DENİZLİ İngilizce özel derste uyum, özel dersi veren hoca ile öğrenci arasındaki  yapılan eğitimin olumlu sonuçlar vermesi açısından çok önemlidir..

DENİZLİ İngilizce Özel Derste Hoca – Öğrenci Uyumu

DENİZLİ İngilizce Özel Derste Uyum Sorunu

1 –   DENİZLİ İngilizce Özel ders ( Bire bir – İngilizce Özel ders )
2 –   DENİZLİ İngilizce Özel ders – 4 kişilik gruplarla yapılan  İngilizce Özel ders )

DENİZLİ İngilizce özel derste uyum, İngilizce özel dersi veren hoca ile öğrenci arasındaki  yapılan İngilizce eğitimin olumlu sonuçlar vermesi açısından çok önemlidir. İngilizce özel derste uyum iki ayaklı bir oyundur. İngilizce özel derste uyum Hocanın öğrenciye davranışı, ders işleyiş şekli ile İngilizce Özel Derste Uyum  öğrencinin hocasına inancı ve sevgisi İngilizce özel derste uyumun göstergesidir ve yapılan İngilizce eğitimin başarılı olmasını sağlar.

DENİZLİ İngilizce özel derste  uyum :  İngilizce özel ders ikili yapıldığına göre bu ikili arasında İngilizce özel derste  uyumun olması gerektiği yapılan İngilizce eğitimin selameti açısından mutlaka gereklidir. İngilizce özel derste  uyum  kaçınılmaz bir gerçektir. İngilizce özel ders sırasında hocanın öğrenciye karşı olan davranışları bu uyumun kurulmasında etkendir. Hoca, DENİZLİ İngilizce Özel Derste Uyum için öğrencisine sıcak bir biçimde yaklaşım gösterirse ve her şeyden önemlisi, öğrencinin İngilizceyi nasıl öğrenebileceğini keşfederek kafasına girebilir ve İngilizce özel derste uyumla öğretebilirse, DENİZLİ İngilizce özel derste uyum, özel dersi veren hoca ile öğrenci arasındaki  yapılan eğitimin olumlu sonuçlar vermesi açısından öğrenci bir süre sonra kendisinde olumlu değişiklikler hissetmeye başladığında, İngilizce hocasına karşı olan inancı başlayacak ve bu inanç zamanla artacaktır. Bu durumda  inancı artan ve pekişen öğrenci , hocasını sevmeye başlayacaktır ki bu sevgi her sorunu çözen bir anahtar olacaktır. Öğrencinin derse olan devamı aksamayacak , verilen ödevleri hakkı ile yapacak ve İngilizce hocasını hem takdir etmeye başlayacak, saygı duyacak hemde sevecektir. İşte burada hocanın öğrencisine olan doğru ve akıllı yaklaşımın sonuçları ortaya çıkmaya başlayacak verilen İngilizce derslerinde olumlu sonuçlar elde  edilmeye başlanacaktır. Elbette bu olumlu sonuçlar sadece burada kalmayacak, öğrencinin velisine de yansıyacak ve İngilizce hocası ailede bir saygınlık kazanarak kahraman muamelesi görmeye başlayacaktır. Bu muamelenin doğal sonucu olarak İngilizce hocası başka ailelere de tavsiye edilecek ve hocanın öğrenci portföyünde bir artış olacaktır. Hoca bu davranışı ile hem saygınlık kazanacak hemde gelirlerinde bir artışta olacaktır. İşte hocanın öğrencisi ile DENİZLİ İngilizce özel derste uyumun yararları. İngilizce özel derste Hoca – öğrenci uyumunun meydana getirdiği fırsatlar ve olumlu sonuçlar elbette artı bir değer olarak hocaya geri dönecektir. Bunun bilincinde olan hocalara ne mutlu.

İngilizce Özel Derste UyumDENİZLİ İngilizce özel derste  uyum

: Öğrenci İngilizce dersini veren hoca ile iyi bir ikili oluşturursa ve bu bilinci taşıyarak hoca ile arasında DENİZLİ İngilizce özel derste  uyum oluşturabilirse, özel ders alma nedeni olan DERBİ MAÇINI kazanacağı açık ve nettir. Bu uyumu sağlamak için biraz çaba göstermesi yeterli olacaktır. Nedir bu çabalar ?
A. İngilizce hocasını ders sırasında tüm dikkati ile dinlemek ve anlatılanları derste öğrenmek.
B.Ders bitiminde İngilizce hocası tarafından verilen ödevleri eksiksiz yapmak ve üzerine düşen görevi hakkı ile ifa etmek.
C. Derslere sürekli gelmek ve derslerin aksamaması için hastalık hariç elinden geleni yapmak.
D.Hocadan memnun kaldı ise ona gereken saygıyı göstermek ve ödemelerinde aksaklık yaratmamak.

İngilizce Özel Derste Uyumİngilizce özel derste hoca  ve öğrenci arasındaki uyumun , başarılı olmada ne denli önemli olduğunu kanıtlayan bu sözlere kulak asmayanların başına , DERBİ MAÇINDA elde edilen eksiler dert açar. Hoca güvenilirliğini ve tavsiye edilebilme özelliğini kaybederek olumsuz olaylar yaşar. Giderek öğrenci sayısı ve buna bağlı olarak ta gelirlerinde düşüş başlar. Bu düşüşün nereye kadar uzayacağını da hiç kimse tahmin edemez. Bu uyumsuzluk nedeni ile hocanın aranılır bir hoca statüsünü kaybetmesi elbette pek hoşa giden bir olay değildir.

Bu uyumsuzluktan elbette İngilizce özel ders alan öğrencide üzerine düşeni yaşayacaktır. Ailesi kendisine kızacak, bağıracak, çağıracak. Muhtemelen aile içi bir cezaya maruz kalacak. bütün keyfi kaçacak. Her şeyde önemlisi aynı ders için bir kez daha çalışmak zaman harcamak, sıkıntılı günler yaşamak zorunda kalacak. Ve elbette ki bu  kez çalışmalarında yanında kendisine destek olacak bir özel ders hocası da olmayacak. Arkadaşları ile muhtemelen buluşmaları kısıtlanacak ve kendisine her fırsatta ders çalışması hatırlatılacak. Uyumsuzluğun faturaları da bunlar işte.

Leave a Comment