İngilizce Özel Dersin Yararı ve faydası

İngilizce Özel Dersin Yararı Nedir

1 –   İngilizce Özel ders ( Bire bir – İngilizce Özel ders )
2 –   İngilizce Özel ders – 4 kişilik gruplarla yapılan  İngilizce Özel ders )

 

İngilizce Özel Dersin Yararı, saymakla bitmez. Eğer İngilizce özel dersin   yararının bir kaçını söylemek gerekirse, her şeyden önce birebir yapılan bir ders olduğu için, İngilizce özel dersin yararı ortaya çıkar ve İngilizce özel ders veren İngilizce öğretmeni tek bir öğrenci ile ilgilenir. Tek bir öğrenci ile ilgilenmenin verdiği İngilizce Özel Dersin Yararını düşünen  öğretmen İngilizce Özel Dersin Yararı gereği tüm performansını ve enerjisini İngilizce Özel Dersin Yararı olarak bir öğrenci için harcar. İngilizce Özel Dersin Yararı, olarak öğrencinin ders sırasında yaptığı tüm hataları teker teker gösterir. Yapılan dil bilgisi hataları varsa İngilizce Özel Dersin Yararında bunları tekrar anlatır ve özellikle de telaffuz konusunda yanlış telaffuz edilen bir kelime  yada ifadeyi tekrarlatarak telaffuzun düzeltilmesine büyük katkı sağlar. Buda İngilizce özel dersin yararlarından biridir.


İngilizce özel dersin yararı da, alınan İngilizce dersin süresi oldukça kısalır. Mesela grup dersi alarak  5 ünite 5 ayda bitirilirse, İngilizce özel ders alarak 5 ünite 2 ayda bitirilir. Bu da
İngilizce Özel Dersin Yararı olarak alınan eğitimin kısalması anlamına gelir. Buna bağlı olarak özel ders için ödenen ücretinde,  kalabalık gruplarla yapılan eğitimlerde ödenen ücretle aşağı yukarı İngilizce Özel Dersin Yararı olarak aynı olması sağlanır. Uzun süren bir eğitimde her ay ödenen ücret oldukça yüklü bir meblağ tutar. Eğer aynı eğitimi İngilizce özel ders olarak alınırsa uzun sürede öğretilen ve öğrenilen konular daha kısa sürede tamamlanacağı için, İngilizce özel dersin yararı ortaya çıkar ve özel derse verilen ücretle grup dersine ödenen ücret bir birine çok yaklaşır. İşte İngilizce Özel Dersin Yararlarından biri de budur.

Grup şeklinde yapılan İngilizce derslerinde, öğrencilerin kelime ezberlemelerine pek önem verilmez. Oysa, İngilizce eğitimin ana ayaklarından biridir iyi bir İngilizce kelime haznesine sahip olmak.

Leave a Comment