İNGİLİZCE ÖZEL DERS HAKKINDA BİLGİLER

İngilizce Özel Ders Kimlere Verilmeli

1 –  İngilizce Özel Ders ( Birebir İngilizce Özel Ders )
2 – İngilizce Özel Ders ( 4 Kişiden Oluşturulan Gruplarla İngilizce Özel Ders )

İngilizce özel ders hakkında aydınlatıcı bilgiler, İngilizceyi mutlaka öğrenmek isteyen veya akademik sınavlara hazırlanan ve kesinlikle kazanmak isteyenlere verilmeli. İngilizce özel ders almadan İngilizce öğrenmek, ülke koşullarında olanaksız. İngilizce özel ders hakkında bir şey bilenler ve İngilizce akademik sınavlara hazırlananlar mutlaka İngilizce özel ders alarak sınava hazırlanmalı, zira, hazırlandıkları sınavlar sadece İngilizce bilmekle geçilecek türde sınavlar değil ayrıca sınav tekniklerini bilmek sınavı başarmak için olmazsa olmaz denilecek türden bir koşul. Sınav çözüm teknikleri de ancak birebir karşılıklı yapılan derslerle daha iyi anlaşılır ve özümsenir. genel İngilizce öğrenmek isteyenlerin ise, İngilizce özel ders almaktan başka bir çözüm yolları yok. Elbette, mutlaka öğrenmek isteyenler için geçerli bir yöntem bu. 

İngilizce özel ders hakkında bilinmesi mutlak gerekli olan bilgi. Düz liselerden mezun olarak, üniversitelerin İngilizce hazırlık sınıfına başlayan ve devam eden öğrencilerin, hazırlık sınıfındaki İngilizcenin seviyesine, bilgisine ve yoğunluğuna ulaşabilmesi için ek olarak, denge sağlayabilmesi için birebir İngilizce özel ders alması şart.
Ancak bu şekilde hazırlıkta verilen İngilizce eğitime uyum sağlayabilir. Çünkü, lisede okutulan ve adına İngilizce dersleri denen o garip şeyin burada ki İngilizce dersleri ile hiç bir ilgisi ve benzerliği yoktur. Adeta her şeye sıfırdan yeniden gibi başlamak zorundadır bu tür öğrenciler. Hemen işaret edelim ki, bu İngilizceyi okullarda İngilizce dersleri veren öğretmenler de pek anlamaz ve bu seviyede yardımcı olamaz öğrenciye. Bu seviyeler İngilizcenin uzmanlık alanına girer.

İngilizce özel ders hakkında bilinmesi mutlak gerekli olan diğer bir bilgi de, Ielts, Yds, Lys 5 gibi sınavlarda uzmanlık isteyen alanlardır. Normal İngilizce dersleri ile bu tür sınavlarda başarılı olmak hele, hele kalabalık kadrolarla yapılan derslerle imkansızdır. Bu İngilizce sınavlara hazırlanmak içinde, yine bu sınavlar konusunda çok deneyimli, uzmanlaşmış bir hocadan özel ders almak gereklidir. Bu sınavlarda dil bilgisi mutlaka gerekli bilmek lazım ama bu sınavların öyle özellikleri ve ayrıntıları var ki bunlar ancak birebir özel derste uzman bir öğretmen aracılığı ile öğretilir ve de öğrenci tarafından öğrenilir. Bir örnek vermek gerekirse, Lys 5 ve Yds sınavlarında okuma parçalarının çözümünde herkes çok zorlanır.

Leave a Comment