İNGİLİZCE ÖZEL DERS HAKKINDA BİLGİ

İngilizce Özel Ders Konusu

1 –  İngilizce Özel Ders ( Birebir İngilizce Özel Ders )
2 – İngilizce Özel Ders ( 4 Kişiden Oluşturulan Gruplarla İngilizce Özel Ders )

 İngilizce özel ders platformunda hizmet veren  İngilizce özel ders departmanlarında uygulanan İngilizce özel dersi almak isteyen bir öğrenci yada öğrenci velisine teklif edildiğinde, hemen karşı savunmaya geçerler.  Öğrencinin gerçekte çok akıllı olduğundan, okullarda derslerinin çok iyi olduğundan ama öğretmenin öğrenciyi anlamadığından dem vururlar. Herkes kendi evladını en üstün zekalı çocuk girme eğilimine girer. Elbette, bu söylenenlerin arkasında yatan gerçek neden,  İngilizce özel ders için  ödenecek paradan kurtulmak soyulmalarını önlemek. Çünkü, onlara göre İngilizce özel ders gereksiz, lüks ve verilen paraya yazık. aslında, hoca onlardan çok para alabilmek için bu yola baş vuruyor şeklindeki ipe sapa gelmez, saçma sapan  düşünceler. Çocuk İngilizce özel ders  almasın. Peki nasıl ders alsın bu işin normali ne ?

Hemen şu gerçeği belirtelim ki, hiç bir çocuğun aklı, zekası ve anlama kapasitesi diğerine benzemez. Her çocuk farklıdır. Hele bu durum, eğitim hayatında çok belirgindir. Öyle öğrenci vardır ki, toplumda yani sınıf içinde hocanın verdiği İngilizce  dersi anlamayabilir. Öğrenci sınıf ortamında, kalabalıkta bazı kişisel yapı bozukluklarından ötürü dersi anlamayabilir. Bu o çocuğun aptal yada salak olduğu anlamına gelmez. Yaradılıştan kaynaklanan bir sorundur bu. Aklı karışabilir, dikkatini toplayamaz, odaklanamaz, odaklanma sorunu vardır, dikkati zayıftır. Tüm bunların akılla ve de zeka ile ilgisi yoktur. Bir takım dış dünyadan etkilenmelerle çocuklarda olabilecek çok doğal şeylerdir. Hiç telaşlanmaya gerek yoktur.O zaman bu tür çocuklara işte İngilizce özel ders gerektirir.

Bu tür sorunları olan çocuklar, hoca ile karşılıklı birebir İngilizce özel ders aldıklarında anlatılan her şeyi gayet rahat anlarlar ve kendilerini, kısa sürede geliştirirler. Çok yaşanmış olaylardır bunlar. Lise de 9. cu sınıfta okuyan ve tüm dersleri zayıf olan bir öğrenci not yükseltme sınavında İngilizceyi seçer.  Elbette birebir İngilizce özel ders olarak alır. Sonuç, dönem içinde 1 aldığı İngilizce notu aldığı İngilizce  özel dersler sayesinde 3 olur ve çocuk sınıfı geçer. Bu olay onda o kadar etkili olur ki, kazandığı bu başarı onu öyle bir olumlu yönde etkiler ki, Lise 2. sınıfta İngilizcesi en iyi olan  3 öğrenci arasına girdiği gibi,  çalışırsa başarabileceğini anladığından diğer derslerini de toparlar ve bölüm seçiminde İngilizce seçer ve liseden mezun olduktan sonra üniversite sınavını da İngilizce den girerek kazanır ve İngilizce öğretmeni olur.


İngilizce özel ders departmanlarında İngilizce yükseltme sınavı için, İngilizce özel ders alan öğrenci aldığı bu İngilizce özel dersin etkisi ve yaptığı olumlu katkı sayesinde, nerelere gelir. İngilizce özel dersten neden bu kadar bizim aileler korkar yıllardır çözemedim. aslında çözdüm de, antipatik olmamak adına yazmıyorum. Veliler anormal durumlarda özel ders aldırmaktan  korkmasınlar.

Leave a Comment