İngilizce Özel Kurs Programı

İngilizce Özel Kurs Programı İçeriği

1 –  İngilizce Özel Kurs ( Birebir İngilizce Özel Kurs )
2 – İngilizce Özel Kurs ( 4 Kişiden Oluşturulan Gruplarla İngilizce Özel Kurs )

1 – İNGİLİZCE ÖZEL KURS ( BİREBİR İNGİLİZCE ÖZEL KURS ):  İngilizce özel kurs merkezimizde tesis edilen  İngilizce özel kurs platformunda, İngilizce kurslar kapsamında  İngilizce özel kurs programına,  tek başına iştirak eden ve bu programda yer alarak İngilizce özel kurs almak isteyenler,  programın uygulanacağı zaman ve tarihi kendi seçer ve belirler. Bu çeşit bir  İngilizce özel kurs programında yer alanların avantajı, günlük özel  yaşamında kurs aldığı için bir değişiklik yapma gereği duymamasıdır. Zorluk yaşamadan gereksinimi olan  İngilizce özel kursa da gider, hiç bir aksilik yaşamadan normal günlük rutin işlerini de yapar.

 İngilizce özel kurs faaliyetleri bünyesinde yer alan İngilizce özel kurs kapsamında ki öğrencinin kaç derslik bir  İngilizce özel kurs programına katılması gerektiği, almak istediği  kursa bağlı olarak değişir. Şayet, Yds, Ielts, Proficiency, Lys 5, İngilizce hazırlık atlama gibi akademik bir sınava hazırlanmak için kursa katılacaksa, seviyesine ve akademik sınavın türüne ve de sınavda elde etmek zorunda olduğu NOTA göre program sayısı değişir ve buna göre düzenlenir.Eğer, normal olarak genel İngilizce kursuna katılmak isterse, İngilizce seviyesine göre ve hangi düzeyde İngilizce öğrenmek istediğine göre,  İngilizce özel kurs programının ders sayısı belirlenir.

Tüm bu evrelerden sonra, ” Kişiye Özgü İngilizce Özel Kurs Programı ” uygulanma ya hazır bir hale gelir.

2 – İNGİLİZCE ÖZEL KURS ( 4 Kişiden Oluşturulan Gruplarla İNGİLİZCE ÖZEL KURS ):    İngilizce özel kurs merkez binamızdaki İngilizce özel kurs departmanlarında  organize edilen  İngilizce özel kurs kapsamında İngilizce bilgi düzeyi, aynı yada hiç değilse denk olan 4 öğrenci seçilir bir araya getirilir ve gruplar kurulur. Bu gruplara katılarak, her dalda İngilizce özel  kursu almak mümkündür.

 İngilizce özel kurs ile ilgili eğitim organizasyonlarında düzenlenen  İngilizce özel kurs kapsamında mini grupların neden 4 kişi ile kurulduğu ve 4 öğrenci ile sınırlandırıldığı, tamamen öğrenciye verilen eğitimin kalitesinin artması ve korunması amacı ile alınmış bir karardır ve bu nedenle  İngilizce özel kurs bu şekilde düzenlenmiştir.

İngilizce özel kurs sınıflarında ve gruplarında tertip edilen İngilizce özel kurs seminerlerinde, bu şekilde  4 kişiden oluşan bu mini gruplarda  İngilizce özel kurs programı uygulanırken. öğrenciler rahatlıkla soru sorma fırsatını bulur.   İngilizce özel kurs ana birimlerimizdeki sayısı fazla olan kalabalık gruplarla yapılan   İngilizce özel kursta  böyle bir olanağı öğrenci sayısının çok olması nedeni ile öğrenci pek bulamaz.

İngilizce özel kursta eğitmenler grubu oluşturanların sayısı az olduğu için, öğrencilerle rahatça iletişim kurabilir ve ilgilenebilir. Ayrıca, eğitmenin her öğrenci ile teke,tek iletişim kurması kolaylaşır. Tüm bu özellikler, İngilizce özel kursta grup derslerinde verilen eğitimin kalitesinin artmasına  ve alınan sonuçların  da buna paralel biçimde iyi olmasına neden olur.

