İngilizce Özel Ders Sistemi, her İngilizce özel ders veren İngilizce öğretmenine göre değişen bir kavramdır.

İngilizce Özel Ders Sistemi Konusu

İngilizce Özel Ders Sistemi hakkında Bilgi 

1 –   İngilizce Özel ders ( Bire bir – İngilizce Özel ders )
2 –   İngilizce Özel ders – 4 kişilik gruplarla yapılan  İngilizce Özel ders )

NOT : Genel İngilizce’de sıfırdan yada belli bir düzeyden başlayarak IELTS , YDS , PROFICIENCY , LYS 5 gibi akademik sınavlara hazırlık eğitimine kadar İngilizce özel ders sistemi ile eğitim verilir.

İngilizce Özel Ders Sistemi, her İngilizce özel ders veren İngilizce öğretmenine göre değişen bir kavramdır. İngilizce Özel Ders Sistemi olmadan İngilizce ders vermenin sonuçları pek olumlu olmayabilir. İngilizce Özel Derste Sistemi olmaksızın yani sistemsiz verilen bir İngilizce eğitimde sonuçlar hiç umulduğu gibi çıkmayabilir. Bu nedenle İngilizce eğitimin bir İngilizce Özel Derste Sistemi içinde verilmesi  her iki taraf içinde yararlı olur. İngilizce Özel Derste Sistemi içinde İngilizce özel ders alan aday öğrenci İngilizce öğretmeninin uygulamaya çalıştığı kendi İngilizce Özel Ders Sistemine uyum sağlarsa olumlu sonuçlar ders ilerledikçe ortaya çıkmaya başlar.

Birlikte İngilizce Özel Derste Sistemi içinde İngilizce özel ders veren öğretmeninde kendine özgü bir İngilizce Özel Ders Sistemi olması çok doğaldır hatta gereklidir. Çünkü en kötü sistem bile sistemsizlikten daha iyi sonuçlar verir. Baş Başa İngilizce özel ders sistemini kendine özgü bir biçimde yorumlayarak ” ben İngilizce Özel Ders Sistemimi  uygularım. Öğrenci İngilizce Özel Ders Sistemine uyum sağlarsa sağlar. Sağlamazsa ne yapalım ” mantığı güdülürse bu çok yanlış olur. İngilizce kendine ait olan öğretmenleri Temel İngilizce özel ders sistemini uygularken esnek olmalıdır. Beraber İngilizce Özel Derste Sistemi içinde İngilizce eğitim verdiği öğrencinin beyinsel  kapasitesine, algılamasına, öğrencinin İngilizceyi öğrenmeyi sevip sevmemesine hatta isteyip istememesine göre Başlangıç İngilizce Özel Ders Sistemini, esnetmeli ve sistemi öğrenciye uyumlu bir hale getirmelidir.


İngilizce özel ders sistemini birebir verilen İngilizce eğitimlerde İngilizce özel ders sistemini öğrenciye göre esnetmek ve ona uyumlu bir hale getirmek nispeten kolay da ya 4 kişilik bir gruba eğitim verildiğinde
Yüz Yüze İngilizce özel ders sistemini  şekle sokmak ve Bireysel İngilizce Özel Ders Sistemini bu 4 kişiye uyumla hale getirmek mümkün olacaktır. 4 ayrı karakterde ve algılamalarından tutun da beyinsel kapasitelerine kadar birbirinden farklı 4 öğrenci. Böyle bir durumda İngilizce özel ders sistemi ne şekil alacaktır. İşte bu durumda İngilizce eğitimi veren hocanın Birebir İngilizce Özel Ders Sistemi, deneyimi ve ustalığı bu sorunu ancak çözer. Onun için İngilizce öğretmenliğinin ilk 20 yılı zor sonrası kolay denilen bir söz söylenmiştir.

 

 

Leave a Comment