ÖZEL İNGİLİZCE DERS
( YDS, IELTS, PROFICIENCY, LYS 5, HAZIRLIK SINAVI )

Özel İngilizce Ders Hakkında Bilgi

1 –   Özel İngilizce Ders ( Bireysel Özel İngilizce Ders )
2 –   Özel İngilizce Ders ( 4 kişilik gruplarla yapılan  Özel İngilizce Ders )

İngilizce Eğitimde Sistem :

Özel İngilizce Ders ile  İngilizce öğrenmek istediği halde  öğrenemeyenlerin bu konuda birçok eksiklikleri olduğu kadar öğretici olanlarında  noksanları mevcut. Öğreticilerin ama iyi ama kötü kesinlikle bir  metot içinde İngilizce öğretmeleri tercih edilen bir yöntem olabilir. Eğitim metotları kötü bile olsa metot olmaksızın yapılan bir eğitimden yinede çok daha iyidir.

Özel İngilizce Ders sisteminin ne olduğu tartışılan bir konu olabilir. Herhangi bir sistemin falanca sistemden çok daha iyi daha etkin ve öğretici olduğu ileri sürülebilir hatta belkide en iyisi olduğu da taraftar bulabilir . Ama doğrumu dur değil midir bunu ancak eğitimi uygulayan kişinin ve uyguladığı kişide elde ettiği neticeler belirler. Şayet uygulanan metot  iyi neticeler veriyor vede eğitim alan kişide artı bir takım etkiler yaratabiliyorsa bu sistem iyidir ve tartışmanın pek anlamıda yoktur. çünkü neticeler ortadadır . Eğitim alan kişi İngilizce konuşabiliyor ,dinlediğini anlayabiliyor ve İngilizce yazı yazabiliyorsa, öğreticinin uygulama metodu  ne olursa olsun başarılıdır.

Ama hemen ekleyelim ki uygulanan yöntemler  her zaman aynı neticeyi vermeyebilir. Özel İngilizce Ders eğitimi alan kişinin algılama kapasitesi bu konuda önemli katkılar sağlar veya sağlamaz. Bu nedenle eğitmenin daha önceki eğitiminde yararlı olan ve positif sonuçlar elde ettiği bir yöntem başka bir eğitim alanında aynı etkiyi yaratmayabilir. Bunun için eğitmenin eğitim alan kişilerin algılama kapasitelerine uygun olarak her eğitim alanda değişiklikler yapması ve eğitim alan kişinin algılama gücüne göre uyguladığı  yöntemi değiştirmesi gerekir ki buda çok büyük bir beceri ve ustalık ister.

İngilizce Eğitimde Yeterlilik :

 

Son günlerde özellikle Yds, kpds gibi akademik sınavlara hazırlanan bilhassa üniversite ve hastahanelerdeki eğitim görevlilerine vede doktorlara ellerinde taşıdıkları çantalarla gelen ve Yds yada kpds hocası olduklarını söyleyen birçok tiplerin ortalıklarda gezindiklerini vede Yds hocası olduklarını söyleyerek Özel İngilizce Ders vermek istediklerini duyar olduk.

Ne yazık ki yıllarca eğitim almış ,  üniversite bitirmiş üds sınavına hazılananlarında bu kişilere inanarak onlardan ders aldıkları bir gerçektir. Yapmayın beyler bayanlar ; Hiç gerçek bir Yds yada yökdil  hocası elinde kapı kapı gezip seyyar satıcılar gibi yds dersi verdiğini  söyler mi ? Bu tür gerçek hocaların buna gereksinimi var mı bir düşünün lütfen. Kapınıza gelen bu şarlatanların İngilizce açısından sizden tek bir farkı olabilir ya sizden iki üç tense daha fazla yada 300 – 500 kelime daha fazla biliyorlardır . Bu kadar bir farkın sizi herhangi bir akademik sınavda başarıya taşıyabilecek bilgi olduğuna nasıl inanabilirsiniz ?

Özel İngilizce Dersİngilizce Eğitimde Etkinlik :

İngilizce eğitim veren özellikle de üds ve kpds sınavına hazırlık türünde akademik bir sınava öğrenci hazırlayan bir eğiticinin daha ilk derste verdiği bilgiler öğrenciler üzerinde bir şok etkisi yaratmıyorsa ve onlarda ben bu bilgileri bu tekniği hiç görmedim vay anasını dedirtmiyorsa , hazırlık programını uygulayan bu eğiticide kesinlikle bir noksanlık olduğu vede bu işin ehli olmadığı anlamına gelir.

 

 

Leave a Comment