ GEREK

  • İngilizce  Proficiency özel ders programlarında eğitim veren eğitmenler proficiency eğitimi konusunda uzmanlaşmış ve çok büyük deneyime sahip, yıllarca proficiency özel ders programlarında yer alan gerçek proficiency hocalarıdır.
  • Proficiency özel ders programlarının uygulama aşamasında aday öğrencilere , gramer bilgisi yanında, sınavda daha kolay ve daha hızlı soru yanıtlamalarına katkı sağlayan proficiency sınav teknikleri ve proficiency sınav taktikleri eğitimi de verilir.
  • Proficiency özel ders kampüsündeki  Proficiency özel ders kampüslerimizde , bire bir olarak İngilizce  Proficiency özel ders almak isteyen aday öğrencilerin akademik kelime bilgilerini geliştirici tüm önlemler alınır. Aday öğrencilere özel hazırlanmış akademik kelimelerle ilgili alıştırmalar verilir ve çalışmaları istenir. Bu çalışmalar çok yakından izlenir ve aksi durumlarda öğrenciler uyarılır.
  • Proficiency özel ders programlarına katılan aday öğrencilere ” senet ” yapılmaz. Tam aksine ödemeler uygun bir biçimde takside bağlanır.

Proficiency Sınavı Hazırlık Programları

Proficiency imtihanı, hususi üniversitelerin hazırlık imtihanlarını geçmek üzere yapılan ‘İngilizce Yeterlik‘ imtihanıdır. Bu imtihan okuma, dinleme, İngilizce dilbilgisi ve yazma imtihanı olmak üzere dört bölümden oluşur. Üniversitelerin kendi gereksinimleri doğrultusunda kendi bünyelerinde hazırladıkları bir yabancı dil imtihanı olduğundan, bazı üniversiteler (Boğaziçi gibi), dinleme yetisini test ederken bazı üniversiteler (İTÜ gibi) bu bölümü imtihanlarına dahil etmeyebilirler. Sınav puanı, üniversite göre değişiklik göstermektedir.

Akademik Eğitimin  Proficiency Sınav Hazırlık Eğitimleri

  • Proficiency Özel DersProficiency yabancı dilde eğitim veren üniversitelerin öğrencilerin İngilizce seviyesini belirlemek uyguladıkları bir imtihandır. Bu imtihan ayrımlı üniversitelerde ayrımlı biçimlerde yapılmaktadır. Proficiency imtihanının formatı tekrarlde okuma, dinleme, dilbilgisi ve yazma imtihanı olmak üzere dört bölümden oluşur.
  • Proficiency gruplarına alınan öğrenciler taktik ağırlıklı bir imtihan olan Proficiency de performans amacı güden bir eğitim anlayışıyla yetiştirilirler. Eğitim sistemi, imtihan sistemi ve stratejileri doğrultusunda uyan bir içeriye sahiptir ve genel  İngilizce eğitim çalışmalarını kapsamaz.
  • Proficiency kursuna dahil olmak isteyen adayların orta seviye ya da orta seviyeye yakın olmaları gerekir. Ayrıca bu imtihana dönem başında yapılan imtihanda başarısız olup bir sene boyunca hazırlık okuduktan sonra tekrar final imtihanında başarısız olan öğrenciler de dahil olabilir.

Proficiency Özel DersEğitim Materyalleri

Proficiency Sınav Hazırlık Programlarında eğitim materyali olarak her üniversite ile ilgili ,sınava girilen üniversiteye ait  kitap kullanılabileceği gibi değişik üniversiteler için aynı kitap kullanılabilmektedir. Tüm eğitim materyalleri öğrencilerimize ücretsiz olarak sağlanmakta ve öğrencilerimizin gelişimi doğrultusunda ek kaynaklarla desteklenmektedir.

Ayrıca öğrencilerimizin eğitsel gereksinimleri doğrultusunda İngilizce eğitimlerine katkı sağlamak gayesiyle  Enterprise  Publication tarafından hazırlanmış İngilizce hikaye kitapları bulunmaktadır.

 

 

 

Leave a Comment