IELTS özel ders merkezimizdeki IELTS özel ders birimlerimizde IELTS özel ders programı

İelts Özel Ders Program İçeriği

İelts Özel Ders Program Sayfası 

1 – Ielts Özel Ders  ( Birebir Ielts Özel Ders ) 
2 – Ielts Özel Ders ( 4 kişilik gruplarla yapılan Ielts Özel Ders )

1 – Ielts Özel Ders  ( Birebir Ielts Özel Ders ) : 

IELTS özel ders merkezimizdeki IELTS özel ders birimlerimizde Birebir IELTS özel ders programına katılmak isteyen adaylara , Bireysel IELTS özel ders merkezimizdeki IELTS özel ders birimlerimizde IELTS özel ders programlarının işlendiği günler ve İelts Özel derslerin saatleri konusunda bir imtiyaz verilir. Dersleri işleneceği gün ve saatleri aday, yaşadığı yaşam tarzını bozmadan ve her hangi bir aksama yaratmadan kendi belirler. Bu konuda öncelik  adayındır. Bireysel IELTS özel ders programlarının işlenişinde en önemli sorun , Teke tek IELTS özel ders merkezimizdeki Yüz Yüze IELTS özel ders birimlerimizde IELTS özel ders programında bireysel özel ders alacak olan adaya İelts Özel Ders merkezimizde kaç ders verilmesi gerektiğinin tespitidir. Bu tespiti yapmak için adaya İngilizce seviye sınavı uygulanır ve seviyesi belirlenir, daha sonra belirlenen bu seviyeye adayın sınavda almak istediği not eklenerek bir ortalama alınır ve Temel IELTS özel ders merkezimizdeki IELTS özel ders birimlerimizde ders sayısı belirlenir.

2 – İelts Özel Ders (  4 Kişi ile yapılan Grup Dersi –  İelts Özel Ders) :

Grup şeklinde IELTS özel ders merkezimizdeki IELTS özel ders birimlerimizde 4 lü IELTS özel ders almak isteyen adaylara seviye tespit sınavı yapılır ve seviyeleri denk  yada en azından bir birine çok yakın seviyeleri olan adaylardan 4 kişilik homojen gruplar oluşturulur. Eğitim alanında, grup dersleri icraatında grupların 4 kişiden oluşturulması ideal bir durumdur. Grup sayısının 4 kişi gibi az bir sayıdan oluşması sonucunda , Toplu IELTS özel ders merkezimizdeki IELTS özel ders birimlerimizde grup derslerine giren ve eğitim veren hocaların adaylarla bire bir ilgilenebilmesini sağlar ki buda grup derslerine bireysel IELTS özel ders niteliği kazandırır. Ayrıca Genel IELTS özel ders merkezimizdeki IELTS özel ders birimlerimizde IELTS özel ders programında 4 kişilik grup derslerinde eğitim alan adaylar ; kalabalık gruplarda sahip olamadıkları ” soru sorma “ gibi bir avantaj sahibi olurlar ve anlamadıkları konularla ilgili soruları rahatlıkla sorabilirler.

NEDEN BİZ

♣ Gerek bireysel  IELTS özel ders programlarının uygulamasında gerekse grup  ders uygulamalarında Grup IELTS özel ders merkezimizdeki IELTS özel ders birimlerimizde eğitim veren hocalar gerçek sınav hazırlık  hocalarıdır ve konularında yılların deneyimine sahip gerçek uzmanlardır.

♣Akademik eğitim konusunda kendisine güvenen bizler ,  programların işlenmesi aşamasında senet vs gibi yasal kağıtlarla öğrenciyi ders almak zorunda bırakan ve öğrenciyi ders  almaya mecbur eden işlemler uygulanmaz. Öğrenci istediği an dersi bırakabilir. Memnunsa dersi sürdürür.

Ana IELTS özel ders merkezimizdeki IELTS özel ders birimlerimizde Gerek bireysel IELTS özel ders  programlarının uygulamasında gerekse grup ders uygulamalarında, öğrencilere sadece gramer bilgisi verilmez bu bilginin beraberinde “ IELTS sınav teknikleri ve   sınav taktikleri eğitimi de ” verilir.

♣ Bu gibi akademik seviyedeki sınavlarda vocabulary ( kelime dağarcığı ) çok önemlidir. Ne kadar çok sayıda akademik kelime bilinirse sınav o kadar kolaylaşır. Özellikle reading ( okuma parçası) pasasge da sorulan soruların anlaşılabilmesi ve sorulan soruların rahatlıkla anlaşılabilmesi açısından akademik kelime haznesi bilgisi bu tür sınavların can damarıdır. Bu nedenle IELTS özel ders merkezimizdeki Toplu IELTS özel ders birimlerimizde IELTS sınav hazırlık öğrencilerine gerekli olan akademik kelime çalışmaları verilir ve yaptıkları çalışmalar yakından izlenir.

NELER YAPILIR

İelts Özel DersReading parçalarında yer alan onu aşkın soru türü, adaylara teker teker öğretilir ve her türde ne tür sınav tekniği uygulaması gerektiğinin eğitimi verilir. Zira, okuma parçasında yer alan 3 okuma parçasının da kendine özgü ve bir birleri ile aynı olmayan sınav tekniği vardır.

Listening bölümünde, her bölümde yer alan 4 dinleme parçasının her birinin ayrı ayrı kendine özgü anlama tekniği vardır. Bu teknikler adaylara ayrıntılı bir biçimde verilir ve dinleme bölümünde başarılı olmaları için gereken katkı sağlanır.

Writing bölümünde yazılması gereken task 1 daki pie chart, line charet , bar chart yada her hangi bir şeyin nasıl işlediğinin anlatılması istenen ve task 2 de yazılması gereken 5-6 tür essay yazımı adaylara ayrıntılarla verilir. Essay yazımlarında adaylara, sorulan sorunun türüne göre yazılması gereken essayin hangi tür essay  olduğunun anlaşılması ve essay yazımlarının kalıplar şeklinde nasıl yazılacağının eğitimi verilir.

Speaking bölümünde gerçek sınavlarda yer alan soru türleri adaylarla karşılıklı olarak sınav şartlarında işlenir ve adayın speaking koşullarına uyum sağlaması sağlanır.

Leave a Comment