İngilizce özel ders platformlarındaki İngilizce özel ders programlarına katılarak İNGİLİZCE öğrenme.

İngilizce Özel Ders Yöntemi

İngilizce Özel Ders de Doğru Yöntem

1  –   İngilizce Özel ders ( Bire bir – İngilizce Özel ders )
2 –   İngilizce Özel ders – 4 kişilik gruplarla yapılan  İngilizce Özel ders )

İngilizce özel ders platformlarındaki İngilizce özel ders programlarına katılarak İNGİLİZCE öğrenmeye çalışanlarda bir artış gözlemlenmekte.İNGİLİZCE ÖZEL DERS programları gittikçe toplum içerisinde  yayılıyor.İngilizce özel ders platformlarındaki İngilizce özel ders programlarına katılarak İngilizce öğrenmenin daha doğru olduğunu herkes yavaş yavaş kavramakta. İngilizce özel ders alarak İngilizcenin her dalında  başarı kazananların sayısı arttıkça  ve bu çevrede İngilizce özel ders yayıldıkça İngilizce özel ders programlarına katılma talepleri de gittikçe artıyor. Doğru bir tanedir. Yabancı bir ülkede yaşayan ve İngilizcenin hiç konuşulmadığı yerlerde, İngilizce öğrenmenin tek yoludur İngilizce özel ders programlarına katılmak. İngilizce özel ders etkinlikleri kapsamında İngilizce özel ders alarak İngilizce öğrenileceği konusunda yıllarca İngilizce Özel Ders hakkında İngilizce makaleler yazan biri olarak bu durum elbette beni memnun ediyor. Zira, kurslara giderek İngilizce öğrenilmediği gibi hem zaman kaybı hemde maddi kayıplar yaşanıyor. İngilizce öğrenmek için kurslara aylarca devam etmiş ama hiç bir şey öğrenememiş bir sürü insan tanıdım. Yazık değil mi harcanan paralara , zamana ve emeklere. Kaybolan yıllara, aylara yazık değil mi. Aklın yolu bir. Eğer İngilizce öğrenmek  amaç edinilmişse, sosyal bir ortama katılmak bu sosyal ortamın  avantajlarından yararlanarak bir takım kişisel çıkarlar elde etmek  amacı güdülmüyorsa,  İngilizce öğrenmenin Türkiye de tek yolu İngilizce özel ders programlarına katılmaktır.

Mihrap ne kadar büyük olursa olsun imam bildiğini okur ata sözüne uygun davranan ve fikirlerinden asla vazgeçmeyen ve bu konuda taviz vermeyen insanlarda çevremizde mevcut olacaktır. Bunlar konuşmaları ile İngilizce özel ders alanlara ters gelen şeyler söyleyecek ve kafaların karışmasına neden olacaktır. Onlara göre ” İngilizce öğrenmek kolaydır, İngilizce öğrenmek için kesinlikle yurt dışına gitmek ve orada İngilizce eğitim almak gerekir, İngilizce özel ders almaya gerek yoktur bu iş kurslarda da çözülür ” şeklinde bir takım ipe sapa gelmez fikirler üretecekler, kulaktan dolma, ondan bundan duyduklarını söyleyeceklerdir ama şunun bilinmesinde yarar var. İngilizcenin nasıl öğrenilmesi gerektiği konusunda konuşabilmek için İngilizce bilmek gerekir. Ama şöyle böyle İngilizce değil: Akademik seviye de İngilizce bilmek gerekir. Çünkü, ancak bu seviyede İngilizce bilenler,  İngilizce öğrenmek için nelere katlanmaları gerektiğini bildiklerinden, nasıl öğrenileceği konusunda da bir fikir sahibidirler. Zira o seviyeye gelene kadar karşılaştıkları güçlükleri ve bu güçlükleri yenmek ve aşmak için neler yaptıkları ve nasıl çalıştıkları konusunda eksiksiz denilebilecek bilgiler içerirler.


Bu seviyelerde İngilizce bilenlere sorulursa, bunların çoğunun İngilizce derslerinin  ağırlıklı olduğu okullarda eğitim aldıkları yada yurt dışına giderek senelerce oralarda eğitim alarak kaldıkları anlaşılır. Bu tür eğitim  almak herkes için mümkün değil. Burada öğrenenlere sorarsanız onların  bu seviyelere İngilizce özel ders programlarına katılarak bu bilgilere sahip oldukları ortaya çıkar. İngilizce özel ders hakkında bu makaleyi okuyanların aklına hemen İngilizce özel ders programlarına katılmanın maddi boyutları gelecektir. Elbette İngilizce öğrenmek için İngilizce özel ders programlarına katılmanın mali külfeti, İngilizce kurslara katılarak öğrenmekten daha fazladır. Ama unutulmasın ki, İngilizce öğrenmek isteyenlerin çoğu bu bilgiye mesleki açıdan sahip olmak ister. Zira, bilinen bir gerçektir, İngilizce bilen , İngilizce bilmeyenden hem daha kaliteli bir iş ortamında çalışma şansına hemde daha fazla  gelir elde etme imkanına sahip olur. Bu nedenle, hiç bir sonucun alınamadığı İngilizce kurslarına katılarak zaman ve para harcamaktansa, daha sonra  bildiğiniz İngilizce ile harcanan paraların telafi edileceği İngilizce özel ders programlarına katılmak daha iyi bir seçenektir. Özetle, eğer gerçekten İngilizce öğrenilmek isteniyorsa ve öğrenilen bu İngilizce ile daha iyi iş imkanları ve daha iyi bir gelir ve buna bağlı yaşam standartları elde edilmek isteniyorsa, İngilizce öğrenmenin tek yolu, bu işi çok ciddi bir bir biçimde yapan amacı sadece İngilizce öğretmek olan, iyi bir İngilizce hocasından İngilizce özel ders almaktır.

Denenmişi bir daha denemenin abesle iştigal olduğu bilmeyen var mı? Denenerek olumlu sonuçlar alınmış bir yöntem varken denenmemişi seçmek, uğraşmak zaman ve para harcamak niye ? İngilizce özel ders  platformlarında uygulanan İngilizce özel ders kampüsündeki İngilizce özel ders programlarına katılın, kestirmeden sonuca varın. Diğer yollar çıkmaz, çamurlu yollardır.

 

 

Leave a Comment