İNGİLİZCE ÖZEL KURS için NEDEN BİZİ SEÇMELİSİNİZ

 • İngilizce özel kurs etkinliklerinde oluşturulan  İngilizce kurslar kapsamında programın her alanında   katılanlara ”  SENET ” yapılmaz. Öğrenci ödemesini kendi istediği tarihlerde taksitle yapabilir.
 •  İngilizce özel kurs eğitimlerinde gerçekleştirilen İngilizce  özel kurs kapsamında akademik sınavlara hazırlanmak için kursa katılan öğrencilere, sınavda işlerine çok yarayacak ve kolaylaştıracak özel hazırlanmış akademik kelimelerle ilgili alıştırmalar verilir ve alıştırmaların tümünün hiç eksiksiz  bir biçimde yapılması istenir. Bu aşamada,  İngilizce özel kurs sürecinde öğrenciler çok yakından izlenir ve tüm alıştırmaların yapılması açısından desteklenir ve yapmayanlar uyarılır.
 • İngilizce özel kurs ile ilgili faaliyetlerde kurulan İngilizce özel kurslar kapsamında her daldaki  programlarda İngilizce eğitim veren ve kursa katılan eğitmenler, eğitim verdikleri konularda çok tecrübeli ve konularında uzman hocalardır.
 •  İngilizce özel kurs konusunda ki eğitim düzenlemelerinde İngilizce  özel kurslar kapsamında akademik sınavlara hazırlanmak için katılan öğrenciler, yetersiz buldukları tek bir bölüm için bile  İngilizce özel kurs alabilir.
 • İngilizce özel kurs için yapılan gelişim ve geliştirme çalışmalarında İngilizce kurslar kapsamında sınav hazırlığında, öğrencilere İngilizce özel kurs programları ile girecekleri sınava  uygun seviyede İngilizce öğretilirken beraberinde sınavda çözümleri kolaylaştıran ve daha hızlı yanıt verilmesine neden olan İngilizce sınav çözüm teknikleri kursu da verilir.


ÖĞRENCİLERE ÖNERİLER

 • İngilizce  gerçekten öğrenmek isterseniz, öğrenme aşamasında ve öğreninceye kadar geçecek süre içinde başka hiç bir şeyle ilgilenmeyin. Olabilirse, işi gücü bırakın ve sadece çalışın, İşiniz ve mesleğiniz  İngilizce çalışmak olsun.
 • Gerçekten yeteri kadar çalışıp çalışmadığınızı denetleyin. Bu denetlemeyi özellikle geceleri yapın. Eğer rüyanızda bile İngilizce çalışır ve rüyalarınızı bu dille görürseniz, kaygılanmayın. Siz yeteri kadar çalışıyorsunuz ve kesinlikle İngilizce öğrenebilirsiniz.
 • İngilizce özel kurs  almaktan korkmayın ve kaçınmayın. Özel kurs alın. Harcadığınızı İngilizce öğrenince misli ile geri alacaksınız zaten. Telaşa ve kaygıya gerek yok.
 • Kurs alın ama bireysel çalışmalarınız da olsun. Bol, bol İngilizce dinleyin. kulağınız alışsın.
 • Boş zamanlarınızı,  kelimeleri ezberlemek için değil özümsemek için değerlendirin. Öğrendiğiniz kelimeleri kullanın.
 • Kurs alırken seviyenizi bilin ve kursun dışında seviyenize birebir uyumlu kitaplar bulun ve okuyup anlamaya çalışın.
 • İngilizce öğrenilmeyecek bir dil değil. Normal zekalı her insan öğrenebilir. Sadece, sabır, çalışma, disiplin ve para gerektirir.

Leave a Comment