Proficiency Hazırlık Kursu
( PROFICIENCY SINAVI HAZIRLIK KURSUNDA KALİTELİ EĞİTİM VE GEÇME GARANTİSİ )

Proficiency Hazırlık Kursu İçeriği

1 – Proficiency Hazırlık Kursu ( Birebir Özel Proficiency Hazırlık Kursu )
2 – Proficiency Hazırlık Kursu ( 4 Kişilik Gruplarla Proficiency Hazırlık Kursu 

Proficiency hazırlık kursu programlarına katılan adaylara 2 türlü program uygulanır.

1 –  Proficiency hazırlık kursu, programları adaylara özel olarak  bireysel uygulanır. Bu uygulamada aday hangi üniversitenin proficiency sınavına iştirak edecekse , iştirak edeceği üniversitenin final sınavları üzerinde eğitim verilerek aday sınava hazırlanır. Eğer adayın İngilizce seviyesi yeterli değilse, yetersiz olduğu bölümlerle ilgili gramer dersleri verilerek bu yetersizlik giderilir. Bireysel olarak uygulanan Proficiency hazırlık kursu programlarına katılan öğrenci derslerin yapılacağı gün ve saatleri kendisi belirler. Bu konuda adaya öncelik tanınır.

2 –  4  kişilik gruplarla yapılan Proficiency hazırlık kursu programlarına katılan öğrencilere ilk  aşamada İngilizce seviye sınavı yapılarak seviyeleri belirlenir. Belirlenen bu seviyelere uygun olarak aynı yada seviyeleri olabildiğince bir birine yakın vede aynı üniversiteden olan adaylardan oluşturulan bu gruplara ilk etapta gramer dersleri verilerek gramer açısından olan eksiklikler ve noksanlıklar giderilir. Daha sonra gerçek proficiency sınavları üzerinde yapılan çalışmalarla adaylar sınavlara hazırlanır.

NOT : Her iki tür programların uygulamalarında akademik sınavlarda başarıda çok önemli bir yeri olan vocabulary çalışmalarına özel bir önem verilerek , adaylara özel olarak hazırlanmış kelime çalışmaları verilerek bu çalışmaları yapmaları sağlanır ve çalışmalar tarafımızdan sıkı bir biçimde denetlenerek adayın bu çalışmayı yapmasına ortam sağlanır.

 

Leave a Comment