İngilizce özel dersin etkisi , İngilizce eğitimi alan ve öğrenmek isteyen bir öğrenci üstünde olumlu  ve sayısız  olur ve İngilizce özel dersin etkisi saymakla bitmez.

İngilizce Özel Dersin Eğitim Üstündeki Etkisi

İngilizce Özel Dersin Etkisi İnkar Edilemez

1 –   İngilizce Özel ders ( Bire bir – İngilizce Özel ders )
2 –   İngilizce Özel ders – 4 kişilik gruplarla yapılan  İngilizce Özel ders )

İngilizce özel dersin etkisi beraberinde çağdaş  İngilizce Eğitimde İngilizce Özel Dersin Etkisi inkar edilemez bir gerçeği yansıtır. İngilizce özel dersin etkisi İngilizce eğitimi alan ve öğrenmek isteyen bir öğrenci üstünde olumlu  ve sayısız  olur ve İngilizce özel dersin etkisi saymakla bitmez. Ama İngilizce özel dersin etkisini saymaya ya da İngilizce özel dersin etkisini açıklamaya çalışalım.

İngilizce özel ders alarak İngilizce öğrenmeye çalışan bir insan, özel ders sırasında İngilizce özel dersin etkisinin karakteristiği olan ve yapılması öğretmen tarafından gereken tüm ilgi ve dikkatin kendi üzerinde olduğunu hisseder. İngilizce özel dersin etkisinden Kaçamaz, İngilizce Özel Dersin Etkisi ile yani öğrenmekten kaçamaz. Kaytaracak yeri yoktur. İngilizce özel dersin etkisi, Hoca karşısında duruyor ve soru soruyor ondan baka derste kimse yok. Sorulan her soruya yanıt vermesi gerekir. Anlatılanları kulak arkası edemez. İngilizce özel dersin etkisi birde kalabalık sınıflardaki gibi yanında bulunan İngilizce konuşmak için bir arkadaş yoktur. Anlatılanı dinlemek zorundadır. Dikkatini dağıtamaz. Hele İngilizce öğretmeyi bilen bir öğretmen varsa karşısında onun gözlerinin içine bakmak ve anlatığı hiç bir konuyu kaçırmamak zorunda kalır. Zaten dikkat etmezse hoca hemen anlar ve hoca tarafından uyarılır.İngilizce özel dersin etkisi budur.  Artık ok yayadan çıkmıştır. İngilizce Öğrenmek zorundadır. Ayrıca İngilizce özel olarak öğrenildiğinde teke tek İngilizce ders almakinsanda ” ben bunu öğrenmek zorundayım” duygusu yaratır ki İngilizce özel dersin etkisi konusunda sayılabilecek en güzel örneklerdir.


İngilizce Özel Dersin Eğitim Üstündeki Etkisi
bu kadar açık ve netken İngilizce özel dersin etkisine karşı çıkmak hala kalabalık sınıflara girerek İngilizce öğrenmeye çalışmak kadar saçma bir tutum olmaz. O zaman insanın aklına bu tür davranışlarında ısrar edenler için başka şeyler gelir. Bu davranışı ve tutumu sürdürenlerin gerçek amaçları İngilizce öğrenmek değil son zamanlarda kalabalık gruplarla İngilizce eğitim veren yerlerin moda deyimiyle “sosyal bir çevre edinmek olduğu ” akla gelir.

 

Leave a Comment