İngilizce özel ders departmanlarındaki İngilizce özel ders programlarına katılarak İngilizce öğrenme.

İngilizce Özel Ders Bilgileri

İngilizce Özel Ders Alın

1  –   İngilizce Özel ders ( Bire bir – İngilizce Özel ders )
2 –   İngilizce Özel ders – 4 kişilik gruplarla yapılan  İngilizce Özel ders )

İngilizce özel ders departmanlarındaki İngilizce özel ders programlarına katılarak İngilizce öğrenmeyi herkes hak eder. İngilizce özel ders departmanlarındaki İngilizce özel ders programlarında yer alarak ancak İngilizce öğrenileceğinin bilincinde olan binlerce , on binlerce insan mevcut şu an Türkiye de. Onların çoğu yıllarca İngilizce kurslara giderek İngilizce öğrenememiş, İngilizce öğrenmenin ancak İngilizce özel ders alarak olabileceğini yaşayarak öğrenmiş insanlardır. Maddi olanaksızlık nedeni ile İngilizce özel ders alamadıklarından, İngilizce öğrenmeyi bırakmış insanlardır onlar. Oysa son zamanlarda bankaların verdiği krediler özellikle ” ihtiyaç kredileri” bu İngilizce Özel Ders işine bir çözüm olabilir mi acaba ?


İhtiyaç / Nakit Kredisi, bankalar tarafından nakit ihtiyacınızı karşılamak üzere sunulan bir kredi türüdür. Bankalar arasında farklılık gösterse de genellikle 60 aya kadar vadelendirilir. İhtiyaç kredileri, kişinin ihtiyacına göre bankalarca özelleştirilerek farklı isimlendirilebilir. Örneğin; Evlilik Kredisi, Eğitim Kredisi, Tatil Kredisi, Sağlık Kredisi vb. gibi isimlerde olabilir. İhtiyaç kredisi ürünleri TL ya da Döviz, Sabit ya da Değişken faizli olarak kullanılabilir. Bankalar belirli dönemlerde kampanyalar hazırlayarak İngilizce Özel Ders Programı için avantajlı kredi kullandırma imkanı sunarlar. Bu tanım incelendiğinde içinde ” Eğitim Kredisi ” olduğu da görülür. Şu halde ilk aşamada 5 – 6000 lira eğitim kredisi almak ve İngilizce özel ders departmanlarındaki İngilizce özel ders programlarında İngilizce özel ders alarak İngilizce dilinin ilk aşaması olan ” elemantary” seviyesinde ” günlük İngilizce konuşabilmek ” sorunu çözülebilir.

Bu durumda en önemli sorun şu olabilir.” İngilizceyi gerçekten öğretebilen doğru İngilizce hocasını bulmak “.Bu durumda görev İngilizce öğrenmek isteyenlere düşer. Onların çok iyi araştırma yapması ve doğru hocayı bulmaları gerekir. Eğer doğru hoca bulunmazsa alınan kredi heba olur gider. Tersini düşünürsek, yani doğru hoca bulunursa ve bu hocadan 120 – 140 arası İngilizce özel ders alınırsa başarı kaçınılmaz olur. Bu çözüme karşı çıkanlara şunu hatırlatma isterim. İngilizce öğrenmek tarlaya buğday ekmeye benzer. Hasat zamanı geldiğinde nasıl ki ektiğiniz buğdaydan elde ettiğiniz mahsul ile ekmek yapılırsa yada mahsul satılarak kazanılan paralarla geçinilirse İngilizce öğrenmekte böyle bir şeydir işte. İnsanlar İngilizceyi çok eskilerde olduğu gibi sadece çevreye hava atmak ve ne kadar kültürlü bir insan olduğunu hatırlatmak için İngilizce Özel Ders Programı platformlarında öğrenmek istemiyor. Herkes biliyor ki, iş hayatında çalışan insanların İngilizce bilenle İngilizce bilmeyene kurumların yada özel sektörün ödemesi ve davranışı farklı oluyor. Artık, İngilizce Özel Ders Programı platformlarındaki insanlar İngilizce dilini iş aramada bir avantaj olarak kullanmak için, ya da iş hayatında çalıştığı kurumda bir kariyer sahibi olmak ve saygınlık kazanmak için istiyor.

Çalışanların bunu arzu etmesi çok doğal. Çalışma hayatı içinde İngilizce bilmenin ne kadar önemli olduğunu yaşayarak öğreniyorlar. Bu durumu, çalışmayanlara anlatmak zor. Şimdilerde,  gençler bir üniversite bitirdiğinde,  nereye baş vurursa onu hemen alacaklarını ve de çok güzel maaş ödeyeceklerini sanıyor. Bu bir hayal.  Gençlerin gerçekleri bilmesi ve ayaklarının yere sağlam basması gerekiyor. Türkiye de üniversite bitirmenin hiç bir işe yaramadığı bazı üniversitelerin haricinde sadece diploma veren kurumlar olduğu her kes bilmeli. Bu nedenle , burada iş insanın kendisine düşüyor. Bu durumu bilmek ve kendisini buna hazırlamak ve gereken önlemleri almak. İşte bu önlemlerin ilk aşaması da İngilizce özel ders departmanlarındaki İngilizce özel ders programlarında İngilizce öğrenmek olmalı. Ancak o zaman üniversite mezuniyeti bir işe yarayabilir.Yoksa, sadece üniversite diploması iş kapılarını açan bir anahtar görevi görmez.


O halde en kısa İngilizce nasıl öğrenilir ve bu iş çözülür : CEVAP :İngilizce özel ders departmanlarındaki İngilizce özel ders programlarında İngilizce özel ders alarak. İngilizce özel ders alındığında, kurslara giderek kaybolan zaman yanınıza kar kalır. Yukarıda da sözü geçen doğru hocayı bulmak öğrenmeyi kolaylaştıracağı gibi, İngilizce Özel Ders Programı ile yapılan işten zevk alınmasını sağlar ve eğitim kısa bir sürede biter. Aslında işin en ideal çözümü, üniversite bitene kadar bu işi halletmektir. Üniversite bitirildiğinde, bir elinde üniversite diploması diğer elinde de İngilizce bildiğini kanıtlayan ielts sertifikasının olması, bir çok kapının kolaylıkla açılmasını sağlar.

İşin bir de bu yanı var elbette. İngilizce bilmenin kanıtı. İş başvurularında doldurulan cv lerde ielts sertifikasına sahip olunduğu belirtilirse, iş görüşmesine çağrılma olasılığı artar. Hatta, şu kadarı da söylenebilir, Ielts sertifikası için baş vuru yapıldıktan sonra, sınav için bir hazırlık dönemi geçirilecekse, ielts sınavına hazırlanmak için de İngilizce özel ders almak gereklidir.

Bu günlerde kurumlar kaliteli elemanlar çalıştırıyor desinler diye, depoda çalıştırdığı elemanlarına, halkla ilişkilerde çalışan ve büyük kurumların girişlerinde gelenleri karşılayan elemanlarına , kapıda bekleyen güvenlikçilerine bile İngilizce bilme şartı koyuyor. O halde bir an önce İngilizce özel ders programlarına katılmak ve İngilizceyi en kısa sürede öğrenmek gerekiyor. İyi ve saygın bir iş sahibi olmanın tek yolu bu.

Leave a Comment