IELTS dedikoduları, toplum içinde yapıldığında ve dikkate aldığınızda, IELTS in gittikçe daha saygınlık kazandığını görürüz.

Toplumda Yapılan Ielts Dedikoduları

Ielts Dedikoduları Hakkında Yorum

1 –   Ielts Özel Ders  ( Bire bir   Ielts Özel Ders )
2 –  Ielts  Özel Ders  ( 4 kişilik gruplarla yapılan  Ielts Özel Ders )

IELTS dedikoduları, toplum içinde yapıldığında ve dikkate aldığınızda, IELTS in gittikçe daha saygınlık kazandığını, daha güvenilir kabul edildiğini ve  IELTS sınavından alınan ” score ” un alanlara daha fazla gurur verdiğini fark edersiniz. IELTS  dedikodularından diğer bir tanesi de  ; IELTS in giderek ülkede saygınlık kazanmasının bir göstergesi de, IELTS dedikoduları kapsamında hazırlık sınıfı eğitimi veren üniversitelerin bu sınıftan muafiyet kazanabilecek aday öğrencilerden IELTS den alınması istenen ” score ” dur. IELTS dedikodularından diğeri çoğu üniversite artık IELTS den alınan sonuçları hazırlık muafiyeti olarak kabul ediyor ve bunun içinde IELTS dedikoduları kapsamında bu sınavdan alınan ” score ” u değerlendiriyor  ve IELTS dedikoduları, toplum içinde yapıldığında ve dikkate aldığınızda, IELTS in gittikçe daha saygınlık kazandığını, daha güvenilir kabul edildiğini ve  IELTS sınavından alınan ” score ” un alanlara daha fazla gurur verdiği şeklinde gerçekleşiyor. 


Yapılan IELTS dedikoduları arasında,IELTS sınavını gerçekleştiren kurumlar hakkında olan da var.  Bu hakkında   IELTS dedikoduları yapılan kurumların IELTS sınavlarında gayet ciddi davrandıkları hiç kimseye ayrıcalık yada imtiyaz tanınmadığı ve yapılan sınav ve elde edilen sonuçların bu nedenle çok güvenilir olduğu şeklinde. Ayrıca, IELTS sınavının IELTS konuşma bölümünün birebir ve bizzat kurumların kendi hocaları aracılığı  ile gerçekleştirilmesi de IELTS sınavına girenlerde sınava karşı bir saygınlık ve buna bağlı olarak bir heyecan yaratmakta. IELTS Sınavının bu şekil ve ciddiyetle sürdürülmesi halinde, ülkede yapılan diğer tüm akademik sınavların yerini almasından ve uygulanmasından bazı çevreler çekiniyor. Zira, IELTS İngilizce seviyesini gerçekten gerçeğe en yakın biçimde ölçümleyen bazı eksiklerine rağmen tek sınav. Kanımca, bu eksiklikte IELTS dedikoduları sürecinde eğer iyi incelenirse IELTS sınavını hazırlayanlar tarafından giderilebilir. Eğer buda yapılırsa IELTS sadece ülkemizde değil tüm dünyada bir numaralı bir sınav olur ve diğer sınavlar onunla rekabet dahi edemez.


Ielts in giderek gelişmesi ve tüm ülkelerde tercih edilen bir sınav olarak yaygınlaşması elbette beraberinde bir takım hem hoş hemde nahoş olayları getirmekte ve IELTS dedikoduları başlamakta. Örneğin, bir çok üniversite,kurum ve kuruluşlar IELTS sınavının benzerini uygulamaya çalışmakta ama becerememekteler. Bu durum, IELTS için bir saygınlık belirtisi olmakla birlikte IELTS dedikoduları için bir tehlike de arz eder. IELTS  içerik olarak belki taklit edilebilir ama uygulaması taklit edilemez sanırım. Çünkü, IELTS dedikoduları yapanlar bunu yapmak büyük bir organizasyon becerisi ve aynı zaman da bu organizasyonu kusursuz, eksiksiz ve sürekli uygulayan kaliteli ve bu işi bilen ciddi elemanlardan meydana getirilmiş bir kadro gerektirdiğini söylüyor.. Bu kadar büyük bir organizasyonu uygulayabilecek ve gereken IELTS kadrosunu ve bunu ilk başlarda finanse edecek kişileri bulmak imkansız gibi görünüyor.

 

 

 

Leave a Comment