İngilizce özel derste sistem ve İngilizce özel derste sistem arayışı herkese göre farklıdır ve İngilizce özel derste sistem, dersi veren hocaya göre değişir..

İngilizce Özel Derste Sistem Nasıl Olmalı ?

İngilizce Özel Derste Sistem Sorunu

1 –   İngilizce Özel ders ( Bire bir – İngilizce Özel ders )
2 –   İngilizce Özel ders – 4 kişilik gruplarla yapılan  İngilizce Özel ders )

İngilizce özel derste sistem ve İngilizce özel derste sistem arayışı herkese göre farklıdır ve İngilizce özel derste sistem, dersi veren hocaya göre değişir. İngilizce öğretmek için yazılmış çizilmiş bir çok İngilizce özel derste sistem var ama İngilizce Özel Derste Sistemin hangisi doğru ve işe yarar hangisi yanlış ve işe yaramaz. Herkes kendine göre bir yol tutturmuş gidiyor. Yani İngilizce eğitimde bir sistem kargaşası var ki sormayın gitsin. İngilizce Özel Derste Sistem konusunu çözmek için çaba sarf etmeninde bir anlamı yok. Zira, İngilizce Özel Derste Sistemi ileri süren ve İngilizce bu şekilde Denizli İngilizce özel derste sistemle öğretilirse başarılı olunur,  İngilizce özel derste sistem ve İngilizce özel derste sistem arayışında bundan başka bir yol ve yöntem yoktur diyen İngilizce Özel Derste Sistem yazarları ve icatçıları. Kimi insan şaşırıyor. Acaba o mu yoksa öteki mi diye bocalıyıp duruyor İngilizce öğretmenleri. Sonunda, Birebir İngilizce Özel Derste Sistemin hangisine kafası yatarsa yada ona kolay gelirse sonuçlarına bakmaksızın   o İngilizce özel derste sistemi  verdiği dersler de uygulamaya başlıyor.İngilizce özel derste Bireysel sistem ve İngilizce özel derste sistem arayışında  Kimin ne yaptığı ne uyguladığı belli değil. Kim uyguladığı sistemden istediği ve düşündüğü verimi alıyor o da belli değil. Kimse kimseye bir şey anlatmıyor. Herkes benim yaptığım İngilizce de en doğrusu mantığı ve inancında.Bu işe neresinden bakılırsa bakılsın İngilizce özel derste sistem ve İngilizce özel derste sistemin olması gerek,  . Peki, İngilizce öğrenmek için hocaya gelen öğrencinin günahı ne ? : Ya hocanın Denizli İngilizce Özel Derste Sistem uygulaması yanlışsa ve sonuçları olumsuzsa ,bunun bedelini kim ödeyecek ? . Elbetteki, İngilizce eğitim alan öğrenciye ödetiliyor bu bedel, Zamanı ve parası heba oluyor ve boşa gidiyor. Yazık değil mi bu çocuklara ve onların velilerine onları oraya gönderip dişinden tırnağından kesen ailelere yazık değil mi ?

İngilizce Özel Derste Sistemİngilizce özel derste sistem nedir şu halde ?

Ne tür bir İngilizce özel derste sistem ile eğitim verilirse eğitim alanlar İngilizce öğrenebilir. Kanımca, bu çok düşünülmesi gereken bir konu değil. İngilizce öğretilmeye başlandığında, iyi ve deneyimli bir hoca, öğrencisinin verilenleri nasıl kavradığını 2-3 derste çözer ve İngilizce dersi ona göre anlatmaya başlar. Hocanın İngilizce Özel Derste Sistemi varsa  öğrencisinin anladığı dille konuşur ya da dersleri anlatırken, anlatılanları basite indirger ve o şekilde anlatır. Yani sistem, kişiye özgü olmalıdır. Onun anlayacağı şekilde ve onun anlayacağı dilde İngilizce eğitim verilmeli ki sonuçlar olumlu ve başarılı olsun. Kişiye özgü sistemle İngilizce eğitim vermekte her hocanın harcı değildir. Her şeyden önce bildiklerini basite indirgeyerek anlatmak zaten başlı başına bir olay ve zor bir iştir. Her kes konuları basite indirgeyerek karşısındakinin anlayabileceği bir hale çeviremez. Bu bir kültür ve yetenek sorunudur. Onun için her makalede İngilizce öğretmeni olmak zordur. Olunmaz doğulur diyoruz. Sanatçılık gibi bir şey. Yok mu sanki bu yeteneklere sahip olmadığı halde İngilizce öğretmenliği yapan. Çook. Özellikle de devlet okullarında çoğu İngilizce öğretmeni böyledir.

 

 

Leave a Comment