İngilizce Özel Ders Nasıl Verilmeli, şeklinde ki tartışmalar İngilizce Özel Ders Nasıl Verilmeli, ile ilgili çekişmeler ve İngilizce Özel Ders Nasıl Verilmeli konusundaki kavgalar.

İngilizce özel Ders Nasıl Verilmeli Acaba

İngilizce Özel Ders Nasıl Verilmeli Sorunu

1 –   İngilizce Özel ders ( Bire bir – İngilizce Özel ders )
2 –   İngilizce Özel ders – 4 kişilik gruplarla yapılan  İngilizce Özel ders )

İngilizce Özel Ders Nasıl Verilmeli, şeklinde ki tartışmalar İngilizce Özel Ders Nasıl Verilmeli, ile ilgili çekişmeler ve İngilizce Özel Ders Nasıl Verilmeli konusundaki kavgalar süre dursun, kimimiz ısrarla İngilizce özel ders almaktan kaçınırken kimimizde  yalnızca  özel ders almayı kurs almaya yeğleyebilir.. İngilizce Özel Ders Nasıl Verilmelinin yanıtı; Grup çalışmasında odak noktası herkes iken İngilizce Özel Ders Nasıl Verilmeli konusunda örnek olarak  İngilizce özel ders eğitimlerinde  odak noktası her vakit siz olacaksınız. İngilizce Özel Ders Nasıl Verilmeli ile bağlantılı olarak alaka  tamamen size yönelik olacak. İngilizce Özel ders programı  tamamen sizin İngilizce öğrenme kapasitenize bağlı bir şekilde sürecek . Tercih sizin. İngilizce Özel ders programında tek öğrenci siz olduğunuzdan  tahsil süresi normalden daha kısa ve kestirme olacak. Genelde kurslarda belirli bir program izlenir. Ve bu programdan dışarı sapmamaya uğraşılır . Yani çoğu kez haftalarca kursa gidip de yeni hiçbir şey öğrenmediğinizi, olduğunuz yerde saydığınızı fark edebilir ve bundan rahatsızlık duyabilirsiniz.Umumiyetle , bu bütün İngilizce kurslar İçin geçerlidir. Bilerek ve isteyerek  vakit geçirmek amacıyla  bir konu etrafında dönerek sürekli aynı konuyu işleyerek saatlerinizi alırlar. İngilizce Özel Ders Nasıl Verilmeli ki Amaç sade­ce size sundukları dört ya da beş ay gibi bir süreyi doldurmak, bir sonraki aşamada da sizden yeni bir dört ay istemektir. Sıra bu konuya gelmişken , size bazı İngilizce kurslarının kullandığı birkaç ayda İngilizce öğretebilecekleri sözüne asla güvenmemenizi şiddetle tavsiye ederim. Allah sizi dahi olarak yaratsa bile öğrenmek mutlaka vakit alacaktır. Bu dil dahil hangi dil olursa ol­sun belirli bir süreç ister. Beynin bilgileri ilk etapta teorik olarak elde etmesi sonraki aşamada da  onu devinime geçirmesi, de­falarca pratik etmesi gerekir. Buna da gerçekten za­man gerekir. Birkaç ayda İngilizce öğreteceğini söyleyen ırak durmanızı tavsiye ederim. Eğer İngilizce özel ders aldığınız hocanız da sizi hep aynı konu etrafında duruyorsa bu durumu kolaylıkla anlayabilirsiniz.


İngilizce Özel Ders Nasıl VerilmeliGenelde kursta ya da özel ders programında  uygulanan teknikte belirli kitaplar takip edilir ve bu kitaplar harfi harfine tarih kitabı  gibi okutulmaya çalışılır. Öğrenci de doğal olarak sıkılır. Birkaç ayda ancak yeni konulara geçilir. Ve ayrıca kurslardaki bir başka dezavantaj ise kursiyer adayların sizin kadar istekli olamayacağıdır. Genelde hangi İngilizce kursuna giderseniz gidin hiçbir kursun tam anlamıyla bittiğini göremezsiniz.. Öğrenciler sizin istediğiniz kalitede olmaz, bazıları anlamaz sürekli soru sorar aynı yerde sayıklarsınız, bazıları sadece ca­nı sıkıldığından  gelir, kimi spor amacıyla gelir ve tabi böyle bir ortamda sizin İngilizce öğrenmeniz de güçleşir. Birkaç haf­ta geçince  çoğu kursta öğrencilerin teker teker kursu bıraktığını  gözlemlersiniz . Ya da bir önceki derse gelmeyen bir öğrenci geçen dersle alakalı devamlı sorular sorar. Kursa gidip de gerçekten başarılı olanların sayısı aslında çok azdır. Tabi bu sektörde bunlara dikkat eden bazı kursları da göz ardı etmemek lazım.

