İngilizce özel ders merkezimizdeki İngilizce özel ders birimlerimizde uygulanan  İngilizce özel ders programları.

İngilizce Özel Ders Programı

İngilizce Özel Ders Program İçeriği

1  –   İngilizce Özel ders ( Bire bir – İngilizce Özel ders )
2 –   İngilizce Özel ders – 4 kişilik gruplarla yapılan  İngilizce Özel ders )

 

İngilizce özel ders merkezimizde yazıları ya da bu konu hakkında yazılmış İngilizce özel ders birimlerimizde uygulanan  İngilizce YDS, IELTS, YÖKDİL özel ders programları ile ilişkili Birebir İngilizce Özel Ders hakkında yazılan tüış bilimsel yada kişisel yazıları okuma imkanına  sahip değiliz.Geçen günlerde İnternette gezerken ” neden İngilizce  Bireysel özel dersbaşlıklı açıklayıcı bir yazı dikkatimi çekti.Üşenmedim İngilizce özel ders yazısını okudum.Oysa bu tür yazıları yani  İngilizce Teke tek özel ders programı hakkındaki yazıları pek okumam. Zira, ben ” İngilizcenin ancak ve ancak  İngilizce Yüz Yüze özel ders programları aracılığı ile öğrenileceğinden yanayım. Bu nedenle  korkarım bu tür yazıları okumaktan. Abuk subuk bir şey yazılır da üzülürüm diye.Çünkü, benim bu fikri savunmama bazılarının hiç bilmedikleri şeyler hakkında yaşamadıkları, bire bir karşılaşmadıkları ve hiç bir  İngilizce deneyimlerinin olmadığı konular hakkında yazı yazmaları gibi şeyler neden olmadı. Ben yıllarca İngilizce Tek Başına özel ders platformlarında İngilizce özel ders vererek ve İngilizce özel dersle yüzlerce öğrenci yetiştirerek   bu kanıya vardım.Yani , bire bir yaşadım savunduğum İngilizce özel ders fikrini. Gördüm. Etkilerini ve sonuçlarını bire bir yaşadım İngilizce özel ders denen İngilizce eğitimlerin. Kaç tane hiç İngilizce bilmeyen ” yes ” yada ” no ” demekten yoksun kaç gence Özel ders İngilizce Eğitim departmanlarında bunu öğrettiğimi ve öğretirken kullanılan  İngilizce özel ders programlarının nasıl uygulandığını ve bu İngilizce Kişisel özel ders programlarının  içerisine kişisel deneyimlerinde katılarak bilgi ve deneyimin nasıl harmanlanması gerektiğini ve sonuçlarını gördüm. Kaç genç şimdi ,  İngilizce özel ders merkezimizdeki İngilizce özel ders birimlerimizde uygulanan   İngilizce özel ders programı ile öğrendiği İngilizceyi kullanarak yaşamını kazanıyor bilen var mı ? Evet yukarıda sözü edilen deneyim ve bilgi harmanlanmasının ne olduğu ve bu harmanın İngilizce özel ders programlarında nasıl kullanılması gerektiği ve İngilizce Birebir özel dersle nasıl başarılı sonuçların alınabileceğini biraz açmak gerekir.


İngilizce özel ders im İngilizce özel ders YÖKDİL birimlerimizde uygulanan İngilizce özel ders Öğretim programları ile İngilizce dershanesinde İngilizce öğretirken bir şeyi yaşayarak ve uygulayarak öğrendim. İngilizce bilmek değil,  bilmeyen birine İngilizce özel ders ile öğretebilmek gerçek öğretmenlik ve bu da çok zaman ve deneyim isteyen, bilgi birikimi, psikoloji gibi bilgilerle donanmış bir iş.  özel ders programları ile İngilizce öğretirken, çeşit çeşit bir birleri ile karakterleri aynı olmayan hatta bir birini hiç tutmayan karakterlere sahip yüzlerce öğrenci tanınır ve karşılaşılır. Evet,  İngilizce özel ders  YKSDİL programı İngilizce öğretmek için güzel bir araç ta, tek başına yeterli değil. İngilizce özel ders Sınav programını  uygulayan kişi yani  öğretmen de bu eğitimde çok önemli bir faktör. Eğer ,İngilizce özel ders Öğretme programını uygulayan İNGİLİZCE öğretmeni uyguladığı İngilizce özel ders programının içine tuz ve karabiber olarak kendi bilgi ve deneyimin iyice yoğurarak katmazsa elde edilen ” HARÇ ” kesinlikle % 100 etkili olmayabiliyor ve temel İngilizce özel ders merkezimizdeki İngilizce özel ders birimlerimizde uygulanan  İngilizce özel ders programları ile sağlam atılmadığı için de bina yıkılabiliyor. Bu nedenle İngilizce özel ders programlarından istenilen olumlu sonucun alınabilmesi için harcı yapan İngilizce ustasının iyi, bilgili ve deneyimli bir usta olması gerekiyor. İngilizce ustası, İngilizce harcını iyi harmanlamamışsa istenen hedefe ulaşılmıyor. İngilizce özel Toplu ders programlarının uygulamasında öyle tür öğrenci karakterleri ile karşılaşılıyor ki,  öğretmenin  İngilizce bilgiyi nasıl, ne şekilde ve nereden vereceğine çok iyi karar vermesi gerekiyor. Çünkü her yiğidin yoğurt yiyişi bir birinden farklı. Kimi öğrenci,  İngilizce özel ders programının yavaş yavaş uygulanmasından kimi öğrenciyse İngilizce TOEFL özel ders  programının bir an önce uygulanmasından hoşlanıyor ve konuyu ancak bu şekilde anlıyor. İşte konunun İngilizce özel ders ile nasıl verilirse öğrenci tarafından algılanabileceğini  İngilizce öğretmeninin bulması gerekiyor. İngilizce  özel Grup ders programlarında,öğrencinin karakter ve algılamasına göre bilginin verilmesi çok önemli rol oynuyor başarılı olmada. Özetlersek İngilizce özel Kalabalık ders programlarının yanına İngilizce özel ders Sınav merkezimizdeki İngilizce özel ders birimlerimizde uygulanan İngilizce HAZIRLIK özel ders programlarında kişiye özgü ifadesini de yerleştirmek bu durum da şart oluyor.


Yani bu İngilizce özel İleri ders programını açıklarken ” kişiye özgü ve  özel İngilizce özel Akademik ders programı demek yada yazmak gerekli. Elbette, bunun yanında öğretme ya da öğrenme süresi vermek kesinlikle çok yanlış olur. Zira,  İngilizce özel ders programı kişiye özgü bir yapı ve karaktere sahipse, kişinin yapı, karakter ve algılaması İngilizce eğitimin bitim sürecinde % 100 etkili olacaktır.  İngilizce Algılaması hızlı olanlar daha kısa süre de yavaş olanlarsa daha uzun sürede öğrenecektir. Özel Pratik İngilizce ders programları hakkında daha söylenecek ve de yazacak çok şeyler var.

 

Leave a Comment