İNGİLİZCE, İNGİLİZCE ÖZEL DERS , İNGİLİZCE DERSİ KONUSU 

İngilizce, İngilizce Özel Ders , İngilizce Programı

1 –   İngilizce Özel ders ( Bireysel – İngilizce Özel ders )
2 –   İngilizce Özel ders – 4 kişilik gruplarla yapılan  İngilizce Özel ders )

1 – İngilizce Özel Ders  ( Bireysel – İngilizce Özel Ders ) :

İngilizce, İngilizce Özel Ders, İngilizce platformunda İngilizce, İngilizce Özel Ders, İngilizce birebir ders  almak isteyen öğrencilere verilen İngilizce, İngilizce özel ders,  İngilizce programları, öğrencinin istediği gün, saat ve yerlerde öğrenci ile karşılıklı uygulanır. Öğrencinin İngilizce, İngilizce Özel Ders, İngilizce platformunda İngilizce de ulaşmak istediği düzey, konuşma ağırlıklı yada akademik ağırlıklı ders istemesi,   seviyesinin İngilizce, İngilizce Özel Ders, İngilizce programı başlarken bulunduğu durum programında ders sayısının tayininde önemli rol oynar .

2 – İngilizce Özel Ders ( 4 kişi – Grup İngilizce Özel Ders ) :

İngilizce, İngilizce Özel Ders, İngilizce departmanlarında toplu olarak ders almak isteyenlere uygulanan İngilizce özel derslerin içeriğinde grup şeklinde uygulanan programlarında , Özellikle grubun sayısı bilinçli bir biçimde 4 kişi ile sınırlandırılmıştır. Bilinen bir gerçektir, İngilizce eğitimlerde grup halinde uygulanan İngilizce, İngilizce Özel Ders, İngilizce programlarında grubu oluşturan öğrenci sayısı arttıkça eğitimin kalitesi düşer. Oysa   tecrübe ile bellidir ki 4 kişi ile yapılan İngilizce, İngilizce Özel Ders, İngilizce   programları hem birebir İngilizce Özel Ders, ayarında olur hemde öğrencilerin lehine gelişir,

Genel İngilizce Özel Ders : İngilizce, İngilizce Özel Ders, İngilizce departmanlarında İngilizce öğrenmek isteyenlere temel  bilgilerin verildiği İngilizce dilinin anayasasıdır. Hiç bilmeyenler yada az bilenlerin öğrenmek için kaçınılmaz bir şekilde katılmak zorunda oldukları  temel işlevlerinin öğretildiği İngilizce dersidir.. İngilizce dilinin alfabesinden başlayarak en ileri seviyede İngilizce öğrenmek genel  bilgiler alarak mümkün olabilir.. Genel İngilizce, beginner , elemantary , pre – intermediate , intermediate , upper-intermediate , advance gibi seviyelerden oluşur . Her şey genel İngilizce ile başlar . Akademik seviyedeki ielts , toefl, proficiency, üds, kpds, lys 5 gibi sınavlara katılmak ve bu tür sınavlarda başarılı olabilmek için ilk etapta genel İngilizce dersleri alarak en az upper-intermediate yada advance seviyesine ulaşmak ve bu seviyeleri bitirmek gerekir.

 YDS  Özel Ders : Üds programlarında

1 –  YDS Özel Ders ( Birebir YDS özel ders )
2 –  YDS Özel Ders (  4 kişi – Grup YDS özel ders ) şeklinde uygulanır .

A. Seviyeleri Intermediate ( orta seviye ) ve orta seviyeyi aşmış olanlar 40 YDS özel ders ( Birebir )
B. Seviyeleri Intermediate ( orta seviye ) altında  bulunanlar 60 YDS özel ders   ( Birebir )

A. Seviyeleri Intermediate ( orta seviye ) ve üzerinde olanlar 60 YDS özel ders ( 4 kişi – Grup )
B. Seviyeleri Intermediate ( orta seviye ) altında  olanlar 80 YDS  özel ders ( 4 kişi Grup )

İngilizce, İngilizce Özel Ders ,İngilizce Ielts Özel Ders : Ielts general training ve Ielts academic
programları upper-intermediate veya advance seviyelerini bitirmiş öğrencilere uygulanır . İngilizce seviyeleri daha düşük olan öğrenciler için farklı ielts programları uygulanarak ilk aşamada ielts academic veya general training sınavlarına girebilecekleri seviyelere getirilirler.

 

Leave a Comment