öğrenciler, özel ders aldıklarından, İngilizce Özel Dersin Zorluğuna göre programın uygulama gün ve saatlerini kendi belirler.

İngilizce Özel Dersin Zorluğu Hakkında

İngilizce Özel Dersin Zorluğu Nedir

1 –   İngilizce Özel ders ( Bire bir – İngilizce Özel ders )
2 –   İngilizce Özel ders – 4 kişilik gruplarla yapılan  İngilizce Özel ders )

1 –   İngilizce Özel ders ( Bire bir – İngilizce Özel ders ) :

İngilizce özel dersin zorluğu  platformunda Genel İngilizce, Yds, Ielts, Proficiency, Lys 5 gibi her seviyede  İngilizce özel ders  alan aday öğrenciler,İngilizce özel ders aldıklarından, İngilizce Özel Dersin Zorluğuna göre programın uygulama gün ve saatlerini kendi belirler ve özel yaşamında bir değişiklik yaşamadan ihtiyacı olan İngilizce özel ders eğitimini alır. Öğrenciye kaç İngilizce dersi verileceği, İngilizce Özel Dersin Zorluğuna göre ve öğrenciye uygulanan seviye sınav sonuçlarına göre belirlenir.

2 –   İngilizce Özel ders – 4 kişilik gruplarla yapılan  İngilizce Özel ders ) :

İngilizce özel ders platformundaki İngilizce özel ders departmanlarında özel olarak 4 kişiden oluşturulan gruplara katılarak Genel İngilizce, Yds, Ielts, Proficiency, Lys 5 gibi akademik İngilizce sınavlara hazırlık derslerini, birebir İngilizce özel ders kalitesi ve niteliğinde alabilirsiniz. Grupların 4 kişi gibi çok az sayıdan oluşturulması, grup İngilizce dersi alan öğrencilere birebir İngilizce özel ders kalitesine ulaşma imkanı tanır.

İngilizce özel dersin zorluğu, iki açıdan incelenebilir: İngilizce özel ders platformundaki İngilizce özel ders departmanlarında İngilizce özel ders alan öğrencinin karılaştığı İngilizce Özel Dersin Zorluğu ve dersi veren  öğretmenin zorlukları. Bu zorluklar incelendiğinde ve tarafsız bir gözle bakıldığında, her iki tarafında İngilizce özel dersin zorluğu olduğu ve  İngilizce özel dersin zorluğunu aşabilmek için de bir takım fedakarlıklar yaptığı gözlemlenir.


İngilizce Özel Dersin Zorluğuİngilizce özel ders alan öğrencinin karşılaştığı zorluklar

İngilizce özel dersin zorluğu düşünüldüğü zaman bu tür İngilizce özel ders  alan  öğrencinin karşılaştığı en büyük zorluk, hele daha önce bu şekilde özel bir ders almamışsa, İngilizce özel ders platformundaki İngilizce özel ders departmanlarında İngilizce Özel Dersin Zorluğu derslere uyum sağlamaktır. Devlet okullarında okuyan öğrenciler, okullarda dil derslerine sadece geçilmesi gereken bir ders gözü ile bakma aşamasından, kesinlikle öğrenilmesi gereken ders aşamasına geçişte büyük zorluk yaşarlar. Zira, şimdiye kadar hiç kimse onlara okullarda öğretilenlerden sadece İngilizceyi dış dünyada kullanabileceğini ve bu bilgiden yararlanabileceğini hatta , hatta para bile kazanabileceğini söylemediğinden, her yerde dil  bilmek koşulu kendilerinden istendiğinde hatta lise bitiren ve üniversiteye başlayan öğrencilerin de, üniversitenin ilk yılının İngilizce hazırlık sınıfı olduğundan bahsetmediği için şok olurlar. İngilizce  artık kesinlikle bilinmesi gereken iyi bir yaşamın ve iş hayatının olmazsa olmazlarındandır ve bu durum özel ders almaya başlayan öğrenciye çok zor gelir. Öğrenci için ikinci bir İngilizce özel dersin zorluğu da  özel derslerde öğrencinin kaytarma gibi bir şansı olmamasıdır. Birebir ders yapıldığından verilen ödevleri yapmaktan, çalışması gerekenleri çalışmaktan kaçamaz. Zira, birebir İngilizce eğitim almaktadır ve hocanın başka öğrencilerle uğraşma ve arada kaynama gibi bir imkanı yoktur. Yani, ya bu deveyi güdecektir yada bu diyardan gidecektir.

İngilizce Özel Dersin Zorluğuİngilizce özel ders veren  öğretmenin karşılaştığı zorluklar : İngilizce özel ders platformundaki İngilizce özel ders departmanlarında özel ders veren öğretmenin karşılaştığı en  büyük zorluk, bu şekilde çok iddialı bir durumla karşı karşıya kalarak çok büyük bir sorumluluk almak olmalı. Zira,  özel ders , çok ciddi amaçlara ulaşmak için baş vurulan bir eğitim yöntemidir. Ya öğrencisine İngilizceyi mutlaka öğretecektir yada öğrenci bir sınav için hazırlanıyorsa, onun bu sınavda başarılı olmasını sağlayacaktır. kaçarı kuçarı yoktur bu işin. Sorumluluk öğretmendedir, Zira, istenilen meblağ ona göredir. Ayrıca başarısız olma durumunda hakkında yapılacak kötü propaganda da işin cabası. Mutlaka başarması gereken bir olayla karşı karşıyadır. Bu durumda hemen öğrencisinin algılama kapasitesini ve ne tür anlatıldığında öğrencinin dersi anlayabileceğini daha ilk iki derste çözmek zorundadır. İngilizce özel derste bu. Zaman çok önemli. Hemen işi anlamak ve çözmek zorundadır. Okul değil ki burası. Zamanın olsun. Sınıf 50-60 kişi ne yaparsan yap. Gider şeklinde bir ortam yok. Öğrenci karşında dır ve daha ilk dersin bitiminde ders alan öğrencinin velisi ” ders nasıldı. Hoca iyi öğretebiliyor mu ” diye sorgu sual başlayacaktır.

İngilizce özel ders zorluğu pek bilinmese da İngilizce özel ders  almak ve vermek her iki taraf içinde başa çıkılması zor bir eğitim modelidir. Hocanın bu konuda çok bilgili, deneyimli ve İngilizce öğretmesini bilen bir hoca olması, öğrencinin de işin bilincinde olarak mutlaka çok çalışması ve bu işi öğrenmesi gerektiğini ve işin şakaya gelmediğini kavraması gerekir.

Leave a Comment