İngilizce öğrenmek istediğinizi biliyorsunuz. Ancak, özel İngilizce dersleri veya grup dersleri almak arasında karar vermeye çalışıyor musunuz? Eğer öyleyse, yalnız değilsin.

Kişiliğinizdeki Faktör

İki kişi birbirine benzemez, bu yüzden bir öğrenci için işe yarayan başka bir öğrenci için işe yaramayabilir. Örneğin, içe dönük ve utangaçsanız, İngilizce’yi bire bir öğrendiğiniz özel İngilizce derslerinde kendinizi daha rahat hissedebilirsiniz. Buna karşılık, bazı öğrenciler daha dışa dönük ve dışa dönüktür ve etkileşimli grup ayarlarında gelişirler.

Özel İngilizce dersleri daha esnektir.

Özel İngilizce dersleri öğrencilere daha fazla esneklik sunar. Grup derslerinde, sınıf zamanları ve düzenli bir sınıf programı ayarlamış olursunuz. Ancak, özel dersler programınıza göre programlanabilir. Çalışma programınıza göre ders ayarlamanız gerekiyorsa, bu harika bir seçenektir.

Özel İngilizce Sınıfları İhtiyaçlarınızı Karşılayacak Şekilde Özelleştirilmiştir
.
Özel dersler bire bir eğitim sunduğundan, dersleriniz ihtiyaçlarınızı karşılayacak şekilde düzenlenebilir. Eğitmeninize hedeflerinizi söyleyebilir ve bu hedeflere ulaşmanıza yardımcı olmak için tasarlanmış bir müfredat geliştirebilir. Örneğin, iş için İngilizce öğrenmeyi umuyorsanız, dersleriniz iş İngilizcesini nasıl konuşacağınızı öğrenmeye yönelik olacaktır.

Özel İngilizce Sınıfları Hızlı Çalışmanıza İzin Verir.

Grup derslerinde, sınıf arkadaşlarınızla birlikte dersler arasında ilerleyeceksiniz, yani bulunduğunuz yere bağlı olarak geride ya da geride kalabileceğiniz anlamına gelir. Bununla birlikte, özel derslerde, kendi hızınızda hareket edersiniz

Özel İngilizce Sınıfları Kişisel Dikkat Sağlar.

Özel derslerde, tüm öğretmeninizin dikkatini çekeceksiniz. Yardıma ihtiyacınız varsa veya bir sorunuz varsa, anında yardım alabilirsiniz. Grup derslerinde sıranızı beklemek zorunda kalacaksınız. Ayrıca, tüm konuşmalarınızın diğer öğrencilerle konuşma yapmak yerine öğretmenle olacağı anlamına gelir.

Özel dersler pahalıdır.

Tipik olarak, özel İngilizce dersleri, birçok öğrenci için önemli bir belirleyici faktör olan grup derslerinden daha pahalıdır.

Grup İngilizce Dersleri  Etkileşimlidir.

Grup İngilizce dersleri özel derslerden daha etkileşimlidir. Grup derslerinde öğrenciler öğretmen ve birbirleriyle etkileşime girecektir. Rol yapma, projeler üzerinde birlikte çalışma ve eğitsel oyunlar oynama gibi sohbetlerin de uygulanması için fırsatlar olacaktır.

Grup İngilizce Dersleri  Kapsamlıdır.

Gerçekten sürükleyici bir deneyim yaşamak isteyen öğrenciler için, grup dersleri öğrencilere kendilerini dilde daldırma fırsatı verir. Grup derslerinde öğrenciler birbirleriyle etkileşime girer, ancak aynı zamanda sınıf kutlamaları, aktiviteler ve saha gezileri yoluyla Amerikan kültürünü de öğrenirler .

Grup İngilizce Dersleri Diğerlerinden Öğrenmenize Yardımcı Olur.

Özel derslerde öğretmeninizin tüm dikkatini çekerken, grup derslerinde düzenli olarak sınıf arkadaşlarınızdan öğreneceksiniz. Sınıf arkadaşlarınızı konuşarak ve soru sorarak dinleyerek, kendi başınıza düşünmemiş olabileceğiniz şeyleri öğreneceksiniz.

 

 

 

Leave a Comment