İngilizce özel ders fiyatları,her şeyin özeli pahalı olur gibi toplumda İngilizce özel ders fiyatları için yaygın bir kanı olsa da İngilizce özel ders fiyatları

İngilizce Özel Ders Fiyatları Konusunda Açıklama

İngilizce Özel Ders Fiyatları Hakkında Bilgi


 1 –   İngilizce Özel ders ( Bire bir – İngilizce Özel ders )
2 –   İngilizce Özel ders – 4 kişilik gruplarla yapılan  İngilizce Özel ders )

İngilizce özel ders fiyatları,her şeyin özeli pahalı olur gibi toplumda İngilizce özel ders fiyatları için yaygın bir kanı olsa da İngilizce özel ders fiyatları ile grup şekilde yapılan İngilizce dersi arasında aslında İngilizce özel ders lehine İngilizce özel ders fiyatlarında  çok büyük bir fark yoktur. Nedeni :
Grup şeklinde yapılan İngilizce ders eğitimleri daha çok İngilizce kursu denilen kurumlarda uygulanır. Bu kurumlarda “ Kur “ denilen bir kavram vardır. ve  İngilizce Özel Ders Fiyatları da ucuzdur. Bir kitabın 15 ünitesi varsa  kitaptaki üniteleri üçe bölerler ve her bir 5 ünitenin bitimine bir kur  derler. İngilizce özel ders fiyatları burada azdır. Oysa, İngilizce derslerinde bu biçimde bir eğitim sistemi yoktur. İngilizce ders sisteminde “ seviye “ denilen kavram geçerlidir. İngilizce derslerinde İngilizce öğrenmek isteyen aday öğrenci, eğer hiç İngilizce bilmiyorsa,” beginning “ denilen bir kitapla başlanılır ve bu kitap bittiği zaman İngilizce eğitim alan öğrenci “ başlangıç “ seviyesinde İngilizce biliyor demektir. Başlangıç seviyesinde İngilizce bilgisine sahip olur. Fakat, yurdumuzda başlangıç İngilizce seviyesinden itibaren öğrencisine İngilizce öğretmeye başlayan bir kurum henüz görülmemiştir. Daha çok “ elementary “ denilen seviyeden  öğrencileri başlatırlar. Şimdi,kur sisteminin uygulandığı bu İngilizce kurumlarında verilen İngilizce derslerinde öğrencinin elde ettiği bilgi, İngilizce özel ders alarak elde ettiği bilgi ile kıyaslandığında, kalabalık gruplarla işlenen 5 ünitelik bir dersi ve 5 üniteden öğrencinin elde ettiği bilgi, İngilizce özel ders programlarında sadece ve sadece bir ( 1 ) derste elde edilir . Bu İngilizce özel ders fiyatları ile grup eğitimi arasında 1 / 5 oranında bir fark anlamına gelir.

İşte bu gerçek İngilizce özel ders almakla, grup dersi almanın arasında, İngilizce özel ders fiyatları açısından pek bir fark olmadığını gösterir. Bir örnek vererek bu durumu açıklayalım :
50 derslik kalabalık gruplarla yapılan bir İngilizce eğitimi için İngilizce kursuna başvurduğunuzda , 50 derslik bu İngilizce eğitimin, haftada 2 gün 3 er ders alındığı varsayılırsa, 2 ay sürmesi gerektiği anlaşılır. Bu durumda ,İngilizce kurs ücreti ayda 250 lira olsa kursiyer 500 lira vermek zorundadır.Aynı 50 dersi, İngilizce özel ders programlarına katılarak bire bir aldığınız varsayılsa bu 50 ders 10 – 12 derste biter. Hesaplanacak olursa, her iki durumda da kursiyer 500 lira ödemek zorundadır.peki, hani İngilizce özel ders fiyatları pahalıydı sorusunun cevabı ? Cevap ne olur. Ayrıca iki ay İngilizce kursa giden öğrencinin ödeyeceği yol parası ve diğer masraflarla, 5 kere gittiğinde ödeyeceği yol parası diğer masraflar düşünüldüğünde, İngilizce özel ders programlarına katılmanın İngilizce özel ders fiyatları, açısından daha da ucuz olduğu ortaya çıkar.

İngilizce Özel Ders Fiyatlarında Kampanyalar


İngilizce özel ders fiyatlarında zaman zaman mevsimlere bağlı olarak indirim kampanyaları yapılmaktadır.İngilizce özel ders fiyatlarındaki indirim, kampanyalar mevsimlerin ölü sezon dedikleri zamanlara denk getirilir. Genelde İngilizce özel ders fiyatlarında indirim kampanyaları, mevsimlerin ilk başlangıç aylarına denk getirilir. Bu sürelere denk gelerek İngilizce özel ders almak isteyenlere normal İngilizce özel ders fiyatlarının  altında eğitimler verilir.

İngilizce özel ders fiyatları , zaman zaman kampanyalarla indirilse de İngilizce özel ders fiyatlarındaki bu indirim kampanyaları biraz da, kuruma olan İngilizce özel ders taleplerinin azalması yada çoğalması ile bağlantılıdır.Talebin yüksek olduğu dönemlerde İngilizce ve diğer İngilizce özel ders fiyatları pek düşmez. Talebin azaldığı dönemlerdeyse İngilizce özel ders fiyatlarında indirim başlar.

Leave a Comment