IELTS ÖZEL DERS , ÖZEL IELTS DERS PROGRAMLARI 

Ielts Özel Ders , Özel Ielts Ders Program İçeriği Hakkında Bilgi

1 –  Ielts Özel Ders ( Bireysel – Ielts Özel Ders )
2 –  Ielts Özel Ders ( 4 kişi ile yapılan  – Ielts Özel Ders )

 

Ielts Özel Ders  ve Özel Ielts Ders eğitim merkezimizdeki Ielts Özel Ders  ve Özel Ielts Ders sınıflarımızda düzenlenen   Ielts Özel Ders  ve Özel Ielts Ders programları ile IELTS sınavında yüksek score elde etmek ve Ielts Özel Ders , Özel Ielts Ders ile amacınıza ulaşmak artık sizin elinizde. Ielts Özel Ders  ve Özel Ielts Ders programları için bizi aramanız yeterli.

 

♥ IELTS READING için
♥ IELTS WRITING (essay) için  
♥ IELTS LISTENING için  
♥ IELTS SPEAKING için

 

Ielts Özel Ders  ve Özel Ielts Ders eğitim merkezimizdeki Ielts Özel Ders  ve Özel Ielts Ders sınıflarımızda düzenlenen   Ielts Özel Ders  ve Özel Ielts Ders programları ile Özel Ielts Dersleri (Ielts Academic- Ielts General Training) GARANTİLİ VERİLİR.

1 – IELTS GENERAL TRAINING: İelts general training dersleri ielts academic derslerinden bazı farklılıklar içerir.

A – Ielts General Training Reading : Ielts eğitiminin bu bölümünde reading parçalarında gerek kullanılan dilin karakteristik yapısı gerekse kullanılan İngilizceye göre biraz daha kolaydır . Daha çok dış ülkelerden Kanada veya Avustralya da göçmenlik başvurularında istenilen bir İngilizce başarı belgesidir.

B – Ielts General Training Writing : Sınavın bu bölümünde Task1 ve Task2 şeklinde yazılması gereken iki konu verilir. General training yazılımında birinci yazılım; insanların karşılaştıkları çeşitli durumlarda bu durumu anlatan yazılar yazması istenilir. Bir mağazadan alışveriş yaptığınızda kusurlu alınan bir malın değiştirilmesini isteyen bir yazı nasıl yazılır veya yapılan bir davetin çok mantıklı nedenler gösterilerek ve karşı tarafı kırmadan nasıl reddedileceği …………vs . gibi yazılımlar istenir. Akademik kelimeler açısından farklar vardır. 

2 – ACADEMIC IELTS : Academic ielts general training ielts e oranla daha zordur. Bu sınavdan başarı belgesi yurt içi veya yurt dışı İngilizce eğitim almak isteyenlerden yani master veya doktora yapmak isteyenlerden istenilir. Son zamanlarda Türkiye  de bazı üniversiteler tarafından İngilizce hazırlık atlama sınavı veya muafiyet sınavı belgesi olarak da istenilmektedir. Ielts Academic sınavı özellikle writing ve reading açısından general training e göre farklıdır.

A – Ielts Academic Writing : Sınavın bu bölümünde sınava katılanlardan verilen bir çizelgenin yazıya dökülmesi ve verilen bir konuda istenilen essay türünde yazı yazılması istenilir.

B – Ielts Academic Reading : Okuma parçaları diğer ielts sınavındaki parçalara göre yapısal açıdan daha ağırdır ve işlenilen konularda bu ağırlıkla paralel olarak daha zordur.

IELTS NEDİR ?

Ielts Özel Ders  ve Özel Ielts Ders eğitim merkezimizdeki Ielts Özel Ders  ve Özel Ielts Ders sınıflarımızda düzenlenen   Ielts Özel Ders  ve Özel Ielts Ders programları ile eğitimini verdiğimiz IELTS, the International English Language Testing System, İngilizce dilinin iletişim dili olduğu ülkelerde eğitim yapmak veya çalışma gereksinmesi olan adayların İngilizce dilini kullanma yeteklerini tayin etmek için hazırlanmış bir sınav sistemidir. IELTS İngiltere ve diğer bazı ülkelerde üniversiteye girmek için istenilir.

IELTS KİMLER İÇİNDİR

IELTS Avustralya,Kanada,İrlanda,yeni Zelenda,İngiltere ve Amerika Birleşik devletlerinde ve birçok diğer ülkede üniversiteler ve iş adamları tarafından istenilen ve de kabul edilen yılda 700 000 den daha fazla insanın girdiği bir İngilizce Sınavıdır.

IELTS TEST NEDİR

IELTS Testinde Academic veya General Training versiyonlarından birini seçebilirsiniz. Bütün katılan adaylar Listening ve Speaking bölümlerinde aynı şeyi yaparlar. IELTS TEST dört (4) bölümden oluşur.

1 – LISTENING : 4 bölüm – 40 soru – 30 dakika

2 – SPEAKING : Interview – 15 dakika

3 – READING : 3 bölüm – 40 soru – 60 dakika ( Academic veya General Training için farklıdır ) : 2 okuma parçası – 60 dakika

( Academic veya General Training için farklıdır)

4 – WRITING

 

Ielts Özel Ders , Özel Ielts DersSKOR

Her bölüm 9 üzerinden değerlendirilir ve toplam skor da 9 üzerinden notlandırılır.

SEVİYE

Yüksek seviyeli bir sınavdır . 7 veya 9 arasında bir not alabilirsiniz. 6.5 gibi yarım bir skorda olasıdır.Üniversiteler sık sık 6 veya 7 arası bir skor talep ederler. Aynı zamanda her bir bölüm için minumum bu notları isteyebilirler.

NEREDE TESTE GİREBİLİRSİNİZ :

Dünyanın her yerinde IELTS Test merkezleri mevcuttur. 120 yi aşkın ülkede 300 Ielts Test merkezi faaliyettedir.

SINAVA NASIL GİREBİLİRİM

En yakın IELTS test merkezini ayarla. Genellikle Perşembe ve Cumartesi günleri sık tarihlerde Sınavlar var.

IELTS TESTİNE GİRMEK İÇİN NE KADAR ÖDEMEM GEREK

Fiyatlar Test merkezleri tarafından ilan edilir. Yaklaşık 160 dolar ödemeniz gerekir.

 

Leave a Comment