Özel İngilizce Kursu Programı
( YDS, IELTS, HAZIRLIK ATLAMA, PROFICIENCY, LYS 5 )

İngilizce , Özel İngilizce Kursu Program İçeriği

1 –  Özel İngilizce Kursu ( Bireysel – Özel İngilizce Kursu  )
2 –  Özel İngilizce Kursu  ( 4 kişilik Gruplarla – Özel İngilizce Kursu  )

Genel İngilizce –  Özel Kurs  : Genel İngilizce için Özel Kurs  programları 2 şekilde uygulanır.

1 –  Özel İngilizce Kursu ( Bireysel – Özel İngilizce Kursu  ) :

Bireysel olarak özel İngilizce kursu merkezimizdeki özel İngilizce kursu programına katılanlara, derslerin yapılacağı günler ve saatler konusunda İngilizce , Özel İngilizce Kursunda ayrıcalık tanınır. özel İngilizce kursu merkezimizdeki özel İngilizce kursu programında derslerin yapılacağı gün ve saatleri onlar belirler bu konuda öncelik bireysel özel İngilizce kursu  alanlarındır. Seviyeleri belli bir düzeyde olanlara , özel İngilizce kursu merkezimizdeki özel İngilizce kursu programında seviye sınavı yapılarak bilgileri ölçülür ve bulundukları seviyeden  kursa başlar.

2 –  Özel İngilizce Kursu  ( 4 kişilik Gruplarla – Özel İngilizce Kursu  ):  

Grup olarak icra edilen özel İngilizce kursu programlarına katılanların, grubu oluşturan öğrenci sayısının 4 kişi ile sınırlandırılması nedeni ile İngilizce , Özel İngilizce Kursu programlarında çok büyük avantajları vardır. Kalabalık gruplarda, öğrenciler bilmedikleri yerleri yada anlamadıklarını pek sorma fırsatı bulamaz. Oysa, gruplar özel İngilizce kursu programlarında 4 kişiden oluştuğu için bu İngilizce , Özel İngilizce Kursu programlarında rahatlıkla soru sorabilirler. Ayrıca, özel İngilizce kursu merkezimizdeki özel İngilizce kursu programında sayının az olması , İngilizce öğretmenlerine öğrencilerle özel İngilizce kursu merkezimizdeki özel İngilizce kursu programında bire bir ilgilenebilme olanağı sağladığından; özel İngilizce kursu merkezimizdeki özel İngilizce kursu programında grup halinde yapılan İngilizce , Özel İngilizce Kursu bireysel özel  kurs niteliği kazanmış olur.

Ielts –  Özel Ielts Kursu : Ielts Academik ve Ielts general training sınavlarına hazırlık amacı ile katılan ielts adaylarına 2 türlü eğitim verilir.

1 – Ielts Özel  Kursu (Bireysel – Ielts Özel  Kursu ) :

Bireysel olarak IELTS özel kurs birimlerimizdeki  ielts özel kurs programına iştirak eden IELTS katılımcılarına seviye sınavı yapılır ve seviyesi belirlenen adayın sınavda elde etmek istediği ielts puanı da hesaba katarak verilmesi gereken ders sayısı belirlenir. Bireysel olarak IELTS özel  kurs programına katılanlara, derslerin yapılacağı günler ve saatler mevzuunda  ayrıcalık tanınır. Derslerin yapılacağı gün ve saatleri onlar belirler bu konuda öncelik bireysel ielts özel  kurs alanlara aittir.

 2 – Ielts Özel  Kursu ( 4 kişilik Gruplarla – Ielts Özel  Kursu ) :

Grup halinde uygulanan ielts özel  kurs programlarında, Grubu oluşturan IELTS aday öğrencilerin  seviyeleri denk olabilsin diye, seviye sınavı yapılarak aynı yada denk seviyede olan öğrencilerden gruplar oluşturulur. Grubu oluşturan aday sayısı 4 kişi ile sınırlandırıldığı için, adaylar kalabalık gruplarda yapamadıkları soru sorma işlevini burada yapabilir, Ayrıca, grubu oluşturan öğrenci sayısının azlığı, hocaların gruptaki adaylarla bire bir ilgilenebilme imkanı yaratır ve böylelikle grup dersleri, bireysel özel ders özelliğini kazanır.

NOT : Ielts Özel  Kurs Programlarında gramer bilgisinin beraberinde, sınavda soruları daha hızlı ve daha doğru yanıtlamanıza katkı sağlayacak ielts sınav teknikleri ve ielts sınav taktikleri eğitimi de verilir.

Yds  –  Özel  Kursu : Üniversite mezunlarının girdiği Yabancı Dil sınavı ( YDS ) 2 şekilde uygulanır.

1 – Yds  –  Özel Kursu ( Bireysel – Özel Kurs ) : 

YDS özel İngilizce kursu birimlerimizde bireysel olarak YDS özel İngilizce kursu programına iştirak eden yds adaylarına, derslerin yapılacağı günler ve saatler konusunda  öncelik tanınır. Kursun yapılacağı gün ve saatleri onlar belirler bu konuda öncelik bireysel yds özel İngilizce kursu alanlarındır.

2 – Yds  –  Özel Kursu  ( 4 kişilik Gruplarla –  Yds  Özel Kursu ) :

 Dört kişilik Gruplar şeklinde gerçekleştirilen yds özel kurs programlarında, Grubu oluşturan  yds aday öğrencilerin seviyelerini anlamak gayesi ile, seviye sınavı yapılarak aynı yada denk seviyede olan öğrencilerden gruplar oluşturulur. Grubu oluşturan aday sayısı 4 kişi ile sınırlandırıldığı için , adaylar kalabalık gruplarda yapamadıkları soru sorma işlevini burada yapabilir, Üstelik, grubu oluşturan öğrenci sayısının az olması , hocaların gruptaki adaylarla teker teker  ilgilenebilme olanağı sağlar ve böylelikle grup kursu, bireysel özel kurs niteliğini kazanır.

NOT : Yds Özel Kurs Programlarında gramer bilgisinin beraberinde, sınavda soruları daha hızlı ve daha doğru yanıtlamanıza yardım  edecek  yds  sınav teknikleri ve yds  sınav taktikleri konusunda bilgiler de verilir.


1 – Lys 5  –  Özel  Kursu ( Lys 5 – Özel  Kursu ):

Lise yabancı dil sınıfından mezun olanların üniversiteye girmek için katılmak zorunda oldukları Lys 5 sınavına hazırlanmak  için ,  lys 5  bireysel özel  kurs programlarına katılanların, dershanelerde yapılan lys 5 İngilizce deneme sınavında elde ettikleri NET YANIT sayısı kesinlik 10 – 15 adet arttırılır. Lys 5 sınav teknikleri ve lys 5 sınav taktikleri ile sınavda hem daha doğru hemde daha hızlı yanıt verebilirsiniz.

1 – Proficiency   –  Özel  Kursu ( Proficiency  – Özel  Kursu ): 

Türkiye de üniversitelerin hazırlık sınıflarının bitiminde final sınavı yada hazırlık sınıfı okumak istemeyen öğrencilere Muafiyet sınavı olarak uygulanan proficiency sınavına bireysel olarak özel  kurs programları ile öğrenciler, girmek istedikleri üniversitenin sınav formatına uygun bir biçimde hazırlanır. Bilindiği gibi, üniversitelerin yapmış oldukları proficiency sınavları bir birlerinden oldukça farklıdır. Her üniversite kendi eğitim sistemine uyan bir sınav formatında proficiency sınavı yapar

 

 

Leave a Comment