ÖZEL İNGİLİZCE DERSİ , İNGİLİZCE DERS

Özel İngilizce Dersi, İngilizce Programı

1 –   İngilizce Özel ders ( Bireysel – İngilizce Özel ders )
2 –   İngilizce Özel ders – 4 kişilik gruplarla yapılan  İngilizce Özel ders )


Özel İngilizce Dersi almak İngilizce öğrenmek için başvurulacak en kestirme , en garantili ve en çabuk sonuç alınabilecek bir yöntem.

Bu Özel İngilizce Dersi yöntemi ile İngilizce öğrenmek için çok para gerektiği düşünülse de aslında ucuz diye gidilen kurslarla bir kıyaslama yapıldığında bunun hiçte böyle olmadığı anlaşılır. Kalabalık sınıfların oluşturulduğu İngilizce kurslarında ders yapmak ve İngilizce öğrenmek için çaba sarf etmek çok zaman alır. Bu uzun zaman içerisinde az diye önemsemediğimiz meblağları bir toplarsak oldukça büyük rakamlar ortaya çıkar. Ayrıcada kaybettiğimiz paranın yanında asıl önemli olan 2 kayıp var ki bu para ile de ölçülmez,

 

A. Zaman
B.İngilizce öğrenememek

ZAMAN : Kalabalık sınıflarda alınan İngilizce eğitimi oldukça uzun bir süreyi kapsar.Zaman para ile bile satın alınamayacak bir olgudur . Düşünelim İngilizce öğrenmek özellikle iş hayatında birçok kapıyı açabileceğinden zaman çok önemlidir . Biran önce İngilizce öğrenmek hayata atılmak ve biran önce para ve kariyer kazanmak hayati bir önem kazanır. Bunun içinde Özel İngilizce Dersi,İngilizce ile olabildiğince İngilizce öğrenme süresini kısaltmak gerekir. Kalabalık sınıflarda yapılan İngilizce eğitimleri de uzun sürdüğüne göre bu yol tercih edilecek bir yol değildir.

İNGİLİZCE ÖĞRENEMEMEK: Yıllarca İngilizce kurslarında öğretmenlik ve yöneticilik yapmış biri olarak şunu rahatlıkla ifade edebilirim ki kurslara gelen öğrencilerin büyük bir bölümü buraya İngilizce öğrenmek için değil kendilerine sosyal bir çevre edinmek yada aile baskısından kurtularak rahatlıkla dışarı çıkabilmek için gelirler. Bu kalabalık sınıflarda gerçekten İngilizce öğrenmek için gelen ya bir yada iki kişi çıkar. Bunlarda zaten sınıfta İngilizce öğrenmek amacında olmayanların arasında kaynar gider. Sorup araştırabilirsiniz. Bu nedenle kursların % 99 unda ikinci kuru oluşturan sınıflar açılamaz. Çünkü birinci kur bitiminde sınıflar dağılır . Öğrenmek amaçlı gelen öğrencilerin sayısı da ikinci kuru oluşturmaya yetmez. Tüm her şey yeniden başlar. Yeni sınıflar oluşturulmaya çaba harcanır.İngilizce öğretmenleri de bu nedenle Present continuous tense, simple present tense ve simple past tense den öteye geçemezler.

Leave a Comment