Hazırlık Sınavı Özel Ders Programı

ÜNİVERSİTE HAZIRLIK SINAVI ÖZEL DERS

1 –   Hazırlık Sınavı İngilizce Özel ders ( Bireysel – İngilizce Özel ders )
2 –   Hazırlık Sınavı İngilizce Özel ders – 4 kişilik gruplarla yapılan  İngilizce Özel ders )

1 –   Hazırlık Sınavı  Özel ders ( Bireysel – İngilizce Özel ders ) : Hazırlık sınavı özel ders etkinliklerinde Hazırlık sınavı özel ders aracılığı ile hangi üniversitenin programına katılınırsa katılınsın, bire bir hazırlık sınavı özel ders alan aday öğrenci, hazırlık sınavı özel ders programının yapılacağı gün ve saati kendi belirler. Bu konuda aday öğrenciler öncelik verilir. Bu şekilde, öğrenciler yaşam tarzlarında ve düzenlerinde her hangi bir değişiklik yapmadan kendi arzu ettikleri gün ve saatlerde hazırlık sınavı özel ders programına katılabilirler. Ülkemizde her üniversitenin hazırlık sınıfı bitiminde , dönem sonunda yaptığı hazırlık sınavı finali bir birinden farklı olduğu için , öğrencilerin hangi üniversitenin hazırlık final sınavına gireceği belirlenir ve İngilizce seviye sınavı yapılarak seviyesi tespit edilir. Ayrıca, sınavdan elde etmek zorunda olduğu ” notta ” hesaba katılarak,  öğrenciye kaç hazırlık sınavı özel ders  verilmesi gerektiği belirlenir ve hazırlık sınavı özel ders programı uygulamaya konur.

2 –   Hazırlık Sınavı Özel ders – 4 kişilik gruplarla yapılan  İngilizce Özel ders ) : Üniversitelerin hazırlık bitim sınavına girmek yada hazırlık sınıfı okumadan muafiyet kazanmak için hazırlık final sınavına girmek isteyen üniversite adayı öğrenciler,  bireysel hazırlık sınavı özel ders programları kalitesi ve standardında 4 kişiden oluşmuş gruplara katılarak ta eğitim alabilirler.
Grupların 4 kişiden oluşturulması bilinçli bir tercihtir. Zira, bu şekilde, grup hazırlık sınavı özel ders programlarında görev yapan eğitmenler, grubu oluşturan  öğrencilerle bire bir ilgilenebilir ve öğrenci, kalabalık gruplarda pek bulunmayan ” anlamadığı konu ile ilgili soru sorma ve ders tekrarı isteme ” imkanının bu küçük gruplarda rahatlıkla bulabilir. Bu durum da  öğrencilerin yararına olur ve grup şeklindeki hazırlık sınavı özel ders programları bireysel hazırlık sınavı özel ders  programına dönüşür.

 

Hazırlık Sınavı Özel DersNEDEN BİZİ SEÇMENİZ GEREK 

  • Her üniversitenin hazırlık sınavın girecek olan aday öğrencilerin hazırlık sınavı özel ders programlarında , bu konuda yılların deneyimine sahip, yıllarca üniversite hazırlık eğitimi vermiş ve uzmanlık mertebesine ulaşmış hocalar eğitim verir.
  • Hazırlık sınavı özel ders programları süresince öğrenciye , gramer bilgisi yanı sıra, gireceği üniversite sınavının formatlarına uygun olarak, sınav teknikleri ve sınav taktikleri eğitimi de verilir.
  • Üniversitelerin final sınavları akademik seviyede sınavlar olduklarından , sınavlarda başarılı olabilmek için bilinmesi gereken akademik kelime sayısı çok önemlidir. Bu nedenle, hazırlık sınavı özel ders programlarında özel olarak hazırlanmış akademik kelime alıştırmaları  öğrencilere verilir ve çalışmaları yakından izlenir. Aksi durumlarda ,  öğrenciler tarafımızdan uyarılır.
  • Hazırlık sınavı özel ders programlarında yer alan öğrencilere ” senet ” yapılmaz.

Leave a Comment