Proficiency Dedikoduları, toplum içinde almış başını gidiyor. Birçok Proficiency Dedikoduları var proficiency hakkında. Proficiency nin kaldırılacağı söylentisi var.

Toplum İçinde Proficiency Dedikoduları

Proficiency Dedikoduları Hakkında Bilgi

1 – Proficiency Kursu ( Birebir Özel Proficiency Kursu )
2 – Proficiency Kursu ( 4 Kişilik Gruplarla Proficiency Kursu )

 Proficiency Dedikoduları, toplum içinde almış başını gidiyor. Birçok Proficiency Dedikoduları var proficiency hakkında. Proficiency nin kaldırılacağı söylentisi ve peşinden hayır vaz geçmişler diye başka bir Proficiency Dedikoduları ile ilgili bir söylenti.Bu  Proficiency Dedikodularının  sonu gelmeyecek gibi. Her kafadan bir söz çıkıyor. Gerçekte, proficiency hakkındaki bu  Proficiency Dedikoduları kısa bir süre önce bir gazetede çıkan haberle başladı ama gazete sadece haber yapmakla kaldı ve Proficiency Dedikoduları ile ilgili her hangi bir açıklama yapmadı.


Gerçekte, Proficiency Dedikoduları doğru ise proficiency sınavının kalkmasını isteyenler elbette hata yapıyorlar. Çünkü, proficiency için hazırlanan  Proficiency adayı öğrenciler hiç olmazsa İngilizce ile ilgili bir alt yapı yada diğer deyimle  Proficiency de temel bilgi elde ediyorlar ki bu bilgiler öğrencilerin ileri ki yaşamlarında işlerine çok yarıyor. İş hayatında çoğunlukla başvurularda istenen ielts gibi sınav belgelerini almak için çalıştıklarında, daha önce öğrenmiş oldukları bilgiler epeyce iş görüyor.

Aslında, üniversitelerde verilen hazırlık eğitimlerinin proficiency hakkındaki bu  Proficiency Dedikoduları kapsamında 2 yıl olması eğitim açısından çok daha uygun. Özellikle, İngilizce ağırlıklı eğitim almamış düz liselerden mezun öğrenciler için bu çok gerekli. Bu tür öğrencilere, Orta seviyeye ve orta seviye dahil bir yıllık ve Orta üstü seviye içinde 2. bir yıl hazırlık okumaları Verilen İngilizce eğitim açısından çok doğru olur da, uygulama da buna imkan  var mı elbette tartışılır.


Çocuklarını üniversitelere gönderen velilerin büyük bir kısmı İngilizce hakkında bilgileri ve  Proficiency Dedikodularının ne olduğu hakkında bir fikirleri bulunmadığından, olaya sadece sınıf geçme açısından ve penceresinden bakarlar. Oysa, İngilizce eğitimi hiç sanıldığı gibi değildir. Oldukça zor bir eğitimdir.  Proficiency Dedikoduları mahiyetinde kalksın, kalkmasın şeklindeki tartışmalar hiç düşünülmeden yapılıyor. Peki,  Proficiency kalksın. Sonra ne olacak ? Okuldan sonra, mezun olunca iş aramaya sıra gelince bütün iş yerleri İngilizce isteyecek. O zaman bu çocuklar, proficiency ya da hazırlık atlama sınavlarına girmek için çalışmamışlarsa ne yapacaklar.  Proficiency hazırlık  atlama gibi sınavlara çalışırken hiç olmazsa yukarıda da söylendiği gibi, İngilizcenin ne olduğunu, iş hayatındaki işlevini öğrenirler ve bu öğrendikleri yol gösterici olur.

 

Leave a Comment