İngilizce Özel Ders Yöntemi her İngilizce hocasına göre değişen bir davranış biçimidir. İngilizce Özel Ders Yöntemi yani her yiğidin yoğurt yiyişi

İngilizce Özel Ders Yöntemi ve Sistemi

 İngilizce Özel Ders Yöntemi Hakkında Bilgi

1 –   İngilizce Özel ders ( Bire bir – İngilizce Özel ders )
2 –   İngilizce Özel ders – 4 kişilik gruplarla yapılan  İngilizce Özel ders )

İngilizce Özel Ders Yöntemi her İngilizce hocasına göre değişen bir davranış biçimidir. İngilizce Özel Ders Yöntemi yani her yiğidin yoğurt yiyişi deyimine uygun bir şekilde, her İngilizce öğretmeninin de İngilizce özel ders yöntemi diğerinden farklıdır. Bu İngilizce Özel Ders Yönteminin farklılığı çok doğal bir davranış biçimidir. Her hoca İngilizce özel ders yöntemi ile İngilizce öğretirken şüphesiz kendine göre bir İngilizce yöntem kullanacak ve öğrencisine  zaman içinde kendi kendine geliştirdiği , kendine özgü yöntemlerle İngilizce özel ders yöntemi kullanarak  İngilizce eğitim verecektir. Bunun yadırganacak bir yanı yoktur. Yani , hiç kimse, falanca hoca İngilizce özel ders eğitimleri sırasında şöyle bir İngilizce özel ders yöntemi kullanıyor ve iyi de sonuç alıyor diye, İngilizce öğreten başka bir hocadan İngilizce özel ders alındığında aynı İngilizce özel ders yönteminin  uygulanacağını sanmasın ve beklemesin. Bu İngilizce Özel Ders Yöntemini uygulanması  doğanın yasalarına aykırı bir bekleyiş olur. Her İngilizce öğretmeninin karakteri nasıl ki bir birinden farklı ise, elbette İngilizce özel ders sırasında uygulayacağı İngilizce Özel Ders Yöntemi  de diğer İngilizce öğretmeninden farklı ve değişik olacaktır.


İngilizce eğitim verirken İngilizce özel ders yöntemleri bir birinden farklı olan bu hocalar, eğitimde biri sağ tarafı izlerken, öteki sol taraftan diğer biri ise ortadan gidecektir. Her hocanın kendine özgü bir İngilizce özel ders yöntemi ve uyguladığı değişik yollar vardır. Bu  İngilizce özel ders yöntemi zaman içinde gelişirler ve zaman geçtikçe ve hoca daha deneyim kazandıkça İngilizce Özel Ders Yöntemi ile daha da İngilizce eğitim de etken olurlar. Yani, usta ve çırak arasındaki bilgi farkı ne ise, deneyimli hocanın İngilizce özel ders yöntem,  ile yeni başlayan bir İngilizce hocasının İngilizce özel ders yöntemi bir birini tutmaz. Bu  İngilizce Özel Ders Yönteminin aynı olması imkansız bir şeydir.

İngilizce özel ders yöntemi konusunda , yöntemi uygulayan hocanın üzerinde bulunduğu yer, eğitim aldığı yer, hoca ve üniversitenin etkileri çok büyüktür. İngiltere de İngilizce öğretmenliği eğitimi almış bir İngilizce hocasının uygulayacağı İngilizce özel ders yöntemi Türkiye de eğitim almış olan bir İngilizce öğretmenin yönteminden çok farklı olur. Türkiye de eğitim almış bir İngilizce öğretmeninin uygulayacağı İngilizce özel ders yöntemi, İngiltere de eğitim almış bir İngilizce hocasından ,Türk insanı için daha yararlıdır elbette.

 

Leave a Comment