İSTANBUL İNGİLİZCE ÖZEL DERS İSTANBUL PROGRAMLARI

İstanbul İngilizce Özel Ders İstanbul Program İçeriği

1 –   İngilizce Özel ders İstanbul ( Bireysel – İngilizce Özel ders )
2 –   İngilizce Özel ders  İstanbul ( 4 kişilik gruplarla yapılan  İngilizce Özel ders )

 İstanbul İngilizce Özel Ders İstanbul isimli eğitim merkezimizde ki İstanbul İngilizce Özel Ders İstanbul seminerlerinde düzenlenen  İstanbul İngilizce Özel Ders İstanbul programlarında herkesin bildiği bir gerçeği söylemeye yada anlatmaya ne gerek var “ İngilizce öğrenmenin yararlarını ” zaten herkes biliyor durup dururken ortada fol yokken yumurta yokken bu konuya değinmek gereksiz diye düşünebilirsiniz. Bu düşünce tarzı kısmen doğru olabilir. Fakat bir eğitimci olarak, insanların sık sık hedeflerini; hedeflerine giden yoldaki yararları veya hedeflerine ulaştıkları zaman elde edecekleri pozitif faydaları görülür. Bu açıdan, İstanbul İngilizce Özel Ders İstanbul derslerinde ve sohbetlerde İngilizce öğrenmenin getireceği  artıları sıklıkla vurgularım. Fakat, bu artıların insanlara sunduğu faydalar herkesin ilgisini çekmeyebilir. Bu yazıda İstanbul İngilizce Özel Ders İstanbul isimli eğitim merkezimizde ki İstanbul İngilizce Özel Ders İstanbul seminerlerinde düzenlenen  İstanbul İngilizce Özel Ders İstanbul programlarında size İngilizce öğrenmenin ve öğrenip kullanmanın avantajları ve bu avantajların size olan olumlu katkılarından bahsedeceğim

 İngilizce öğrenme sürecinin de, bu sürecin sonunda  dili artık öğrenmiş olmanın da kendisine göre yararları vardır:

İngilizce bilmek gelir artışı demektir

İngilizce okumayı, konuşmayı, dinlemeyi veya anlamayı öğrenmiş olmak, geliriniz de artış demektir. İngilizce öğrenmek ve bu dili kullanmak size bir ev kirası kadar yada ikinci bir maaş gibi  gelir sağlayabilir. Size kira getirebilecek bir evi almak için gereken süre yanında söz gelimi İngilizce öğrenmek için gereken  zaman çok kısadır. Gelir artışına  gereksinmeniz olmasa bile, “ İngilizce  dilini  öğrenmenin diğer  faydaları içinde size uyan bir şey var mı bir  bakın ve süzgeçten geçirin.

 Yabancı kültürleri yakından tanıyabilirsiniz

Yabancı kültürler ve ülkeler tanımak konusunda, İngilizce bilmek ve kullanabilmek size büyük artı yarar getirebilir ve inanılmaz katkılar sağlayabilir.. O ülke hakkında kaynaklar okuyabilir, birinci kaynaktan konuya sağlıklı bilgilere ulaşabilirsiniz. Bu size iş dünyasında ya da özel hayatınızda avantajlar sağlayabilir.

İngilizce Bilginizle  Kendi kültürünüzü tanıtabilirsiniz

Kendi ülke ve kültürünü tanıtmak için İngilizce çok işe yarar. Söz gelimi ben Lalelide ve Beyazıt da , sıklıkla turistlere rastlarım. Ayrıca yurt dışındaki arkadaşlarımın Türkiye’ye getirdikleri ziyaretçi gruplarıyla ilgilenirim ve bazı kişileri iş yerime  davet ederim. İngilizce bilmem sayesinde, onlara ülkem hakkında bilgi verebiliyorum, sorularını cevaplıyorum. Bu bir fark meydana getirir mi? Şöyle düşünün: Siz bir yabancı ülkede olsanız ve o ülkeden bir insan size çay ikram edip sorularınızı saygıyla cevaplarsa, sizde nasıl bir duygu yaratır? Bu tür bir olay yaşandığında alınacak haz nasıl olur acaba?

 Yaşam kaliteniz artar

İstanbul İngilizce Özel Ders İstanbulda İngilizce öğrenmek ve bu dili kullanmak yaşam kalite ve standartlarınızda bir gelişme yaratabilir ve hatta gelir artışı bile sağlayabilir. Dil öğrenirken, sabretmeyi, çalışmayı ve zaman yönetimini daha iyi bir şekilde öğrenmek ve uygulamak durumunda kalırsınız. Bu beceriler, sadece yabancı dil öğreniminde değil, hayatınızın her alanında işinize yarar İngilizce  bildiğiniz için yeni insanlarla tanışmak, ülkenizin tanıtımı konusunda size sorumluluk yükler. Artık bir Türk vatandaşı olarak daha dikkatli olmak gereği duyarsınız. Ülkeniz hakkında olumlu bir izlenim bırakma çabası ve telaşı  içine girersiniz.

 

 Kariyerinizde yükselme olanağı sağlar

İstanbul İngilizce Özel Ders İstanbul İngilizce  bilmek kariyerinizde yükselmeniz ya da kariyerinizi değiştirmek konusunda size yardımcı olur. Söz gelimi, ben öğretmenlik yanında, tercümanlık, kitap çevirmenliği yapabiliyor, bazı organizasyonların İstanbul’a davet ettiği yabancı misafirlerin ağırlanmasında etkin olabiliyorum. İngilizce Bilmek Prestij kazandırır

 İngilizce bilmek, size toplum içerisinde bir ayrıcalık ve kişilik katar. Matematik bilmediği için üzülen yada pişman olan  hiç kimseye rastlanmaz (Bence matematikten anlamadığımız için de üzülmemiz ve endişe etmemiz gerekir ) Ama İngilizce  bilmediğine üzülen insanları saymakla bitmez. İngilizce dilini bilmeniz ve ustalıkla kullanmanız , sizi toplum içinde öne çıkarabilir.

 Mesleğiniz veya uzmanlık alanınızla ilgili olarak yabancı literatürü takip edebilirsiniz

İngilizce bilmek, mesleki bilgilere temel kaynaklardan ulaşmanız konusunda, çok önemlidir. İlgilendiğiniz konu ya da teknolojinin doğduğu ya da literatürünün yazıldığı ülkenin dilini ( Genellikle İngilizce ) bilmek büyük bir avantajdır.  İstanbul İngilizce Özel Ders İstanbul isimli eğitim merkezimizde ki İstanbul İngilizce Özel Ders İstanbul seminerlerinde düzenlenen  İstanbul İngilizce Özel Ders İstanbul programlarında İngilizce öğrenerek kaynaklara çabucak ulaşabilirsiniz. İngilizce öğrenmenin hiçbir yararı olmasa bile, bir dili çalışmak ya da bilmek kendi başına kültürel açıdan bile güzeldir. Başarma duygusu, kendini geliştirme çabası, size güç katar. Siz yeter ki İngilizce  öğrenin; çabalarınız boşa gitmez.

 

 

Leave a Comment