İngilizce Özel Dersin Faydası Nedir ?

İngilizce Özel Dersin Faydası Hakkında İnceleme

1 – İngilizce Özel ders ( Bire bir – İngilizce Özel ders )
2 – İngilizce Özel ders – 4 kişilik gruplarla yapılan İngilizce Özel Ders )

İngilizce özel dersin faydası, yapılan eğitimin ve verilen  dersin verimli ve kısa olmasıdır. Eğitimin verimli ve kısa olması İngilizce özel dersin faydasını ortaya döker ve özel dersin en önemli yararlarından biridir. Bu yararı göz ardı etmemek ve bunu kullanmak gerekir. Bu nedenle de  eğitim almak isteyenlerin iki kere düşünmesindeilizce atalara kulak tıkamak en geçerli yöntemdir. Önce araştırmak sormak ve öğrenmek gerekir. Gerçekten  İngilizce özel ders pahalı mı ? diye. Bu araştırmaların  sonucunda bir karar vermek en doğru hareket olacaktır. Araştırmaların sonunda, görülecektir ki,  özel ders ile, kalabalık gruplarla yapılan ve ucuz diye gidilen  İngilizce kursları arasında pek bir fark yoktur.

İngilizce Özel Dersin Faydasıİngilizce Özel Dersin faydası ve verimli olması : İngilizce özel ders adı üzerinde özel bir eğitim olduğundan  ve öğrenci ile birebir yapıldığından çok verimli olur. İngilizce özel dersin faydasının  nedeni özel ders olmasından kaynaklanır. Bir örnekle bu durumu açıklamak gerekirse,listening ( dinleme ) bölümü çalışıldığını varsayalım. Dinleme bölümlerinde zaman ,  zaman sadece listening verilir ve öğrenciye dinlediği bu parçadan 12 soru sorulur. Şimdi, şayet bu ders kalabalık bir grupla yapılsaydı ders alan öğrenciye belik bir soru sorulabilirdi yada belkide sıra bile gelmezdi. Oysa,  özel derste bire bir eğitim verildiğinden dinleme parçasındaki 12 soruda eğitim alan tek öğrenciye sorulur ve bu şekilde öğrenci 12 tane cümle kurma fırsatı ve şansı yakalar. Bu durum , her dinleme parçasında tekrar edildiğinde, öğrencinin hem duyduğu anda  konuşma ve kavrama yeteneği gelişir, hemde her seferinde dinleme bölümündeki sorulara bizzat kendi cevap vereceği için, konuşma yeteneği gelişir. Bu da eğitimin verimini arttırır. Aynı senaryo,  okuma ve speaking bölümlerinde de geçerli olduğundan İngilizce özel dersin faydasının ne derece de verimli olacağı bu örneklerden çıkarılır.

İngilizce özel dersin faydası kısa olmasıdır : İngilizce özel dersin faydası kısa olmasıdır. Özel dersin  kısa olması, özel ders almanın doğal bir sonucudur. Zira, kalabalık gruplarla yapılan eğitimlere oranla, özel ders 3/1 oranında daha kazançlıdır. Yani, kalabalık gruplarda 3 derste  işleyerek bitirilen bir konu , birebir  özel derste bir derste işlenir ve bitirilir. Elbette bu durum tüm eğitimin bitirildiğini düşününce, kalabalık gruplarla işlenen ve 6 ayda bitirilen konular,  özel ders eğitimi alındığında, 2 ayda bitirilecek demektir. 2 ay için özel derse ödenen para ile, ucuz diye gidilen kurslara 6 ayda ödenen para, aşağı yukarı birbirine denktir ki buda İngilizce özel dersin faydalarından biridir.

Leave a Comment