İngilizce Özel Ders Kapasitesi

İngilizce Özel Ders Kapasitesi Farklıdır

1 –   İngilizce Özel ders ( Bire bir – İngilizce Özel ders )
2 –   İngilizce Özel ders – 4 kişilik gruplarla yapılan  İngilizce Özel ders )

 

İngilizce Özel Ders Kapasitesi, her öğrencide birbirinden farklıdır. İngilizce özel ders programını uygulayan İngilizce öğretmeninin çok akıllı ve uyanık olması gerekir bu gibi durumlarda. İngilizce özel ders alan öğrenci şayet kendi isteği ile ders alıyorsa birilerinin itmesi kakması arkasından iteklemesi ile ders almıyorsa bu tür öğrenci ile ders yapmak nispeten kolay ve zahmetsizdir. Bu tür öğrencilerde İngilizce özel ders kapasitesi mevcuttur.


Ama bazı öğrenciler vardır ki bu tür öğrenciler genellikle anne ve babalarının zorlamaları ile İngilizce özel ders alırlar. Bu tür öğrencilerin ya okulda İngilizce dersi zayıftır sınıfı geçmek için ders aldırılır yada anne ve baba çok bilinçlidir ve çocuklarının İngilizcesi iyi bile olsa, ileride İngilizce dilinin ne işe yarayacağını yada bunu iyi öğrenen öğrencilerin bu bilgiden nasıl faydalanacağını bildiklerinden çocuklarına İngilizce eğitim aldırarak İngilizce özel ders kapasitesi sınırlarını zorlar ve çocukların bu işi başarmalarını sağlar.

Fakat bu tür durumlarda öğrenci ile eğitimi veren öğretmen arasında sorun yaşanabilir. Öğretmen öğrencinin hangi amaçla ders aldığını bildiğinden işi sıkı tutar. Ama öğrencinin aklı bu işe pek yatmaz. Sürekli İngilizcesi iyi olduğu halde neden İngilizce ders aldığını ve bu işin bu kadar sürdüğünü merak eder ve içten içe derse direnmeye başlar. Bu noktadan itibaren İngilizce özel ders kapasitesi mevcut olan öğrencide isteksizlik başlar ve buna paralel olarak ta kapasite düşer. Derse gelmek istemez. Sürekli hastalık oyunu oynar ve türlü bahaneler uydurarak dersi adeta sabote eder. Artık öğrencinin kafasında İngilizce
dersi veren öğretmen onun bir düşmanıdır. Anlatılanları anladığı halde anlamış gibi davranır. Yeter ki İngilizce özel ders bitsin ve o da kurtulsun. İşte bu gibi durumlarda İngilizce özel ders kapasitesini tekrar sağlamak ve öğrenciyi derse ısındırmak ve İngilizcenin önemini anlatmak ve kavramasını sağlamak İngilizce öğretmenine düşer. Başarılı olursa öğrencideki  mevcut olan İngilizce özel ders kapasitesi  geri gelir başaramazsa ders biter.

 

 

 

Leave a Comment