Kurslarda bir de “kur” bulmacası  vardır. Öğrencinin ka­fasını karıştırırlar. Şu kitabı görüyoruz iki kur sürüyor ya da şu kadar ayda şu kadar kur İngilizce ders göreceksiniz gibi türlü bilmeceler vardır. Genelde bu her İngilizce kursunun kendi prensiplerine göre tayin edilir. Söylemek istediğim bu kurlarla alakalanmanız gerektiği. İkinci ya da beşinci kurda olmanız sizin açınızdan ne manaya gelecektir? Önemli olan ne kadar za­manda ne öğreneceğinizdir. Özel ders ortamında bunların olmasını engellersiniz. Tabi kendi oluşturduğunuz gurupta da bunların olmasını engelleyebilirsiniz. Yalnız İngilizce özel ders alma­ya kararlıysanız öğretmeninizi bu konuda ihmal etmeyin. Birkaç kişi grup olup öğretmen tutu­yorsanız burada da aynı şeyi göz ardı etmeyin. Fakat yola çıkacağınız insanları iyi seçin Özel Ders Nasıl Verilmeli gerektiği   konusunda bir aydınlanmadır bu. 

İngilizce Özel Ders Nasıl Verilmeli

İngilizce Özel Ders Nasıl Verilmeliİngilizce Özel Ders Nasıl Verilmeli derken hepimizin bildiği yaygın bir atasözü vardır: “Ağaç yaş iken eğilir.” Fakat bu ata sözünün İngilizce eğitiminde  o kadarda  geçerli bir atasözü olarak kullanmamız ne derece doğru olur bilinmez.tartışılabilir.. İngilizce eğitiminde  aslında belirli bir yaş ideal­dir fakat daha küçük çağlarda  dilin sun’i ortamlarda hususiyetle küçük çağdaki çocuklara öğretilmesi yetişkinlerden daha güç olur. İlkokula giden bir çocukla bir lise öğrencisini kı­yasladığımızda, lise öğrencilerinin bu konuda daha meyilli olduğunu söyleyebiliriz. Bunun en büyük nedeni çocukla­rın öğrendikleri şeyin ne olduğunu bilememeleridir.
Lisede bu yalnızca bir derstir. Öğrenci bunu sadece ders olarak algılar. Yani yaptıkları şeyin bilincinde değil­dirler. Avantajları genç olmaları, tahsile açık olmalarıdır. Aynı vakit de bilinçsizlik diye büyük bir dezavantajları da var. İngilizceyi yalnızca bir ders olarak gördüklerinden ötürü, öğrenme becerisine sahip oldukları halde bunu beceremezler. Neticede ,bugün ne yazık ki normal olarak  dev­let lisesinden mezun olan bir öğrenci orta mektep ile birlikte toplam altı sene İngilizce dersi gördüğü bu durumda bile  tek bir bütünce dahi kuramaz. Belki siz de o öğrencilerden birisinizdir! Kaldı ki dil eğitimi  çok iyi olan hususi mekteplerden mezun olanların bile çoğu yetersiz düzeyde İngilizce bil­mektedirler. Bunun başlıca nedeni bu konuda bilinçsiz ol­malarıdır diyebiliriz. Bu yüzden bizim en büyük avantajı­mız bunu istiyor olmamız olacak ve bir lise öğrencisi gibi İngilizcenin tarafında çalışmamız gereken sekiz ya da on adet başka dersler olmayacak. Yapmamız gereken tek şey haftamızın belirli birkaç saatini aktif olarak  çalış­maya ayırmak olacak. Yanınızda devamlı bir Türkçe İngilizce lügat bulundurmayı da ihmal etmeyin.

Fakat şu da bir gerçektir ki belirli bir çağı geçince  her şey gibi dil  öğrenmekte güçtür. Üstelik hatırı sayılır bir İngilizce eğitim geçmişimiz yoksa bu işleri daha da güçleştirebilir. Bütün bunlara karşın özetle yaş konusunun pekte sorun teşkil etmediğini, mühim olanın öğrenme bilincinde olmak olduğunu bilmemiz gerekir.

Leave a Comment