İngilizce Özel Öğretmen

İNGİLİZCE ÖZEL  ÖĞRETMEN AVANTAJI

İngilizce Özel Öğretmen Etkisi

1 –   İngilizce Özel Öğretmen ( Bireysel – İngilizce Özel ders )
2 –   İngilizce Özel Öğretme (4 kişilik gruplarla yapılan  İngilizce Özel ders )

İngilizce Özel Öğretmen arayan ve İngilizce Özel Öğretmen aracılığı ile İngilizce öğrenmek isteyen ama bir İngilizce Özel Öğretmenden ders almayan ve  İngilizce eğitimine başlayıp aylarca hatta yıllarca kurslara gittikten ve İngilizce Özel Öğretmenden ders aldıktan sonra “Neden  İngilizce konuşamıyorum?” sorusu sıklıkla insanların kendi kendilerine sordukları bir sorudur.. Bu sorunun cevabı genellikle sadece İngilizcenin kendisiyle ilgili değildir. Bir insanın İngilizceyi ya da öğrenmekte olduğu diğer bir dili İngilizce Özel Öğretmen olmadan konuşamamasının farklı nedenleri vardır. Gramer bilmemek, İngilizce konuşamamak için bir neden sayılmaz. İnsan gramer bilmeden de kelimelerle, çat pat derdini anlatabilir. Fakat ileri düzeyde İngilizce konuşamamak İngilizce Özel Öğretmen aracılığı ile ders almamaktan yada iyi bir gramer bilgisine sahip olmamaktan kaynaklanabilir.

 Sizin İngilizce öğrenmenizi ve konuşmanızı engelleyen nedenlere bir bakalım :

 İngilizce biriktirin – Belleğinizi doldurun

İngilizce Özel Öğretmenden ders almanıza rağmen konuşmama sebebi, yabancı dilde yeterince metin/ kitap okumadığınız, kaset dinlemediğiniz için ya da film seyretmediğiniz için olabilir. Bunları yapmayan birinde dil, havuzu taşacak kadar dolmaz. Öğrenciler genellikle İngilizce Özel Öğretmeninden öğrendikleri her şeyi hemen kullanmak isterler. İngilizce  dilini öğrenirken, çok öğrenir ama az üretirsiniz. Bu kaçınılmazdır. Yani ürettikleriniz her zaman depodakinin bir kısmıdır. Dolayısıyla depoyu ne kadar doldurursanız o kadar sızar. Bu durumda hemen kitaplığa koşun ve İngilizce  kitaplar okumaya başlayın. Hikâyeler dinlemeye başlayın. Evinize DVD çalar alın ya da bilgisayarınıza DVD sürücüsü taktırın. Ve elbette film seyretmeye başlayın.

 

 İngilizce konuşmaya başlayın

İngilizce Özel Öğretmenin öğrettiği yukarıda belirtilen şeyleri uyguluyor ve yine de İngilizce konuşamıyorsanız, yeterince pratik yapmıyorsunuzdur. Hemen yabancılarla konuşmaya başlayın. Bir dershaneye gidiyorsanız, sınıfta İngilizce Özel Öğretmenden söz alın. Önceleri size “korkunç” gelen bu etkinlik, sonraları o kadar da “korkunç” olmayacaktır. Burada temel anlayış şudur: İngilizce konuşmak için değil, iletişim kurmak için çalışın.

 Mükemmelci olmayın

 Yanlış yapmaktan korktuğunuz için pratik yapmaya çekiniyor olabilirsiniz. Mükemmelci öğrencilerin düştüğü tuzak budur. Yetişkin bir çocuk doğurmak isteyen bir anneye benzerler. Hâlbuki anneler bebeği doğurur, sonra bebeği büyütürler. Hemen pratik yapmaya başlayın, ama bir yandan da İngilizce dilinde kitaplar okuyun ve müzik dinleyin. Yoksa yanlışlarınız kemikleşir. Kalabalıkta konuşmak istemiyorsanız, İngilizce Özel Öğretmenden özel ders alın.

 

 Sosyalleşin

İngilizce Özel ÖğretmenÇekingen bir insan olmanız da konuşmanızı engelleyebilir. İnsanlardan çekiniyor olabilirsiniz Kendi ana dilimizde de çok sık iletişim kurmuyor olabiliriz. Bu da, yabancı dilimize yansır. Hemen bir yakın arkadaşınızı ya da arkadaşlarınızı yanınıza alıp yabancılarla konuşmaya başlayın.

 Anadilinizi olabildiğince geliştirin

 Anadilinizde olmanız gerektiği kadar iyi değilsinizdir. Dolayısıyla “deplasmanda” da iyi oynayamazsınız. Ana dilinizi de güçlendirin. Kendi dilinizde yazılmış seçkin kitaplar okuyun. 

 

Leave a Comment