DENİZLİ İngilizce özel dersin faydası, yapılan İngilizce eğitimin ve verilen  İngilizce  dersin

DENİZLİ İngilizce Özel Dersin Faydası Nedir ?

DENİZLİ İngilizce Özel Dersin Faydası Hakkında İnceleme

1 – DENİZLİ İngilizce Özel ders ( Bire bir – İngilizce Özel ders )
2 – DENİZLİ İngilizce Özel ders – 4 kişilik gruplarla yapılan İngilizce Özel Ders )

DENİZLİ İngilizce özel dersin faydası, yapılan İngilizce eğitimin ve verilen  İngilizce  dersin verimli ve kısa olmasıdır.Eğitimin verimli ve kısa olması DENİZLİ İngilizce özel dersin faydasını ortaya döker ve İngilizce özel dersin faydalarından biridir. İngilizce özel dersin faydasının bu yararını göz ardı etmemek ve bunu kullanmak gerekir. Bu nedenle de İngilizce eğitim almak isteyenlerin İngilizce Özel Dersin Faydası için iki kere düşünmesinde  atalara kulak tıkamak en geçerli yöntemdir. Önce İngilizce özel dersin faydasını araştırmak sormak ve öğrenmek gerekir. Gerçekten  İngilizce özel ders pahalı mı ? diye. Bu İngilizce özel dersin faydası konusundaki araştırmaların  sonucunda bir karar vermek İngilizce özel dersin faydası, için en doğru hareket olacaktır. İngilizce özel dersin faydası hakkındaki araştırmaların sonunda, görülecektir ki,  İngilizce özel ders ile, kalabalık gruplarla yapılan ve ucuz diye gidilen  İngilizce kursları arasında pek bir fark yoktur.

İngilizce Özel Dersin FaydasıDENİZLİ İngilizce Özel Dersin faydası ve verimli olması : 

İngilizce özel ders adı üzerinde İngilizce özel dersin faydası, yapılan eğitimin ve verilen   dersin verimli ve kısa olmasıdır. Özel bir eğitim olduğundan  ve öğrenci ile birebir yapıldığından çok verimli olur. İngilizce özel dersin faydasının  nedeni özel ders olmasından kaynaklanır. Bir örnekle bu durumu açıklamak gerekirse,listening ( dinleme ) bölümü çalışıldığını varsayalım. Dinleme bölümlerinde zaman ,  zaman sadece listening verilir ve öğrenciye dinlediği bu parçadan 12 soru sorulur. Şimdi, şayet bu ders kalabalık bir grupla yapılsaydı ders alan öğrenciye belik bir soru sorulabilirdi yada belkide sıra bile gelmezdi. Oysa,  özel derste bire bir eğitim verildiğinden dinleme parçasındaki 12 soruda eğitim alan tek öğrenciye sorulur ve bu şekilde öğrenci 12 tane İngilizce cümle kurma fırsatı ve şansı yakalar. Bu durum , her dinleme parçasında tekrar edildiğinde, öğrencinin hem duyduğu anda İngilizce  konuşma ve kavrama yeteneği gelişir, hemde her seferinde İngilizce dinleme bölümündeki sorulara bizzat kendi cevap vereceği için, konuşma yeteneği gelişir. Bu da İngilizce eğitimin verimini arttırır. Aynı senaryo,  okuma ve speaking bölümlerinde de geçerli olduğundan İngilizce özel dersin faydasının ne derece de verimli olacağı bu örneklerden çıkarılır.

DENİZLİ İngilizce özel dersin faydası kısa olmasıdır :

 

İngilizce özel dersin faydası kısa olmasıdırÖzel dersin  kısa olması, İngilizce özel dersin faydası ve özel ders almanın doğal bir sonucudur. Zira, kalabalık gruplarla yapılan eğitimlere oranla, özel ders 3/1 oranında daha kazançlıdır. Yani, kalabalık gruplarda 3 derste  işleyerek bitirilen bir konu , birebir  özel derste bir derste işlenir ve bitirilir. Elbette bu durum tüm eğitimin bitirildiğini düşününce, kalabalık gruplarla işlenen ve 6 ayda bitirilen İngilizce konular,  özel İngilizce ders eğitimi alındığında, 2 ayda bitirilecek demektir. 2 ay için İngilizce özel derse ödenen para ile, ucuz diye gidilen kurslara 6 ayda ödenen para, aşağı yukarı birbirine denktir ki buda İngilizce özel dersin faydalarından biridir.

Leave a Comment