İNGİLİZCE NASIL ÖĞRENİLİR ACABA   ?

İngilizce Nasıl Öğrenilir ve Kullanılır

1 –   İngilizce Özel ders ( Bireysel – İngilizce Özel ders )
2 –   İngilizce Özel ders – 4 kişilik gruplarla yapılan  İngilizce Özel ders )

İngilizce Nasıl Öğrenilir derken görünen  gerçek eğitim teknolojileri ne kadar gelişirse gelişsin bire bir eğitimin yerini hiçbir yöntem dolduramamaktadır. Bu alanda deneyimli ve sizin için gerekli olan bilgiyi en kısa ve en iyi şekilde sunacak olan  öğretmendir.. İngilizceyi  özel ders alarak öğrendiğinizde: Sizin için gerekli  kelimeleri,  gramer bilgisini,  cümle kalıplarını ve çalışma taktiklerini sınıf ortamında boğulmadan en hızlı şekilde öğrenirsiniz. Genel İngilizce, toefl, ielts, İş İngilizcesi, Mesleki İngilizce ya da sadece konuşma üzerine İngilizce için sunulan çalışma programları ile  en kısa surede ve en iyi şekilde bizim ile öğrenebilirsiniz. Hedefinize kısa sürede ulaşmak istiyorsanız en iyi ve en kısa yol, dili çok iyi bilen bir İngilizce öğretmeni ile bire bir özel çalışmak olmalıdır..

NASIL İNGİLİZCE ÖĞRENİLİR?

İngilizce uğraşılarını 5 aşamada yapın :

– Gramer: Yabancı Dil öğrenmenin temeli gramer bilgisidir. Fakat tek başına yeterli değildir. İngilizce gramer bilginizi güçlendirdikten sonra geriye İngilizce bilgisini yerinde kullanabilmek.

– Okuma: Kelime bilgisini geliştirmenin ve cümleleri bir arada görmenin en iyi şeklidir okumak. Kitap okurken anlamı bilinmeyen kelimeler okuma parçasından kolayca çıkarılabilir. Bu da farkında olmadan kelime dağarcığınızı geliştirir.

– Yazma: İngilizcede başarı ölçüsü öğrendiklerinizi yazabilmek ve kullanabilmektir. Yazmaya çok ağırlık verildiğinde yeni cümle yapıları, yeni fikirler ortaya çıkarabilirsiniz.

Dinleme: Konuşabilmeniz için İngilizce dinlemeniz gerekiyor. dinleyin. Film, müzik, tv programları vs. Duymadan telaffuz düzelmez..

Konuşma: İngilizce konuşurken fazla düşünmeyin, mükemmel konuşmaya çalışmayın. İngilizce konuşurken hatalarınızı fark ederek düzeltebilirsiniz. Ne kadar çok hata düzeltirseniz o kadar çabuk ilerlersiniz. Bire bir İngilizce özel dersler alarak pratik konuşma egzersizi yapabilirisiniz.

NEDEN İNGİLİZCE ÖĞRENMELİYİM?

Bu soru size ilk anda sıra dışı gelebilir çünkü İngilizce öğrenmenin amacı herkes için farklıdır. Ancak iş, İngilizce eğitimi’ne başlayınca değişir. Çünkü amaca yönelik bir eğitim planı yapmak gerekir ve elbette ki yine amaca göre İngilizce eğitim seçmek gerekir.

-Proficiency Sınavı için mi gerekli?

-Toefl Sınavı için mi ?

-Yds Sınavı için mi ?

– Tıp Dil Sınavı için mi ?

– Ielts Sınavı için mi ?

– Genel İngilizce için mi ?

İngilizce Nasıl ÖğrenilirSebepler daha fazla ve farklı olabilir. Ama unutmayın önce amaç belirlenmeli çünkü  eğitiminizi ona göre yönlendirmelisiniz.. TOEFL, IELTS, YDS, YÖK DİL, TIP DİL, PROFICIENCY  gibi sınavlara girecek olanların tamamen farklı bir eğitim almaları gerekir. Aynı şekilde Genel İngilizce öğrenmek isteyenlerin de testlerle ilgilenmesine  ve akademik kelimeler ile boğuşmalarına gerek yoktur. İş İngilizcesi için ise, iş terminolojisi ve iş dünyası ile ilgili konular işlenmelidir. Bire bir İngilizce özel öğretmen eşliğinde yapılacak olan İngilizce özel eğitimler , en yararlı olanıdır, çünkü bire bir derslerle, İngilizce eğitiminizi  daha sür’atli ve amaca yönelik bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

 

Leave a Comment