İNGİLİZCE ÖZEL DERSİN ZAFERİ KANITLANDI

İngilizce Özel Dersin Zaferi ve Gelişmesi

1 –   İngilizce Özel ders ( Bire bir İngilizce Özel ders )
2 –   İngilizce Özel ders ( 4 kişilik gruplarla yapılan  İngilizce Özel ders )

İngilizce özel dersin zaferi kanıtlandı ve  önlenemez bir biçimde İngilizce özel dersin zaferi perçinlendi adeta ve  son aylarda İngilizce özel ders ve beraberinde Yds , Ielts , Atlama Sınavı ve Proficiency özel ders eğitim ve yöntemlerinde bir gelişme  olmaya başladı. İnsanlar bilinçlenmeye mi başladı acaba ? Kalabalık gruplarla yapılan İngilizce eğitimin  her dalından insanlar büyük bir pişmanlık ve şikayetlerle İngilizce özel dersin zaferini perçinleyerek özel ders almak amacı ile baş vurmaya başladı.

ŞİKAYETLERİN ODAK NOKTASI 

  • Genelde, şikayetlerin birleştiği odak noktası, ” derse başlarken verilen sözlerin tutulmaması, verilen İngilizce eğitiminin kalitesiz oluşu ve amaca uygun eğitimin verilmeyişi şeklinde oluyor.
  • Yıllardan beri savunulan İngilizce  öğrenmek için birebir özel ders almak gerekir. Yoksa, İngilizce öğrenilmez fikri gerçekleşiyor sanırım. Özellikle de, akademik İngilizce sınavlara hazırlık dersinin birebir özel ders şeklinde olması kaçınılmaz bir gerçek. Kalabalık gruplarla eğitim almak için İngilizce kurslarına giden öğrenciler şunu bilmek zorundadır. İngilizce kurslarda akademik seviyede  ders veren ve bu eğitime aşina olan uzman İngilizce hocası yoktur. Ayrıca, uzman hocalar da kurslarda çalışmaz. 
  •   Yıllarca bu tür kursa giderek İngilizce öğrenmiş ve kullanabilen birine çevrenizde hiç rastladınız mı ? İngilizce kursları daha çok amacı eğitim almak olmayan sadece kendisine sosyal bir çevre edinmek isteyenlerin gittiği bir kurumdur. Bu nedenle amacı gerçekten İngilizce   öğrenmek olan veya katılacağı akademik sınavda başarılı olmak isteyenleri yapacağı en akıllı seçim özel ders almaktır.
  • Elbette özel  ders almanın da sakıncaları var, yok değil. Bu konuda öğrencilerin seçici olması ve tavsiye edilen bir hocadan ders alması gereklidir. Çünkü, internet  ortamında büyük bir bilgi kirliliği var. Her kes İngilizce Hocası herkes Ielts dersi veriyor. Çoğu yalancı. Dikkatli olmak ve parayı sokağa atmamak gerekir.
  • Yds sınavına hazırlanmak için 3 kuruma gitmiş ve aradığını hiç birinde bulamamış bir öğrencinin bana söylediği ” hocam, bunlar bu işi ticarete dökmüş , bunların eğitimle ve öğrenci ile ilgileri yok ” şeklinde ki sözleri hala kulaklarımda.


Elbette, özel ders ama dikkatli ve özenli olmak şart. İngilizce özel dersin zaferi için bu Olmazsa olmazdır.. Ayrıca, özel dersin grup derslerinden daha pahalı olduğunu sananlara, bunun böyle olmadığını sanıldığı gibi çok büyük bir fark bulunmadığını, özel dersin saha kısa sürmesi nedeni ile toplamda ödenilen meblağın aşağı yukarı eşit olduğunu hatırlatmakta da yarar var.

Leave a Comment